7 ay body yapmanın zararları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sleepwalker tarafından 1 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. sleepwalker

sleepwalker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben 15 yaşındayım yani liseye yeni geçtim.7 ay body yaptım boyu kısaltcak hareketlerden barbell curl ü ayakta yaptım bench yaptım ama squat falan yapmadım zaten yoktu o hareketler salonumuzda.

Uzun süredir araştırıyorum bu konuyu saygıdeğer hocalarım.Sitelere girdim forumları araştırdım ama istedigim cevabı alamadım hatta doktora gitcektim ama bulundugu ilde endokronoloji bölümü yok.

SORMAK İSTEDİKLERİM:

-7 ay boyunca body yapmak büyüme plaklarını kapatmış olabilr mi?
    -Bunun dışında sigara içiyorum 3 aydır günde 5 tane falan bu gelişimi ne kadar engeller.(YANİ:kaç cm ve bu konuda çoğu kişi nasiyat ediyor ama benim öğrenmek istediglerimi söylemiyolar. )
    -baba 1.78. anne 1.62. abim 1.82 ben 1.72 yim daha ne kadar uzarım sigarayı hesaba katarak?
    -Sigarayı hesaba katmassak ne kadar uzarım sizce yada uzar mıyım?

NOT:(süt ve yoğurt tüketirim beslenmeme falan dikkat ederim.) kilo 60

VÜCUT OLDUKÇA İYİ (ÇEVREMDEKİLERİN VE BENİM GÖRÜŞÜM) vücut konusunda biraz kalın kafalılık yaptıgımdan dolayı özür dilerim.

Son düzenleme: 1 Eylül 2010
  2. folfos

folfos Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Beslenmeni protein ve kalsiyum ağırlıklı yaparsan yaşına göre babanı geçebilme ihtimalin bile var.Ama hafif egzersizlere devam etmen lazım.Ayrıca stretching yapmanız gerek.Spor onemlidir.

3. sleepwalker

sleepwalker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim ama daha ayrıntılı olarak anlatabilirseniz çok sevinirim.

4. Mosquito

Mosquito Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Daha 15 yaşındasın. 1.80 görme ihtimalin yüksek takma kafana. Ben 15 yaşındayken 1.65 filandım. Şuan 18 yaşındayım ve 1.80-81 civarı boyum.

5. sleepwalker

sleepwalker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ama ben en önemli zamanda gidip body yaptım şu an kendime çok kızıyorum.Boyu kısaltcak hareketleride yaptım 7 ay.Daha uzamama ihtimalimde yüksek bana kalırsa.Bide işin içinde sigarada var.

6. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Hangi hareketleri yaptığın kadar ne kadar ağırlıkla yaptığın da önemli. Bench press in boya pek etkisi olacağını sanmıyorum, squat riskli bir hareket onu da yapmamışsın, barbell curl olabilir ama kilosu önemli dediğim gibi. Kusura bakma biraz ağır olabilir ama sigaranın boyunu kısaltacağından çok organlarına vereceği zararları düşün bence. Boyum kısa kalacak diye bu kadar takma sağlığım elden gidecek diye üzül.

7. sleepwalker

sleepwalker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benchte 50 falan barbell da 35 civarı.Sigaranında vücuttaki kalsiyumu alıdgını duymuştum.

8. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    sigara için öncellikle yaşının erken olduğunu söylemek isterim. spor yapan insanın sigarayla işi olmaması gerektiğini hatırlatırken ,bırakmanı tavsiye ediyorum ( şiddetle )

Omuz press de ve Squat ta ağır girmezsen ( çok ağır demiyorum sadece ağır ) sorun yok boy uzamasına.

Body ,yaptığı kas gelişimi ile zaten kemiklere eklemlere desteği ile boy uzamasını sağlıyor. Özellikle pullover bu konuda çok etkili.

uzama konusundada tabi çevrendekilerede bağlı benim annem babam benden kısa , ama dayım filan uzun olduğu için bende uzadım ( body e başlamadan ) .Ama body yaptıkca normalde olman gerekenden her zaman için bir artın olacaktır.

9. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    O kadar ağırlık boyu etkilemez. Kemikler o kadar dayanıksız olması imkansız yani 35 kiloyu ayakta kaldırdın diye plak falan kapanmaz sonuçta 24 saat ustunde kalmıyor ağırlık

O body boyu kısaltır bilmemne diyenleri kafana takma sen body yapan kişinin vücudunun salgıladıgı buyume hormonuyla normal bir insanın salgıladıgı hormon arasında epey bir fark vardır çok çok ağır kilolara girip squat legpress omuz press falan yapmadığın sürece boya olumsuz değil olumlu etkisi vardır ama sigarayı bırak sadece boyuna değil sperm kalitesinden tut protein emilimine kadar herşeye zarar

Son düzenleme: 2 Eylül 2010
  10. sleepwalker

sleepwalker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.Ama her ne kadar body boyu etkilemez desenizde bana kalırsa etkisi var mesela ben her barbell curl yaptıgımda omuriliğimde bi baskı hissederdim yani ağırırdı orası.

Sizinde görüşlerinizi almak isterim.

11. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Öcelikle sigarayı bırak, seni olumsuz yönde en çok o etkiler.

İlla body yapıcam diyosan, barfiks, şınav, mekik ve kollar için push down ile concantration curl yeterli olacaktır.

ama senin yerinde olsam bu sporu bırakır basketbol veya imkanın vasa yüzmeye başlardım

12. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Squat hareketini bar ilede yapabilirsin. Tabi yanlarına ağırlık takmak şartıyla. Ayrıca 15 yaşında 35 kilo barbel yapmak herkesin harcı değil. Tebrikler.

13. sleepwalker

sleepwalker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sporu bırakalı zaten 3 ay oldu artık yapmıorum ve 35 kilo barbell yaptım boyu etkiler mi?

14. ReaLegenD

ReaLegenD Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci ( Üniv. )
    Yer:
    İstanbul

Etkilemez.
    Daha 15 yaşındasın.
    18 & 20 yaşına kadar Daha Uzayabilirsin.
    Erkeklerin Vücudu tam Olarak 24 yaşında yerine Oturur.
    O yüzden fazla Takmamaya Çalış ve sigarayı bırakmaya bak.

15. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ben başlığı gorunce sasırdım bugune kadar bu spordan zarar goren varsa hayret dogrusu...

16. sleepwalker

sleepwalker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    zarar demek yanlış olmuş biraz ama yinede olumsuzlukları var bana kalırsa bu konuda bana biraz daha yardımcı olur musunuz.Hala kafamda soru işaretleri varda.

17. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    35 kilo barbell curl için tebrikler, ama omuriliğindeki ağrı hareketi nizami yapmadığın için de olabilir bence. Bende vursa vursa bileğe ve bele vuruyor ama herkes öyle değildir tabi.

18. sleepwalker

sleepwalker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yani özetle 7 ay body yapmam büyüme plaklarını kapatmış mıdır yada etkilemişmidir ve sigara boyu etkiler mi ? cevaplarsanız çok makbule geçer.

bide benim boy en az kaç olur ilerde tahminen?

19. furkan96

furkan96 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    şınav,mekik,barfiks en iyisi

endokrilonoji doktoruna sordum ağırlık kaldırmanın boya etkisi olabileğini söyledi fiziksel tıp ve çocuk gelişim uzmanları ise boya bir etkisi olmadığını söyledi ama şınav mekik gibi egzersizlerin boya zarar vermediğinde hepsi hemfikir ben 15 yaşındayım sadece şınav ve bazı karın hareketleri yapıyorum (aletsiz) sana da tavsiyem bunları yapman boyunu uzatman içinde süt yoğurt peybir ayran bol bol tüket yüz basketbol oyna ve bazı esneme gerdirme hareketleride faydalı thums:

20. prayer

prayer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    boy konusunda kesin birşey diyemem ama en az 5 yıl daha erken öleceğinden emin olabilirsin

mc_burax ve atakan966 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş