7 aylık adama ilk başlayanların programını vermek??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve aybars-16 tarafından 28 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    7 aydır body yapmama rağmen yeni salondaki yeni hocam bana orantısız geliştiğim için 1 aylık program verdi 1 aydaki gelişmeyi görüp ona göre program yazıcakmıs. programda her bölge 1 hareketle 4 set çalıştırılıyo. kafayı yicem 1 ay boşu boşuna zamanmı kaybedicem ben böyle !!

2. Emiroa

Emiroa Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Erdek
    Tekrar sayıları nedir?
    Ayrıca orantısız gelişme demişsin..Belli ki bunu söyleyenin kafasında bir şey var..
    7 aydır çalışsan bile orantısız olduysa bir yerlerde hatan vardır...

3. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    adamın dediği şey : '' ne sırt var ne göğüs ne kol var sadece omuzun gelişmiş '' 10ar tekrardan 4 set yaptırıcak adam bana ve her kas için 1 hareket var. Örn; biceps için sadece halter biceps ardından tek dambıl triceps ardından ön bacak ardından arka bacak gibi... her kas için 1 set ve 10 tekrar. böyle saçmalıkmı olur arkadaş bir ay diyo ya bütün gücümü kaybettiricek adam bana

4. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.666
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Aybars bu sporda 7 ay fazla bir zaman değil. Bir ömür gerektiren bir spor. Hocan sana iyilik yapmış. Birkaç hafta ara veren profesyonel sporcuda bile kalp, akciğer gibi hayati organlarda değişimler başlar. Yüksek potansiyelleri kaybolmaya başlar. Tekrar aynı şiddetle aradan sonra yüklenmek kalp kirizi geçirmene bile sebep olabilir. O programla en fazla 1 ay uğraşıcaksın çok birşeymiş gibi gelmesin tedbir amaçlı. Sonuçta bir sağlık problemi yaşarsan tüm suçu antrenörüne atıcaksın.

5. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    yorumun için teşekkür ederim fakat ben zaten 1 ay önce ara vermiştim bunun için hocam bana sağlık için falan ara vermemi önerseydi zaten verirdim. fakat yaptığı şey şu: 3 gün boyunca bana çok ağır idman yaptırdı göğüs sırt ve biceps aynı gün çalışıyodum mesela göğüsle sırttan sonra aralıksız olarak sadece biceps için 8 hareket falan yaptırdı. itiraz ettim 8 hareket fazla diye, sen dinle beni büyürsen böyle büyürsün dedi. 3 harekete alışık olduğum için 8 hareket beni çok yordu tabiki bicepsim bu kadar kondisyonu kaldırmadı. bana diyorki en son sette 5 kiloda bile titredin 20 tekrar çıkarman lazımdı 12 zor çıkardın. o yüzden seni şimdi 1 ay bu amatör programıyla çalıştırıcam sonra sana ayrı program yazıcam. bu sadece banamı saçma geliyor?

6. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.666
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Antrenöründe sorun olabilir:) 8 set biceps mi :D Ne kadar steroid alsan bile o kadar çalıştıktan sonra overtraining olur. Bence salonunu değiştir.

7. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ya iki gün önce bi triceps bastırdı anlatayım sana yorum yap. 2,5 kg dambılla tek dambıl triceps yaparak ısındım. sonra push downa girdim 50 kiloda 10 tekrar hemen ardından hiç dinlenmeden hafif kiloda dips makinesine girdim kolum biraz kendine gelince yine push down sonra yine dips yine push down yine dips falan 4 set oldu. sonra push downun açısını değiştirerek bi dört set daha yaptım aynı sekilde. ondan sonra alna indirme triceps yaptım 4 set ama bunda dinlenme olmadı direk kiloyu değiştirip yine yaptırdı kiloyu kaça taktığını bilmiyodum 4 set yaptım sonra 5. set bunda 20 tekrar çıkar dedi anladım zaten kiloyu düşürdüğünü 12 tekrar çok zor çıkardım. sonra gösterdi 20 kiloya takmıs en son. şimdi bana diyorki son sette kolların titremeye başladı titrememesi lazımdı o yüzden bir ay sana şu programı vericem. programda her kas için bir hareket var program şöyle: chest press,butterfly,multi omuz press, çift dambıl omuz press, tek dambıl biceps, push down, ön bacak,arka bacak, mide. 1 ay boyunca her idmanda bu programı yapıcakmışım adam benim gelişmeme bakıp ona göre program yazıcakmış. lütfen yorumla şimdi bunu..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:52 ----------

hatta iki hareket daha yaptırmıstı tricepste isimlerini bilmediğim için söylemiyorum ama cable makinesinde eğilip iki tane ipi kavrayıp ensemin arkasından öne çekiyodum 4 set falanda bunu yaptım

8. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.666
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Senin antremanın direk overtraining amaçlı:) Hocanı kızdırmışsın oda senden bu şekilde intikamını almış. Sen hocanı takma forumda bir sürü güzel antreman metodu var onlardan birini uygula. Tavsiyem gvt. Forumda araştır memnun kalıcaksın :p

9. nehir55

nehir55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Gebze
    dostum abim 8 yıldır body bulding uğraşıyor 1.5 sene ingiltere kaldığı için ara verdi .O ilk 1 ay adaptasyon yaptı gögüs bench press butter fly vs :) altyapısı olduğu için 2nci aydan sonra beraber çalışmaya başladık hocanı dinle bi bildiği vardır

10. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Aybars bnde 7 aydr ugrasiorum ilk defa bu kadardir devam ediorum 2 ay gttim biraktim falan gelisemiom dio ama simdi ilk halimle baya bir fark var gercekten bnm de kollarim yavas gelisio ilk 2 ay hoca bni yanls calistrmis ordan da kayibim oldu simdi gunde 2 bolge calisiorum ben hocadanda yardim aldim ama burdan cok sey ogrendim saolun bodyfrumtr ailesi sende arastir hersey var burda

11. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bugün konuştum hocamla doğru düzgün. bana süperset idmanı yaptırıp tendomlarımı test ettiğini söyledi, gücün var ama yeterli kondisyonun yok çok çabuk bitiyo gücün dedi. bunun için iki üç hafta ilk başlayanların programını uygulayıp tendomlarımı güçlendiricekmişim. sonra benim istediğim vücut tipine (manken vücudu dediğimiz şey) göre beni yönlendiricekmiş. kabul ettim. tam olarak ne istiyosun dedi, şu an 72 kiloyum ama %14-20 arası yağım var, yağımı baya düşürüp 70-75 arası kas olmak istiyorum dedim. işte sırtım fazla genişlemicek kolum çok kalın olmucak ama göğüs olucak falan felan anlattım. ne zamana kadar böyle olmak istiyosun dedi temmuz ağustos civarı dedim. tamam o zaman sen temmuza kadar 600 lira falan hazırla sana çok iyi bi kür yapıcam (iğne) 1,5 ayda tıkır tıkır olucaksın içinde yağ yakıcısıda var proteinide var herşeyi var falan dedi. temmuz civarında 1 senelik falan olucam sizce zararı olurmu fazla?

12. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Bnim duydugum kadariyla var zarari pek bilmiorum ama bizim spor salonundan bi abimiz var o yaptirdi daha yeni kisir ble kalabiliomussun dikkat et bnce saglik gittimi vucut olsa nolur olmasa nolur

13. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bu mankenlerin hepsi kullanıyo diye biliyorum ben yılda iki kez kür yapıp büyüyolar sonra diyetlerini koruyup öyle kalıyolar. benm amacımda o açıkçası ama iğneden uzak durmak istiyorum..

14. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    İgne ile gercekten kisa surede gelisirsin ama tehlikeli sen supplementlerle gelis boswer mutlka yaparsin istedigin vucudu 1 yilda olmzsa 2 yilda olur

15. Emiroa

Emiroa Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Erdek
    Ben senin yerinde olsam içeriğini tam anlamıyla bilmediğim iğneyi kullanmazdım...
    Bunun steroidi de var, ya da yararlı olduğu bilinen her şeyi koyup yarar yerine zarar verme ihtimali de var...

Örnek ; Protein tozu, creatin,aminoasit,cla,l-carnitin, nox ürünleri tek kullanımda ya da doğru kombinasyonla faydalılar ama hepsini bir arada aldığında bağışıklık sistemine zarar verebilirler..

Forumda beslenme usülleri ile ilgili yazılar var.. Güzel ir beslenme programı ve kararında supplement ile istediğine ulaşırsın zaten...
    Varsın bu Ağustos değil 2-3 ay sonrasına istediğin seviyeye gelsin vücudun..Bu yaz gösteremezsen bile bir sonraki yaza istediğin etkiyi yaparsın.. Ama sağlığın bozulursa bir daha hiç bir şey yapamazsın...Bunu dşün derim..

tyly12 bunu beğendi.
  16. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.666
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/bodyforumtr-e-book-steroidlerin-yan-t8577.html
    Bilmeden, araştırmadan senin vücudunu, biyolojik yapını tanımadan steroid kullanmak kadar zararlı birşey yoktur. Ülkemizde her önüne gelenin kafasından kürler uydurduğu, yan etkilerinin ve uzun dönem sonuçlerının hiçe sayıldığı bir kafa yapısı var. Yaşın kaç bilmiyorum ama daha gençsin ve en erken 22-23 yaşından önce steroid kullanan, kullandırtan insanların ben IQ larından şüpe ederim. Veya zeki olup başkalarının zaaflarından onların sağlığıyla oynayıp para kazanan adama yaklaşmam bile. Sana kalmış.

17. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler arkadaşlar bu iğneler hakknda pek bilgim yoktu birazını öğrendim en azından daha 17 yaşımı bile doldurmadım böylelikle yeni hocamın tekrar ne kadar bilgisiz ya da ne kadar paragöz bir adam olduğunu anladım teşekkür ediyorum hepinize

Sayfayı Paylaş