7.ay programım,görüşlerınızı esırgemeyın

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ajkl89 tarafından 23 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ajkl89

ajkl89 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Başlıkda söylediğim gibi 7. aya girmiş bulunmaktayım.yaklaşık 2 aydır whey kullanmaya başladım.hafta da 3 gün çalışıyorum benim sıkıntım biceps ve tricepslerımın gögus hacmıne nazaran az gelişmesı (kol:soguk 35 cm ).ayrıca omuz ve deltoidlerımden memnun değilım.yaklasık 3-4 aydır aynı programı uygulamaktayım.arada 1-2 hareket çıkartıp-eklıyorum.şu ana kadar hıç decline bench ve kanat çalısmadım.
    sizce geçmı kalınmış? (görmeden birsey söyleyemem diyenler için,genel olarak 7. ay için yorumlarını rica ederim.şu anki programım

P.tesı:bench press(3*8)
    fly(3*8)
    incline bench(3*8)
    pullover(4*8)
    preacher curl(3*8) veya barbell curl
    hammer curl (3*8)
    incline dumball curl

Çarşamba:Squat (4*8)
    leg curl(3*25)
    dips(4*8)
    barbell triceps extention (3*8)
    triceps cable (3*8)

Cuma:Lat pulldown
    machine row
    one arm dumbell
    shoulder press (7*8)
    front raise
    lateral raise

yukarda dedıgım gıbı 3-4 aydır bu programda (aşagı yukarı) gitmekteyım.sureklı aynı hareketlerden dolayı bıraz sıkılma var.yukardakı programımı yorumlarmısınız? sizce değiştirme zamanı gelmısmı? kanat ve decline bench hakkında geçmi kalınmış? (Boy:1.78 Kilo:79)

Not:Hangi bölume yazacagımı kestiremedım,yanlıs yazdı isem,hangi bölume yazabilecegımı soyledıkten sonra silinebilir.

Teşekkürler

2. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    göğüs programını 12-10-8-6 şeklinde piramit yapabılırsın programın bence iyi sadece set sayılarını arttır

ajkl89 bunu beğendi.
  3. benchpress23

benchpress23 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    programını değiştirebilirsin ,çalışma sistemini piramit sisteme geçebilirsin senin için şaşırtma zamanı gelmiştir.sırt çalışmana barbell row barfiks gibi temel egzersizler koyabilirsin, bicepste 2 hareket yapıp set sayılarını 4 set yapabilirsin daha fazla barbell curlle odaklanmanı tavsiye ederim ritmi bozmadan agırlıgı sallamadan olabildigince agır çalış,omuz içinse gerilimi yüksek tutup dinlenme sürelerini kısa tutmaya calış toplam 7-8 set pressler ve lateral raise yapmanı tavsiye ederim bide bunların dışında beslenmene ve uykuna dikkat et, sabit bi yemek saatin olsun ögün aralarını çok aşma.

ajkl89 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş