1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

6 senedir amatör olarak yapıyorum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve tolgacanalp tarafından 6 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 68 üye.
  1. tolgacanalp

tolgacanalp Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    [​IMG][/URL]

[​IMG][/URL]

[​IMG][/URL]

[​IMG][/URL]

[​IMG][/URL]

herkeze saygılar body e ilk kez bu forum ile başladım üye tarihime bakabilirsiniz ama hiç adam akıllı spor solununa gidemedim hep yarım kaldı iyi hocalarla çalışamadım iş girdi vs.. şeyler oldu. şimdi ankarada 700 tl vererek adam gibi bir salona yazıldıgımı düşünüyorken hocamızı begenmedim yazdığı program hiç hoşuma gitmedi beniim ricam bana yorum yaparken birde bana uygun bir program yazabilirmisiniz bu siteye güveniyorum tşkler bu arada resimler soğukken çekildi kol 41 cm hiç ilerleme yok yıllardır 41

sofi-kadiri, boksbody, pr ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Vücudunuz güzel ama biraz daha dolukuk istiyor mesela her bölgenin doluluğu kollar gibi olsa daha iyi olur.
    Gayet yağsızsınız ama buna rağmen karın kasları görünmüyor.
    Ağırlık kullanarak mekik çekmeye çalışın işe yarayabilir.
    Evde çalıştığınız için eksik kalan bölgelerde olmuş mesela gögüs ve alt sırt eksik bana göre.
    Zaman geçtikçe hacim almak zorlaşır çeşitli şaşırtma teknikleri kullanarak platoyu aşabilme ihtimaliniz var.
    Forumda platoyu aşma yöntemleri anlatıldı tartışıldı arama yaparsanız bulabilirsiniz.

mverel bunu beğendi.
  3. cudjex

cudjex Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    diceklerimin hepsini RedBaron söylemiş.orantısız gelişme olmuş.Ama yine de tebrikler.zoru başarmışsınız.her yiğidin harcı değildir 6 sene çalışmak

redbaron_ bunu beğendi.
  4. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Birde vücut tipinizden bahsederseniz daha fazla yardımcı olabiliriz. Yani kolay kas kazanan mı yoksa zor kas kazanan biri misiniz? Metabolizma hızınız hızlı(yağlanmaya elverişli mi?)? Yaşınız, boyunuz ve kilonuz denir?
    Bunlar dışında gayet güzel bir vücudunuz var ama redbaron un dediği gibi eksiklikler yok değil. Bunları da zamanla kapatırsınız.
    Ben gördüğüm eksikliklerden bahsedeyim; Göğsünüzü daha iyi çalışmalısınız genel bir göğüs kasının hacme ihtiyacı var. Omuzlarınız ve bicepsleriniz iyi ama tricepleriniz bunlardan sönük duruyor. Ayrıca redbaron un dediği gibi alt sırt eksiğiniz var bunu ters mekik ve deadlift ile giderebilirsiniz. Onun dışında sırtta orta bölüm biraz zayıf kalmış t-bar rowing veya barbell rowing gibi egzersizler ile daha iyi olabilir. Birde bacaklarınız nasıl? Onlarında resmini eklerseniz forum kurallarına aykırı bir başlık olmaz, onlara da yorum yapabiliriz ve eksikliklerinizi daha iyi bilirsiniz.

redbaron_ bunu beğendi.
  5. tolgacanalp

tolgacanalp Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    boy 1.79 kilo 73 yaş 29 .metabolizmam hızlı çalışıyor kolay kas kazanırım bacaklar ince hiç çalışmadım mekikte yapmadım hiç ama yapıcam göğüs kanat triceps biceps omuz için program tavsiyeniz nedir

6. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    En büyük hata bacak çalışmamak malesef bu hataya düşmüşsünüz.
    Bacak çalışmazsanız üst vücudunuzun daha fazla gelişeceğini sanmıyorum.
    Gelişse bile olduğundan yavaş gelişir.
    En büyük tavsiyem bacak çalışmanızdır.
    Program istemişsiniz fakat malesef forum kurallarına göre ezbere programı size kimse yazamaz ama size salon hocanızın verdiği programı yazarsanız herkes bilgisi dahilinde birkaç ufak değişiklik önerebilir.
    Salona ne zaman başladınız ve başlamadan önce idmanlara ara vermişmiydiniz yoksa evde çalışırkenmi salona yazıldınız ?
    Eğer uzun bir ara verme durumu varsa adaptasyon programı yapmanız gerekir yoksa istenmeyen durumlar olabilir.

7. V.Aydın

V.Aydın Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogretmen
    Yer:
    Istanbul
    göğüs hariç çok hoş bir vücut tebrikler

8. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    kollar iyi fakat gögüsler ile sirtada biraz önem versen vücudun daha orantili olur.

9. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Şuan üzerine düşmen gereken bölgeler başta gögüs ve karın daha sonra alt sırt bunlara yüklen ve kol hacmini koru.
    Belli bir program isteme kafana göre yap örneğin ben max kilo ile gögüs çalışırken birgün dar tutuş benc yapıyosam diğer gögüs antremanında farklı birşey yapıyorum
    Yada biceps çalışırken barbell curl hareketini yapıyorsam diğer antremanda barbell curl yapmıyorum kafama göre yani gelişimde oluyor ama sana tavsiyem ard arda bir bölgeye aynı hareketi girme örnek vereyim barbell curl ve dumbell curl gibi gerisi boş :)
    kendini en iyi sen bilirsin

10. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    6 yıla göre kütle olarak iyi denilemez.. Ama görünüş fitlik yağ oranı bakımından çok güzel ama redbaron a katılıyorum bu vücuda bi six pack çok güzel olur..

11. yasinerkan

yasinerkan Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0

ya benim anlamadım beyfendi çabuk kas kazanılan vücut nasıl oluyor kalın kemikli
    filanmı oluyor onu anlamadım yani hangi vücutlarda bodye yatkındır

12. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    bazı fotolar eksik.örneğin göğüs pozu ve yandan omuz pozu yok.bunlar yorumu biraz güçleştiriyor.klasik cümle olacak ama 6 senede çok daha iyi oalbilirdi.

-önceklikle hacim olarak eksiklikler var.eski durmunu bilmiyoruz eskiden çok zayıf biri olarak şimdi böyle isen iyi yol katetmişsin demektir fakat 6 yıl az bir süre değil.

-omzun biraz daha parçalanmaya "top top" olmay ihtiyacı var.liflenme var gibi ama biraz daah şekillenme istiyor.
    -trapezler gayet iyi ,iç kısımları doldurulursa tam olur.
    -bicepsler oldukça iyi.peak denilen tepe noktası oldukça iyi.ölçü artışıda sağlanırsa mükemmel olur.aynı şelikde ön kolda iyi duruyor.

-göğüs,kanat ve akrın oldukça zayıf yerler.
    yan pozda göğüs hacimli gibi duruyor fakat zayıf,üst göğüse yüklenilmemiş.karın kaslarının belirginleşmesi gerekirdi.burda mekiklerin es geçilemsi yada karnın üzerine düşülmemesi söz konusu.
    -kanatlar genetk olabilir birşey diyemem ama aşağı doğru daha uzatılmaay ihitiyacı var.lat pull down ve barfix nizami şekilde mutlaka yapılmalı.

hacim yönünden eksiklikler kapatılınca emin daha iyi bir vücut ortaya çıkacaktır.
    program konusuna gelirsek;ben bu spora tam başlamadan önce evde çalışrıkende başladıktan sonra salona giderkende hep bu forumu takip ettim.bir süre sonra vücudumu tanıdıkça programımı kendim yapar oldum.sporda bu kadar geçmişi olan birinin üstelikte eski bir üyenin kendi programını kendisinin yapabilmesi gerekir.

ek olarak bacak sadece bir kas grubu oalrak düşünülmemeli.bacak çalışıldığında büyüme ve testostoren hormonu salgılanması artarak vücudun genel olarakta büyümesi sağlar.bu nedenle bacak mutlaka çalışılmalı.

13. pitbul

pitbul Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    yalansız dolansız 6 senedır spor yaptını soyleme cesarıtınden dolayı senı tebrık edıyorum... bole bır vucudu olan bası arkadaslar ınankı yok 2 ayda yaptım yok 3 ayda yaptım gıbı sacma sacma konusarak can sıkıyolar....hocalarımız gereklı acıklamaları yapmıs benım tek yavsıyem bıraz goguslere yuklen ve bu formunu koru derımmm eger ılerı yonelık bır dusuncen yoksa..

Azi bunu beğendi.
  14. Yusuf~~

Yusuf~~ Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam en harika yerlerin kolların bence. Diğer bölgelerin 6 yil için biraz eksik kalmış. Birde bacak çalışmanı katiyen öneririm. Bacaklar ne kadar hacim kazanırsa üst vücutda o kadar iyi gelişir.

15. tolgacanalp

tolgacanalp Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim göğüs,kanat,karın,bacak hep ihmal ettiğim noktalardı bundan sonra bu noktalara yüklenicem çok teşekkür ediyorum saygılar.

16. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Eğer mekik hareketinide her çalışma programının sonuna koyarsan karın bölgen mükemmel gözükür baklavalar 8 tane çıkar.Tavsiyem programınızın sonuna 4x15 mekik koyun sonra yavaş yavaş arttırırsınız 4x25 , 4x50 , 4x100 yeterlidir.Mekik pek zaman alır ama karnınız mükemmel olur düzenli yaparsanız...

17. tolgacanalp

tolgacanalp Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    mekik yapmaya başladım kanat,göğüs,bacak çalışmayada başladım tşk ederim hepinize

18. brhmcr

brhmcr Guest

Yorumlara katılıyorum mideye yüklenmekte fayda var. Kolllarınız ve sırtınız güzel gözüküyor. Plato ile ilgili pek çok yazı ve yöntem var.Forumda tartışıldı.Umarım istediğinizi elde edersiniz. Başarılar

19. serdar_94

serdar_94 Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    6 sene az bi zaman değil, evdede olsa sabırla bu işi yaptığınız için tebrikler. Umarım bundan sonrasındada istediğiniz simetriye kavuşursunuz. Vücut güzel kafaya bişey takmaya gerek yok tek eksik birazcık hacim o kadar. Kolay gelsin.

20. tolgacanalp

tolgacanalp Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    salonda başladım artık salonda çalışıcam bir seneye kalmaz tamamlarım umarım tüm eksiklerimi beslenme ve uykuda önemli dikkat etmiyoruz işte bunlarda düzene girerse 3,4aya on numara olur vücut diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş