6 senedir çalışıyorum ama

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tufanbayraklar tarafından 17 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. tufanbayraklar

tufanbayraklar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1. Troll falan değilim. Öğretmenim. İsteyene çalıştığım spor salonumun adresini veririm.

2. Bebe meselesine gelince. Bu kelimeyi spora yeni başlayan genç kardeşlerimiz için kullandım. Küçümseme ya da alay için değil. Yanlış anlaşılacak bir durum yok. 6 senedir çalışıp, yeterli sonuç alamıyorsunuz.. Sizden sonra spora başlayıp sizi geçen insanlar haliyle dikkatinizi çeker. Tabii ki onları tebrik ederiz ama herkes kendi gelişmesinden sorumludur. Kendi gelişimini görmek ister. Bu tatlı bir rekabettir.

3- Özeleştiri yaparsak uyku ve yemek sorunu olduğumu söyleyebilirim. 8 saat uyumam gerekirken 5 saat uyuyorum çoğu kez. Meslek malum. Yemek sorununa gelince. Bir ara cidden sağlam kalorili beslendim ama 3 ayda feci göbek oldu. Bu nedenle kararında yemeye dikkat ediyorum. Ama öğünlerimin arası uzun oluyor. Çoğu zaman kahvaltısız çıkıyorum. Ama öğle ve akşam yemeklerimi yüksek proteinli gıdalardan seçiyorum. Belki sorun bundan olabilir.

Bu forumu uzun zamandır takip ediyorum. Ama yorumlarınız ve tutumlarınız cidden hayal kırıklığı oldu. Bir kaç arkadaş dışında.

2. serkan2234

serkan2234 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Bence çalışırken kendini yeterince zorlamıyorsun.Hareketleri değiştir yada set şeklini değiştir(dropset, süperset, 21 gibi).Ama en önemlisi çalışırken kendini son noktana kadar zorla.

3. ersaydin

ersaydin Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Vücut geliştirme sporu beslenme sporudur, düzen ister. 6 senedir bunları öğrenemediyseniz, benim için de hayal kırıklığı oldu.

--- ERA ---

4. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Benim sadece bench press geride kaldı arkadaşar diğer hareketlerde arnold gibiyim

berkay7743 bunu beğendi.
  5. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Troll olduğunu düşünmemizi aslında anlayışla karşılaman gerekir, çünkü 6 sene bu sporu yapıp gelişmediğini gördüğü halde, hiçbir şeyi değiştirmeden aynı şekilde devam eden insana çok nadir rastlanır. 6 Senede 50 KG Bench yapan insana da çok nadir rastlanır, üstelik kilon çok da az sayılmaz.

Tamam belki Troll değilsin ama öyle düşünmemiz normal.

ersaydin bunu beğendi.
  6. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Bu kadar sert ve ters yorumlara gerek var mı gerçekten ? Adam problemini paylaşmış , bu tarz yorumlar hem spordan hem forumdan soğutur insanı. Benimde mesela yağ yakımı ile ilgili problemlerim var beslenmem süper bütün herşeyi hesaplıyorum antremanlarım iyi ama başkaları kadar hızlı ilerleyemiyorum. Teori her bünyede aynı etkiyi yaratmıyor.

7. serkan2234

serkan2234 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Arka kolun yetersiz kaldığı için bench i arttıramıyor olabilirsin arka kola ağırlık vermeni tavsiye ederim.

8. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Sağol aynı sorun omuz pressdede var

9. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    -İlk olarak; fotoğrafınız yok. Önceki halinizi, durumunuzu, beklentinizi de bilmiyoruz.

Gördüklerim;
    1- Uyku eksik
    2- Beslenme eksik
    3- Düzensizlik söz konusu
    4- iş stresi vs de söz konusu.

