1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

7. Ay

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Abdullahhate tarafından 23 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Abdullahhate

Abdullahhate Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Adım Abdullah, 1986 doğumluyum, 7 aydır body building ile uğraşıyorum; boyum 1,74 , 78kiloyum.

Beslenme programım daha çok bel bölgemi ve karın bölgemi eritmeye yönelik olduğundan diyet ağırlıklı.

İş dolayısı ile akşam 18:00 a kadar çalışıyorum sabah kahvaltısında

Lor peyniri,
    Süt,
    Müsli,

Öğlen (şirkette)
    Çorba
    Salata
    Varsa tavuk

Akşam spora gitmeden önce
    Haşlanmış makarna,
    Elma
    Süt
    Glucuo
    Creatine
    L-Cardine (hiçbir faydasını görmedim) :(

Spordan sonra
    Haşlanmış makarna
    Pirinç + mısır patlağı
    ufak bir meyve suyu
    2 saat sonra çay

Vücut ölçülerimi bilmiyorum.

Aşağıda bulunan resimlere göre eksik ve olumsuz yönlerimi belirtmenizi rica ediyorum.

Body building e başlamadan önce
    http://img413.imageshack.us/img413/2690/ncey.jpg

7 Ay sonra
    http://img24.imageshack.us/img24/7105/11509089.jpg

Son düzenleme: 23 Kasım 2010
  2. metall

metall Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    tabii ki gelişme kaydetmişsin fakat daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum 7 ay çok az bir zaman değil
    antrenmanlara biraz daha asıl ve beslenme programında hayvansal gıdaları çoğaltmaya bak

3. Abdullahhate

Abdullahhate Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumun için teşekkürler öncelikle, fakat iş ile spor bir arada gerçekten zor gidiyor. Bir gün gidip bir gün ara veriyorum spora. Beslenme zor oluyor iş dolayısı ile. Birde hayvansal gıdalar, yada herhangi bir gıda yediğimde kilo alıyorum gibi geliyor:) Hatta aylardır diyet yapmama, L-cardine kullanmama rağmen sadece 1,5 kilo verebildim 3 ayda. Yani son 3 aydır yeme içme yerine yağ yakmaya çalışıyorum. Sence pratik olarak nasıl beslenmeliyim yada ne yapabilirim iş sonrası spora gitmeden önce.

4. metall

metall Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    fotolarına baktığımda fazla kilo göremiyorum
    bence maximum hacimlenmeye bak kışın
    yaza doğru definasyona girersin parçalarsın vücudu
    şu an için bence bol bol ye ve antrenman yap

5. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Yiyeceklerin cok güzel ama niye göze çarpan bir gelişme olmamış anlamadım

6. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    bilip bilmeden böyle şeyler yazmayın. o beslenmeyle tabiki hiçbişey olmaz. ayrıca gelişimin de çokta kötü deyil. sabah en az 3 yumurta yemelisin 3 tam yumurtadan sonra istediğin kadar da yumurta beyazı yiyebilirsin. antrenmanlardan önce ve sonra 30 gr protein ve 1 muz ye.

7. Abdullahhate

Abdullahhate Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    "Metall" hocam kafayı belimin yanındaki yağlarla bozmuştum o yüzden kesmiştim yiyeceklerden.

"Caribbean T" kardeşim bende kendime neden büyük bi gelişme olmamış diye soruyorum ve moralim bozuluyor açıkcası. Çünki düzenli çalışıyorum. Aklıma gelen tek şey, ilk 3 ay kadar beslenmeye dikkat etmeden cola mola ne varsa yemiş olmam, ve ilk 1-2 aydan sonra protein ve aminoasit bitince tekrar almayıp kullanmamış olmam. Acaba bunlar nasıl etkiler...:

"Arnold".. sağol yorum için, fakat sabah çalışmadığım zamanlarda 2-3 yumurta beyazı yemelimiyim? Birde işyerinde şirket yemeğinde ne varsa onların arasından birşeyler yemek zorunda kalıyorum. Spora gitmeden önce de makarna haşlayıp yiyorum fakat oda spora gittiğimde aradan maximum 30dk geçtiği için mide tam sindiremiyor ve baskı yapıyo. Bunun yerine şirkete biraz leblebi götürüp yesem olmazmı...

:(

Dediklerinizi denemeye başlayacağım, muz ve et... diyeti bırakayımmı kısacası? :)

Son düzenleme: 23 Kasım 2010
  8. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Ozaman normal.Yiyeceklerin güzel ama o listede yumurtayı göremedim birde akşam yemeğin zayıf geldi bana biraz daha zenginleştirebilirsin.Onun haricinde 3-4 ayda birşeyler olur tabi ama yine fazla birşey beklemek yanlıs olur. :)

9. Abdullahhate

Abdullahhate Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Peki sabah ve akşam için yumurta ekliyorum listeye. Birde hacimlenme konusunda şimdi diyeti bırakıp besleneyim fakat yine şekerden tuzdan kaçınayımmı? yoksa kafama göre etli yemek falan yiyimi. Birde aminoasit, protein tozu vs.. almadığımdan olurmu, önerirmisin?

10. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Etli yemekleri ye tabi şekerden tuzdan uzak dur diyemem ikisinide orta seviyede tüket vucudun herşeye ihtiyacı var cünkü birde hacimlenmen gerekir.İlaçlara gelirsek o ilaçlar senin daha hızlı hacimlenmeni sağlar eğer imkanın varsa almanı öneririm daha hızlı gelişim sağlarsın

11. metall

metall Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    ilaç mı dedin?

12. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Yukardaki arkadaşın eksikleri ve yanlış bildiği bazı şeylere seni daha iyi bilgilendirmek adına müdahale ettim.O da bildiklerini bidaha gözden geçirsin.

Vücudun şekere ihtiyacı yoktur.Şekeri orta seviyede kesinlikle tüketme.Sadece antreman sonrasında ve uykudan kalkınca mübahtır şeker.Onun haricinde hormonal düzeni bozar,Kanser hücrelerini besler,Kan şekerini dalgalandıraraktan ruh halini bozar,Enerjini düşürür ve bir sürü şey daha ekliyebilirim.Aynı zamanda çokta güzel yağlandırır bel bölgesinden.

Tuz 5 gr önerilir çok terliyorsan biraz arttıralabilir havalar soğuyor.

İlaç denilen maddeler de supplements yani besin takviyeleridir.Beslenmeye yardımcı aynı zamanda sindirimleri daha kolay olduğu için fire vermeden ve ayrışmak için zaman kaybı olmaması açısından oldukça iyidir.

Özellikle senin için antreman sonrası tüketeceğin protein tozu önem ve öncelik taşır.

13. Abdullahhate

Abdullahhate Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler, yorumlarınızı dikkate alarak diyeti bırakıyorum. Yarın itibari ile sabah kahvaltısı ile beraber başlayacağım düzenli beslenmeye. Sabah kahvaltısına, idman sonrasına vve öncesine yumurta beyazı ekleyeceğim, lor peyniri,süt tüketiyorum ve yoğurt sanırım bunlarında faydası olur. makarnayı son 1 aydır eksik etmiyorum. Az önce sıvı likit aminoasit siparişi verdim. Yardırmaya devam, nasıl aşığıyım bu işin bir bilseniz:( ama hala çok uzağım hedefime:( İnşallah görürüz o günlerimide:)

14. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Ben zaten başka birşey demiyorum.Orta seviyede tüket yani normal olarak tüket herkezin tükettiği gibi ne hiç tüketme nede fazla tüketme demeğe getirdim.İlaç derken ben whey protein ve supplemenleti kastetiyorum onlara ilaç , besin takviyesi diyorum çünkü gerçektende ilaç. bunda yanlış birşey olduğunu göremiyorum

15. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Onlar ilaç değil besin takiveyesi ikisi farklı.Birisi eczanede satılırken diğerini markettte bulabilirsin.İlaç dediğini sağlığı bozulmuş kişiler kullanırken diğerini spor yapan ve beslenmesi yetersiz olan kişilerde kullanır.Onun ilaç değil yani.Neyse konu dağılmasın.

Arkadaşım resimlerinede baktım eski haline oranla hacim almışsın arada fark var yani ancak seninde dediğin gibi 7 ayda daha iyiside olabilirdi.Olucak merak etme şimdi daha çok bilgilendin ve devam ediyorsun bilgilenmeye Beslenmeni,Çalışmanı,Dinlenmeni ona göre ayarlarsın bir 7 ay sonra tanıyamayız seni thums: Başarılar...

16. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    antreman programını bile görmeden ne çok yorum yazılmış öyle :)

17. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Hacim yerine yağ yakımı düşünmelisin. Ağır kilolarla antreman yerine fazla kalori yakımı yaptıran güzel cardio antremanları ve sadece öğlen karbonhidrat alıp(günlük enerji için yeterli) diğer öğünlerinde ise sadece proteinle beslenmelisin ki güzel yağ yakabilesin.

18. Abdullahhate

Abdullahhate Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    7 Ay sonra
    http://img24.imageshack.us/img24/7105/11509089.jpg

YENİ
    8 Ay sonra
    Gıda olarak eklediklerim.
    Sabah ve akşam 2şer yumurta beyazı
    Sabah ve akşam 1 fincan lor peyniri ile karıştırılmış yarım yağlı yoğurt:)
    Likit aminoasit

Bu arada ölçülerimide öğrendim.
    Kol 37 cm
    Omuz 122cm
    Göğüs 102 cm

Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.bench_O

19. Abdullahhate

Abdullahhate Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Kimse yorumlamadığına göre sanırım 7.aydan 8.aya pek bi değişme olmamış:(

20. rocky_

rocky_ Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    yag ve kolestrolden uzak bol proteınlı gunler gecırmen dılegıyle :D:D lor peynırı bıde tavuk ye kardes tavuk hem ucuz hemde proteın bakımından zengın lor peynırıde oyle

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:02 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:59 ----------

vucuduna gelınce ıı bence kardes sen calısmaya devam et ıstedıgın neyse ona ulasırsın acele etmeye gerek yok

Sayfayı Paylaş