1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

6.YILINDA STEVE AUSTİN(Çağatay Soytorun)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Steve Austin tarafından 17 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Forumda gordugum en guzel vucutlardan biri ve bir insanin 103 kilodan zayiflamak icin baslayip 6 senesini verip bu sekilde sonuc almazi azmin gostergesidir insallah geri kalan zamanda hic sıkılmadan daha guzel isler basarirsiniz ''off vucuda bak denilecek bir vucudunuzda var bu arada'' ara sira forumda insanlari bilgilenirirseniz emin olun buyuk bi is yapmis olursunuz tebrim ederim :)

Steve Austin bunu beğendi.
  2. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Protein tozunun etkisi yok demek biraz yanlış olur,sonuçta protein kas gelişimi için elzem fakat söylemek istediğin şey,tavuktaki,yumurtadakinden farkı yok ise evet %100000 doğru,kesinlikle o bakımdan artısı yok ki bende senede en fazla 1 kutu bitiririm,o da nadirdir :) Creatin ise bambaşka bir durum,kesinlikle belirli aralıklarla kullanılması çok olumlu sonuçlar doğurur.Arjinin su dan ucuz bir madde ve ülkemizde müthiş fiyatlara satılıyor kesinlikle alınmaması lazım,zaten yediğin bir çok besinde belli oranlarda var,bcaa diğer aminoasitlere oranla ''lösin'' faktöründen dolayı biraz daha önemli fakat o da çok elzem değil.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Haziran 2016 ---
    2012-2014 arası buralardaydım,sonrasında üniversite,sınavlar filan derken uzaklaştım arada bir paylaşımlar yapıp,açılan konulara yorum yapmaya çalışacağım,düşünceleriniz için teşekkürler.Zaten eski konularım mesajlarım hala forumda duruyor.

3. cysero

cysero Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    dediğim örneklere bakarsan çok iyi anlarsın beni

4. Ironpump15

Ironpump15 Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Su jinekonun üstüne çok fazla konuşma

Ekli Dosyalar:

5. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Öncelikle uslübuna dikkat et.İkinci olarak konuşup konuşmayacağımı sana soracak değilim.Üçüncü olarak ise,jinekomasti konusunda biraz araştırma yap,ergenlik döneminde fazla kilolu olan 10 erkeğin 7-8sinde görülen bir durum olduğunu,sebebinin sadece anabolikler olmadığını öğren.Jinekomasti sorunum olduğunu kimseden saklamadım,spora yeni başladığım dönemlerde bile bu sorunla ilgili mesajlarım var,taa 2011 senesine ait,100+kiloyken elime dumbell almamışken bile vardı.Senin bu düz mantığına bakacak olursak,jinekomastisi olmayan hiç kimse steroid almamıştır,jinekomastisi olan herkes steroid almıştır :) Bu bana çok komik geliyor,bu forumda bin farklı jinekomasti konusu açıldı,açanların %80'ide 2-3 aylık sporcu,onlarda anabolik aldı değil mi?Bak güzel kardeşim,ben bu forumda insanlara supplementlerin bile gereksiz olduğunu abartıldığını anlatırken,çıkıpta steroid almam.Şahsımı tanıyan kaç tane insanı bu steroid illetinden uzak tutmak için uğraşıyorum.Amacı gerçekten benim gibi hobi olan hiç kimsenin bunlara bulaşmamasını istiyorum,kimin benim bunları alıp,almdığım konusunda ne düşündüğü gerçekten umrumda da değil fakat bu tarz yorumlara açıklama yapmayınca da herkes aldığımı düşünüyor,mecburen açıklama yaptırıyorsunuz.Tekrar söylüyorum,üslup konusunda dikkat etmezsen,bende ağzımı bozarım.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Haziran 2016 ---
    Ayrıca jinekomasti sorunumun belli olduğu bir sürü fotoğraf var sosyal medya hesaplarımda,sence anabolikleri kullanıyor olsam,bunları saklar mıydım,yoksa açıkca gösterir miydim?Azıcık kafanızı çalıştırmanız gerek.

berboz05, stefan35, mehmet2576 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. sezer1994

sezer1994 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    İster steroid kullanır ister kullanmaz kimene?? Emeğe biraz saygı gösterin. Spora göre hayatını şekillendiren biri için normal bir sonuç tebrik etmek lazım.

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Ironpump15

Ironpump15 Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Mesele kullanip kullanmaması değil bende kullaniyorum ama dogalim diye de yalanlar savurmuyorum

8. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Ne istiyorsun ıronpump? Kullanmadığım halde,sırf senin gönlünü tatmin etmek için kullanıyorum mu diyeyim? :) Belki de steroid aldığın halde hala benim seviyemde olmadığın içindir bu durumun ha,olabilir mi? :) Çünkü en çok bununla karşılaşıyorum,her neyse bir kez daha yineliyorum,amaç sadece zevk aldığın bir aktivite ise,futbol,basketbol oynamak gibi.Steroidlere bu sporda hiç gerek yok,2 tane yarışma geçirdim,hacim olarak büyük olmama rağmen,anabolik alanlara göre yeterince kuruyamadığım içinde derecelerim çok iyi olmadı,2014 senesinde bir 5.lığım var -75'te o kadar.Bu seneki yarıştan sonrada anabolik alınmadığı Tükiye şampiyonalarında ilk 3 'e girilmeyeceğini anladım.Yine çok boş zamanım olursa,şartlar uygun olursa podyuma çıkar mıyım evet,çünkü orası bambaşka bir yer,bu sporu yapanların 1 kere de olsa tatması gerek,yenmek yenilmek derece filan mühim değil.Bu konuyu açmamın tek sebebi de,benim gibi düşünenlerin,steroidlere bulaşmaması,bulaşmadan da gayet güzel vücut yapılabilirliğini göstermek,başka bir niyetim yok.Ben yaptıysam,benim genetiğime sahip,20 yıl obez gezmiş,düşük tansiyon ve düşük bir metabolizma sahibi biri bile yaptıysa,burada olan,bunları okuyan herkes yapabilir.
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Haziran 2016 ---
    Benim gerçekten kullanmak istesem,en sağlam anabolikleri bulabileceğim,en sağlam bilgileri ve kürleri alabileceğim bir spor çevrem var,bu konuda biraz şanslı olduğumu inkar edemem.Fakat ben hayatımın geri kalanını vücutgelişitirme sporcu olarak geçirmeyeceğim,kısmetse öğretmen olacağım bu spor sadece günde 1-2 saatimi ayırdığım bir zevkim olacak,temiz beslenme konusu zaten benim yaptığım bir durum.Değişik bir psikoloji,20 sene şişko diye adlandırılan birinin,bu hale geldikten sonra temiz beslenmeden çıkamaması diye bir sorun :) Geriye dönmekten korkudur belki de bunun adı bilmiyorum.

Son düzenleme: 19 Haziran 2016
    denizci_angelov bunu beğendi.
  9. Firizbi

Firizbi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    dostum tebrikler gerçekten büyük emek vermişsin ancak ben yağsız kas kütlesi başına hesabını anlamadım.vücudunda kaç kilo kas olabilir ki.diyelim % 8 yağ oranına sahipsin bu demek değilki vücudunun %92 si kas kütlesi.burada sanırım kastettiğin yağ kütlesinin dışında kalan kütlenin 1.6 veya 1.8 katı.bu hesaba takılmıştım sadece örnek olabilecek bir vücudun var iyi sporlar...

10. zeus66

zeus66 Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Kas kutlesi basina protein alimi yanlis olur zaten,proteini kaslar kullanmiyor sadece vucutta

11. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    selam,

Yağ yakma öyküsü ve sorun listesini görünce kendimle benzerlik gördüm, bir kaç soru geldi aklıma. Yazdıkların Ertuğ Evrekli'yi hatırlattı bana :)

-Düşük tansiyon ve deride sarkma sorununu nasıl hallettin? (düşük tansiyon mu emin değilim, ayağa kalkınca göz kararması oluyor.)
    -Yağ yakarken insülin manipülasyonu yaptın mı? Yoksa kan şekerini sabit mi tuttun?
    -Sarkoplazmik ve Myofibril nasıl kombine ediyorsun?
    -İnsülin manipülasyonu şuan yağsızken yapıyor musun? bunun zamanlamasını ve antrenmana göre nasıl bir ayarlama yapıyorsun?

12. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Deri sarkması sorunu yaşamadım,bazı yırtıklarım var,kalflarımda,arka bel bölgemde ve kalçamın alt kısmında ve yırtıklar beyazlaştı çok dikkatli bakmadıkça belli olmuyor.
    Düşük tansiyon sorunu halledilecek bir sorun değil,genetik bir durum.
    Ayağa kalkınca göz kararmasının nedeni düşük tansiyondan çok düşük kan şekeri olabilir.
    Sarkozlapmik ve miyofibril hipertrofi çalışma stilleri belirlidir,bunları aynı idman içinde harmanlıyorum,tabi bunun belirli teknikleri var,maksimum fayda için.
    İnsülini ne idman öncesi ne idman sonrası asla yükseltmiyorum,daha önce 3 farklı sistem denedim,idman öncesi insülin yükseltip,idman esnasında insülin düşünce tekrar yükseltmek,ki bu en en yapılmaması gereken şey,fakat ben araştırdığım ve takip ettiğim bazı araştırmaları kendi üzerimde deneyerek doğruyu yanlışı bulmaya çalıştığım için her yolu deniyorum.İkinci denediğim yol,idman öncesi stabil tutup,idman sonrası peak yapmaktı,bu da bende işe yaramadı,anlamsız bir yağlanmaya sebep oldu.Hem idman sonu,hem idman başı stabil tuttuğumda ise en iyi verimi aldım.Hala da öyle devam ediyorum.

13. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Cevap için teşekkür ederim.

Düşük kan şekerinin yapacağını tahmin etmemiştim, şimdi düşününce olabilir çünkü ocağı filan da açık unutmaya başladım.
    şu harmanlama olayını biraz anlatabilir misin? Yeni yeni ben de uygulamaya başladım ve ciddi verim aldığım bir şey, tecrübelerini paylaşırsan sevinirim.

14. getto212

getto212 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    nazar degmesin

15. WRking

WRking Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba, hikayemiz tamamen aynı gibi ben de 100 kilo ile başlamıştım 60'a kadar düştüm ondan sonra vücut geliştirmeye yöneldim şu an 72 kiloya kadar çıkabildim 1,5 yıl oldu. Ortalama olarak bir günlük beslenme programını yazabilir misin? Kilo vermiş biri olarak tekrar kilo almaktan, bulk yapmaktan korkan birisiyim, beni anlayacağını düşünüyorum bu korkumu biraz biraz yeniyorum ama özellikle karbonhidrat yönünden eksiklerim oluyor. Son olarak karın kası için önerdiğin bir şeyler var mı, hafif de olsa sarkmalar oluştu ve bu yüzden karın bölgesinde kaslar belli olmuyor.

16. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Olan sarklamar için herhangi bir çözüm yok maalesef,bende çok fazla oluşmadı fakat karın bölgemde deri fazlalığı var,çekince baya sünüyor hatta,bu da o derin görüntüyü yakalamamda çok büyük dez avantaj yaratıyor.Beslenme konusunda gelirsek,eğer sende benim gibi insülin hassasiyeti yüksek,metabolizma hızı düşük biri isen,karbonhidratlar gerçekten çok büyük sorun,glisemik indeksi düşük karbonhidratlar idman öncesi ve sonrası ihtiyaç miktarı kadar tüketilebilir fakat idman öncesi ve sonrası hariç karbonhidratlardan fakir bir beslenme öneririm.İdman olmayan günlerde de sadece 1 öğün düşük glisemik indeks tüketilebilir yine.Fakat bunlar tamamen kişisel olmalı,ben sana bu kadar şundan bu kadar bundan ye diyemem,fakat söylediğim gibi düşük miktarlarda,düşük glisemik indeks tüketmek her zaman yararınadır.Natural isen zaten vücut alman gereken kalorinin 300-400 fazlasından sonrasını sentezler için kullanmaz,bulk yapacaksan clean bulk tercih et ve alman gereken kalorinin üstüne en fazla 300-400 kalori yukarı çık bu yeterli olur,zira benim yaptığım sistem genel olarak budur.

17. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Ne kadar güzel yazmışsınız. Şu gereksiz 3 gram kilo başına protein gibi zırvaları ; vücudunu böyle geliştirmiş birisinden duymak belki konuya uzak kimseleri doğru yola yaklaştıracaktır. Gereksiz vücut yorma ve masraftan öte değil. Antrenman konusunda da gayet mantıklı konuşmuşsunuz.
    Neyse konuyu saptırmayalım , emeğinize sağlık ; alkışlanacak azim.

18. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Güzel düşünceler için teşekkürler,zamanında 3 gramın da üstüne protein tüketen biri olarak sürekli gazman olarak dolaştığımda oldu,üre değerlerimden dolayı sindirim sistemi bozukluklarımda :) Maalesef bazı şeyleri paylaşmadıkları için,okuyup öğrenmek araştırmak biraz zaman alıyor.

19. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    İnsülini antrenmandan önce ve sonra nasıl sabit tutuyorsun
    Hiç bişe yemiyormusun bu süre zarfında.
    Yiyorsan ne zaman yiyorsun

20. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Çok uzun süredir(yaklaşık 3 yıldır)intermittent fasting tarzı besleniyorum(çok kısa dönemler mecburi bu rütinden çıktığımda oluyor tabi),idmanlara 14 saatlik açlığın ardından başlıyorum.(8 saat uyku+6 saat açlık)idman sonunda da yalnızca tavuk göğsü veya hindi tüketiyorum,yanında çok fazla miktarda yeşillik salatası ve 2 yemek kaşığı elma sirkesi ile.Bu öğünden 30 dakika kadar sonra yüksek karbonhidrat alıyorum,alacağımız karbonhidrat o an uyguladığım beslenme programıma göre değişiyor,çünkü alınan karbonhidratlardaki lif miktarı bile diyetimizden alacağımız etkiyi belirler.Bunun da ardından 1 öğün proteın+karbonhidrat ve lif,son öğünde ise yüksek yağ ve protein alıyorum.Aslında insülin 16-18 saat arası stabil hatta çok düşük seviyelerde kalıyor.Tabi idman sonrası yediğim tavuk ve hindinin insülini yükseltmesini hesaba katmıyorsanız.Çünkü insülin hassasiyeti bu kadar düşükken ne yerseniz yiyin,ünsilün bir miktar yükselecektir.Ben diğerlerinin abarttığı gibi katabolizma denilen olayın tamamen uydurma olduğunu düşünen ve bunu denedikten sonra da doğruluğuna karar veren biriyim.İnsanlara supplementleri dayamak için binbir türlü yalanlar uydurup,hatta o yalanların altına bilimsel araştırma bile yerleştiriyorlar.Fakat supplement sektörü çıktıktan sonra yapılan araştırmaların %50'si bu şirketler tarafından yaptırıldığı için güvenilmezdir.Zaten azıcık biyolojı bılgısı olan 90'lı yıllardan sonra yapılan araştırmaların çoğunun komik olduğunun farkına varır.90 ve öncesi yapılan bir çok araştırma,ne proteinlerin bu kadar abartılması gerektiğini,ne de katabolizmanın bu kadar korkulması gereken bir durum olmadığını gösteriyor zaten.İdman sonrası ne whey kullanıyorum,ne gainer ne de bir başka bir şey.Supplement olarak KREATİN favorimdir,hatta kullandığım tek supplementtir.Yarışma dönemlerinde bcaa alıyorum,o da bir nebze olsun kastaki lösinleri koruyama almak için,tabi bununla da ilgili bir şey söyleyeyim,eğer natural iseniz ve bu yazıyı okuyan varsa içinizde,%9 yağ oranın altına düştüğünüz anda kas kaybetmeye başlıyorsunuz arkadaşlar,2 yarışma dönemimde de ne yaparsam yapayım bunu engelleyemedım.İsterseniz idman öncesi 30 gram bcaa alın faydası yok.

mehmet2576 ve boksbody bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş