6 yıl sonra yeniden spora dönmek istiyorum yardımcı olur musunuz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve barisdogaan tarafından 10 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. barisdogaan

barisdogaan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    21 yaşındayım 15 yaşında fitness yapmaya başlamıştım ve 1.5 sene yapmıştım 52 kilodan 60 kiloya çıkmıştım iyide fit bir vücuda sahip oluyordum ki bıraktım sporu. aradan geçen onca zaman sonra tekrar başlamak istiyorum ama yağ oranım fazlalaştı eski halimden eser yok çok az göbek çıkıntısı var. kilom 70 oldu nasıl bir yol izlemeliyim yani temelim var hangi programlardan başlamalıyım protein tozu kullanımı amino asittir vs. hangisinden başlamalıyım bilgilendirirseniz sevinirim. Ayrıca yapılan hareketlere falan yabancı değilim sorunsuzca yapıyorum şuanlık evde başlayıp tekrar formuma girince salona gitmeyi planlıyorum. Yardımcı olursanız teşekkür ederim ..

Boyum 175 cm. Diyet programı falan bulamadım internette birbir türlü programlar var hangisinden başlanmalı karar veremedim. Hepsi birbirinden bambaşka kimi işe yarar bilemedim

2. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    İlk olarak full body workout ile antrenmanlara başlamalı beslenme programınızı oluşturmalısınız. Kas inşa etmek için günlük harcadığınız kalorinin fazlasını almalısınız. Kilonuzun 2 katı protein almalısınız. Şeker,asitli içecekler gibi zararlıları hayatınızdan çıkarmalısınız. Protein tozuna gerek yok fakat günlük protein ihtiyacınızı karşılayamıyorsanız alabilirsiniz.
    Program: http://www.kasvekuvvet.net/dogan-vucut-gelistirme-programi.html
    Bu verdiğim program sizin için uygun. Evde başlayacaksanız: http://www.kasvekuvvet.net/evde-vucut-gelistirme.html
    Dediğim gibi 70 kilosunuz 70x2=140 gr günlük protein almalısınız. Günlük kalori harcaman 2032 kalori. Buna +600 eklediğimiz zaman 2632 kalori oluyor günlük bu miktarı almalısınız.
    Bunlar temel bilgiler. Bir multivitamin almanızı öneririm.

3. barisdogaan

barisdogaan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Dediklerinizi not alıyorum bu hafta iş yoğunluğu nedeniyle hafta sonuna atıyorum bu programı. Biraz geliştikten sonra takviye olarak supplement almayı düşünüyorum

Sayfayı Paylaş