7. Aydayım Her şeyi doğru yapmama rağmen GELİŞEMİYORUM

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Shazard tarafından 4 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. Shazard

Shazard Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    iyi forumlar, vücut geliştirmede 7. ayın içindeyim. arkadaşımla beraber başlamıştık ben ilk 5 ay haftada 3 gün, son 2 aydır haftada 4 gün aksatmadan sporumu yapıyorum. arkadaşım ise bazen bir hafta boyunca gelmediği oluyor. bu süre içinde kendimi onunla kıyasladığımda beni geçmiş durumda. antrenmanlarda azmim ve hırsım ilk günkü gibi fakat gittikçe umudum kırılıyor. kolum 28cm'den 31cm'e geldi 7 ayda. günde 1-2 saat bb ile ilgili makale vs okuyorum çok araştırıyorum. yaptıklarımı yazayım belki hatam vardır sebebini bulabiliriz belki.

1) 2 ayda bir antrenman programımı değiştirip hocadan yeni program alıyorum.

2) Her gün vücut kilomun 1.5GR katı protein alıyorum (her gün tavuk,yumurta vs)

3) Antrenmandan önce ve sonra whey içiyorum.

4) Yatmadan yoğurt, peynir gibi şeyler yiyorum.

5) Her gün düzenli olarak 8-9 saat uyuyorum.

6) Haftada 4 gün antrenman yapıyorum.

7) Hareketleri internetten bakarak doğru şekilde yapıyorum.

8) Antrenman kaçırmıyorum

kafayı yemek üzereyim bir yardım eder misiniz :(

2. Atatdemir

Atatdemir Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Hocalarımın yanında bana belki söz düşmez ama ben yinede fikirlerimi yazayım dedim.
    Bu spor gerçekten sabır işi dostum. İlk 3-4 ayda vücudunda gözlemlediğin gelişimleri sonraki aylarda görmen zor. Senin vücudun normalde çalışıyor gelişiyor ancak hızı düşük birazdaha sabır edersen çok güzel yerlere geleceğini düşünüyorum. Birde birşey sormak istiyorum bir bölgeyi haftada kaç kere ve kaç hareketle çalıştırıyorsunuz ?

Shazard bunu beğendi.
  3. Shazard

Shazard Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    haftada 4 gün

1. gün kol+bacak
    2. gün omuz
    3. gün sırt
    4. gün göğüs

4. Tbone

Tbone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar,aslında herşey güzel gözüküyor sanıyorum ki sen de ektomorf yapıdasın, proteini es geçmiyorsun tabii ki ama karbonhidratta en az onun kadar önemli unutmamak gerekli,yukarıdakiler de bence bir problem yok belki programlarında sıkıntı olabilir.Tabi Atatdemir in de dediği gibi bu iş sabır işi aynı şekilde ben de ilk başlarda ay başı 1 kilo kas aldıysam artık 2 ayda 1 kilo kas alabiliyorum sabretmek lazım.Uyguladığın programı payşalır mısın acaba?

Shazard bunu beğendi.
  5. Shazard

Shazard Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    vücut tipim mezomorf - ektomorf karışımı. programım ise:

göğüs
    icline dumbell press (4 set piramit)
    icline dumbell fly (4 set piramit)
    Dumbell press (4 set piramit)
    Cable Cross (4 set piramit)
    Decline Dumbell Press (4 set piramit)

Sırt (bu bölgem hiç gelişmedi)
    Dumbell rows 4x10
    Front pull down (4 set piramit)
    reverse pull down (4 set piramit)
    rowing machine (4 set piramit)

omuz
    Dumbell press (4 set piramit)
    side lateral 4x10
    cable twist 4x10
    rear lateral 4x10

kol
    cable curl 4x10
    alternate hammer curl 5x10
    dumbell curl
    push down 5x8
    french down 4x10
    kick beck 4x10

6. Tbone

Tbone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    bacak eksik kalmış:)

7. ruzgar_onur

ruzgar_onur Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    P.tesi:Gögüs-Kol
    Salı: Bacak
    Çarşamba: Off
    Perşembe: Omuz-Arka Kol
    Cuma:Sırt
    cumartesi ve pazar off

8. Shazard

Shazard Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bacak yapıyorum da yazmadım hocam buyrun bacak

4x10 smith machine squat
    4x10 smith machine calf
    5x8 leg extension
    5x8 leg curl

bilmediğim için soruyorum günlerin önemi var mı? bir de triceps biceps aynı gün çalışmak kötü değildir diyor bb.com'da

9. silyum

silyum Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    7 ayda umudun kirilmasin oncelikle. Vucudun yavas gelisiyordur,baskalariyla kendini kiyaslama.hepimizin genetigi ayri sonucta ve kafani cok yorma gelisemiyorm diye saatlerce arastirmalarla bulandirma kendini.
    Karbo. aliminada ozen goster sadece proteinle pek olmuyor.
    Wheyi antrenman oncesi degilde sabah uyandiginda alabilirsin.
    Programini dips,barfiks ve deadlift koymani oneririm.
    Koluda ayni gun elbette calisabilirsin yararini goren cok var.ayrica sirt-biceps ve gogus-tricepste olabilir.

Shazard bunu beğendi.
  10. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Herşeyi yazmışsın ama en önemli şeyi yazmamışsın.

Günde kaç kalori yiyorsun?

technical1967, heril, Shazard ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Beslenmenin iki kalemi eksik karbonhidrat ve yağ alımın nasıl ?

Shazard bunu beğendi.
  12. Shazard

Shazard Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Barfiksi sırt günlerinde çok deniyorum fakat antrenman öncesi yaparsam(3 set 4'er tane yapabiliyorum) antrenmana gücüm kalmıyor antrenman sonrası yaparsam bu seferde kendimi yukarı çekemiyorum weightlifter

yağ problemim pek olmadığı için patates kızartması makarna pilav bunlardan birini her gün mutlaka yerim. abur cuburu da çok severim her gün hazır kek,bisküvi,gofret vs. bir sürü abur cubur yerim. hesaplamadım fakat yeterlidir diye düşündüm eğer lazımsa onuda protein gibi hesaplayabilirim. yağ konusunda eminim ki alt sınırı geçiyorumdur. fakat karbonhidratı hesaplayayım bundan sonra. günde ne kadar almam gerekiyor? boy 1.70 kg 65

13. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    karbonhidratı toplam kalorinin %60 ı olarak alınabilir. bu karbonhidratıda çikolata gofret yerine daha sağlıklı besinlerden almanda fayda var. yağ alımınıda toplam kalorinin %15 i yterli olur. bunuda kızartmadan değil sağlıklı zeytinyağı fındık yağı veya ceviz badem gibi kuruyemişkerde alabilirsin.

14. Please complete

Please complete Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    aynı anda başladınız eyvallahta, başlamadan önce vücut farkınız vardır illa ki ve en önemlisi genetik fark. sen devam et çalışmalarına, sabır sporu diye boşuna demiyorlar..

15. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Abur cubur yiyorsun, ne yediğini tam olarak bilmiyorsun, saymıyorsun ama "herşeyi doğru yaptığım halde" diye başlık açıyorsun.

Sence neden gelişemiyorsun? İp uçlarını birleştir bakalım.

İyi beslenmek sadece yüksek proteinli beslenmek demek değil. Temiz yemelisin. Doğru kaynakları kullanmalısın. Vücuduna aldığın makro ve mikro besinlerin fakında olup, mümkün olduğunca planlamalısın.

technical1967 ve asteq bunu beğendi.
  16. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Forumda böyle makaleler yayınlanırsa https://www.bodyforumtr.com/vbforum/656482-mesaj2.htm insanların çikolata gofret yiyerek body yapabiliceklerini düşünmeleri normaldir. Forumda makale paylaşanların böyle şeyleri ince eleyip sık dokuması ve her önüne konulan makaleyi forumda paylaşmaması gerekir.

17. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Elmalarla armutları karıştırıyorsun.

İnsanlar etkilenecek diye bilimin ispatladığı şeyleri paylaşmayalım mı forumda?

Okuduğunuz, izlediğiniz şeyleri önce bir akıl süzgecinden geçirmiyor musunuz?

18. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Bence senin problemin burada. beslenmen yeterli değil. senin 75kg civarına çıkabilmen lazım. ama bunu abur cubursuz normal öğünlerini arttırarak yapman lazım. 75 kiloyu koruyarak(daha da abartmadan) antrenmanlara devam edersen zamanla yağ oranı azalıp kas artacak ve gitgide daha fit bir vücudun olacak. bu kiloda kalıyım ama kas kazanıyım dersen bence o iş biraz pro işi. ben 80 den 75 e düşünce bile gelişimde gerileme hissediyorum. senin 65 te zorlanman bence cok doğal. bnm boyumda 173 yakın baya yani o sebeple kendimden ornek verdim. misal bnm hedefim 2 sene sonra 85-90 kiloyu fit taşıyabilen bir vucut. define deil tabi de fit denecek düzeyde...

19. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Bu forumdaki herkez üniversite mezunu veya beslenme uzmanı değil . hatta çoğu lisede okuyan analitik düşünce yetenekleri fazla gelişmemiş kişiler. Gerçi bu kabiliyeti edinememiş yaşını almış adamlarda az değil. Neyse sözün özü bu kişiler bilgili olduğunu düşündüğü kişilerin söylediklerini çok fazla araştırmadan copy/paste ederler. Sabahleyin başka mesajdada yazmıştım her doğru heryerde söylenmez , söylenmemeli . Gerçi burda doğruda söylenmemiş ya neyse. Sağlığını kaybettikten sonra zayıflasan ne olur ? veya sağlıksız bi vücutla kas ne kadar geliştirilir ? Altınada bir sürü üye teşekkür.etmiş bize yararı nedir bu makalenin ben anlamadım manasız bi bilimsel tespit.

drkfear bunu beğendi.
  20. Shazard

Shazard Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yanlış anlamayın bilmediğim için söylüyorum. kendimi kıyasladığım arkadaşımdan kat be kat temiz besleniyorum. kendisinin öğünü burger king, KFC iken ben kasaptan aldığım tavuk göğsünü haşlayarak yiyorum. şimdi hesapladığımda günlük aldığım karbonhidrat miktarının abur cuburu hesaba katmadan dahi kiloma göre yeterli olduğunu buldum.(internetten araştırdım kiloma göre karbonhidratı) yine de sakıncalı mıdır?

her yerde yenilebilecek her türlü besinin protein karbonhidrat miktarının günlük gereken miktara dahil edilebileceğini okuduğum için öyle yazmıştım örneğin çikolatayı katmayacak mıyız?

Son düzenleme: 5 Temmuz 2013

Sayfayı Paylaş