Ancak ortada bir 6 sene söz konusu, çok çok ciddi bir süre... Ne yalan söyleyeyim, yarım yamalak bile yapmış olsanız, en azından bir dönem az tekrar da olsa 100 kiloyu çatır çatır basmış olmanız lazımdı...

Günlük hayatınızda çektiğiniz problem var mı? unutkanlık, dalgınlık, isteksizlik, yorgunluk, uykusuzluk, uyku hali, sıcak basması veya üşüme, tansiyon dengesizlikleri, denge kaybı, paranoya, panik atak, depresyon vs vs vs.....

Doktora gidin... Tiroid, insülin, karaciğer fonksiyonları, kan sayım testi, testosteron, östrojen, kortizol, prolaktin, idrarda protein. Baksınlar bi.

NOT: Tahlil sonuçlarında bir sıkıntı çıkmazsa ciddi bir utanılacak durum söz konusu olur, söyleyeyim...

Barbell Training bunu beğendi.
  10. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Bencede öncelikle kan tahlili yaptırın.

Sıkıntı yoksa program olarak da duzenli gidemiyorsanız eğer full body yapın. Bir gidip bir gitmeyerek yapilan split program da artik göğüs sırt vs 15 günde bir çalışılıyor durumuna düşülüyor. Hele hele bir de program da izole hareketler baskınsa zaten gelişim olmaz

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Barbell Training bunu beğendi.
  11. tufanbayraklar

tufanbayraklar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Sorunun gıda ile ilgili olduğu kafamda oturmaya başladı. Beslenme düzenimi değiştireceğim ve sonucu size resimle ilan edeceğim.

12. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    beslenmendeki sorun seni 6 senedir bu noktada kalmanı sağlayacak bir sorun değildir %99 ihtimalle
    ki bu beslenme olayıda yüzde yüz kanıtlanmamıştır,yani bir insanın günlük vücudunun 2 katı veya 1.5 katı protein alması gerektiğini ortaya koyan veya şu kadar kalori karbonhidrat almalıdır diye kesin bir çalışma araştırma yoktur,bunlar tamamen salonlarda dilden dile dolaşmış en sonunda insanlar tarafından kabul edilmiş fikirlerdir supplement firmalarının etkiside oldukça yüksektir,yemeklerden protein ihtiyacını veya karbonhidrat ihtiyacını karşılayamayacağı için illa bir supplement takviyesi şart imajı oluşturmak için
    ben kendim belki vücut ağırlığımın çok az üstüne çıkıyorumdur protein olarak hatta bazen altında veya eşit seviyelerde kaldığım bile oluyor
    ama ben biliyorumki sürekli geiişiyorum 3 ay önce kaldırdığım bir ağırlıkla daha fazla tekrar çıkartabiliyorum veya ağırlık arttırabiliyorum
    gidin bir inşaat işçilerine yada marangozlara falan bakın,bu adamlar spor bile yapmıyorlar,beslenmeleri zaten ne bulurlarsa onu yiyorlar ama salona giden bir çok tayfadan daha sağlam vücutları var
    sendeki sorun vücudunu ağır kilolar ile tanıştırmadığın için hareketlerde ağırlık arttıramıyorsun,sinir sistemin ağırlık arttırmaya alışmamış
    o sebeple deadlift yaparak kademeli olarak ağırlık arttırmalısın,sana en çok etki edecek hareket budur

Thunderbird bunu beğendi.
  13. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Acil olarak alinacak en basit onlemler bunlar.

1 hastanede tahlil yaptirmak. Kan tahlili, hormon seviyelerinin olcumu vs
    2 fullbody antremanina gecis. Sistematik olarak agirliklari artirarak calismak
    3 beslenme. Kilonuzun 1.5 kati protein. Kilonuz kadar yag. Geri kalan kalori karbonhidrattan gelecek sekilde beslenme programi uygulayin.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Asıl troll @FitnessMerdo burada bence, millet ne anlatıyor arkadaş ne saçmalıyor.

Pink Zeppelin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş