6 Haftada 100 Şinav Vaad Ediyor.

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve Tur1 tarafından 3 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 65 üye.
  1. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Ortalıkta terminator gibi dolasmak icin aslında bu zorluklarla bas etmek gerekir. Gerçi terminator olmak istemiyorum ama :) Denesem mi?

2. Tur1

Tur1 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    terminatörden kastınız nedir ? terminatör diyince aklıma arnold schwarzenneger geliyor o da oldukça iri biri 100 şinav çekerek arnold olunmaz:)

3. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar eğer hiç salona gitmeyen arkadaşlar varsa bu programlardan şınav mekik uygulasın ertesi gün barfiks squat uygulasın..eğer atletik bir vücut istiyorsanız bu program süper yada bazı arkadaşlar soruyor ya nasıl kavgada avantaj sağlarım işte bunlarla sağlarsınız o rakamlara nizami olarak ama saniyeden çalmadan ulaşın gerçekten çok sağlam olursunuz çelik gibi..zaten boks vb sporların mantığında bu var kuvvete devamlılık hertürlü dövüş sporunun alt yapısını oluşturuyor geriye sporun kendine ait özel kuvvet antrenmanları yumruk atmak çabuk kuvvet vb gibi antrenmanlar kalıyor ama temelde kuvvete devamlılık var yani vücudu dayanıklı olmayan kişi teknik yumruk atmış bir şeye yaramaz..şınavı yumruküstü yapmaya çalışın zaten şınavda vücudunuzun %60 civarını kaldırıyorsunuz kaç kg bench prese eşit..barfikste vücut ağırlığı kaldırıyorsunuz kaç kg lat puldown barbel rowinge eşit..yani dövüş sporlarında 1 kerede 100 kg bench yapmaktansa 50 kgyi çok tekrar yapmak önemli..zaten tekrarı çok yapmaktan vücut bildiğin çelik gibi oluyor...çok ağır darbelere bile dayanıyorsunuz rakibin performansı sürekli düşüyor ama rakip sizin sürekli aynı oranda vurduğunuz darbelere nekadar dayanabilecek..yani 1.yumruk 100 yumruk aynı güçte yani amacınızı iyi belirleyin antrenmanları ona göre yapın...ancaak diyorsanız ki benim amacım fazka kaslı yapılı ozaman sporunuz body bilding yok ben kas konusunda çok olasada olur atletik yeter ozaman fitness....ben her ikisinide denemiş bir insan olarak amacınıza göre spor yapmanızı öneriyorum...

aviator35 bunu beğendi.
  4. Tur1

Tur1 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    :) Sen tamamen olayı kickbox yada box üzerine oturtmuşsun:) Dedikleri dogru fakat biraz da genel sporcu gözüyle bakmaya çalışın belki sadece bunlar için yapmıyorsunuzdur :))

5. bitirim***

bitirim*** Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    sadece sınav cekıyorsun ne kadr yorulabılırsınkı :S adam sana kendı agırlıgınla yapılabılen butun hareketlerı sıralamamıs.
    ayrıca bence aynı program ıstege gore baska hareketlere gorede duzenlenebılır

6. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Farklı hareket Dips olabilir mesela ayrıca hareketleri yaparken süreyide dikkate alın 100 şınav çekmek var 100 şınav çekmek var yüklenme süresi önemli...hareketler arası dinlenme süresini kısa tutmakta var...ayrıca birde bu hareketleri 45 saniye şınav yapabildiğiniz kadar hızlı hemen arkasından 15 saniye dinlenerek mekik 45 saniye yapabildiğiniz kadar fazla ve diğer hareketleri sırasıyla yaparsanız yanlız 45 saniyeye gelince daha fazla çekmk yok çabuk kuvvete devamlılık olur yani zamanla 45 saniyede çektiğiniz şınav vb hareketlerin sayısı artacak ve hızınız yükselecek aynı zamanda dayanıklılık ve kondüsyonunuz artacak..
    herkesin bayramı mübarek olsun arkadaşlar...

Tur1 bunu beğendi.
  7. Tur1

Tur1 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın okan sağol seninde.

okaaan bunu beğendi.
  8. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    birde bu programda 1.hafta 1.gün 2gün 3.gün sonra 2. hafta gecıyor ya 1.gün 2.gün 3.gün ardaarda gunler mı yapıcaz dınlenmeden ? Sonra gerıye 4 gun kalacak gelecek haftaya kadar orayıda bır soler mısınız

9. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Arkadaşlar programa başladım. Program 1gün ara verip yapılacakmış. Gelişmeleri söylerim kolay gelsin.

10. Mutluhan

Mutluhan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize / Ardeşen
    Bu günler peşpeşemi yani pazartesi-salı-çarşambamı olacak yoksa
    pazartesi-çarşamba-cumamı ? yani birgün aralıklarlamı yapacağız ? peşpeşe yapsakda diğer günlerin 2 gününü dumble ile çalışmaya ayırsak acaba daha etkili olmazmı şöyle yani;

P.tesi - salı- çarşamba şınav
    perşembe - dinlenme
    cuma-c.tesi dumble çalışması
    pazar -dinlenme

programı böyle devam ettirsek nasıl olur çokmu yorgunluk olur yoksa faydası olurmu ?
    Yaşım 16.
    Hocalarımdan ve bilgili kişilerden yardım istiyorum....

11. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Bu şınav programını 1 gün arayla yapacaksın. Sınav o kadar etkılemıyor bılmıyorum valla ıstersen hıc dınlenme sınav yapmadıgın gunler agırlık calıs valla bılmıyorum yeterınce beslenırım ve yorulmam dıyorsan yap. Zaten cok agır calıstıgını dusunmuyorum... Oyuzden sorun olmaz herhalde.

12. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Başlığı görür görmez hemen şınav cektim zorlarsam 50 yapıyorum ama su an 43 yapabildim yazıyı okudum ama biraz karısık geldi gibi bana :S acaba şöyle bi program mı yapsam 4 set 30 şınav setler arası 90 saniye dinlenme :S ..

13. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Bu arada ben programın 2. haftasında takıldım ilk 3 seti yapıyorum son setlerı dedıgı sayıya ulastıramıyorum. Ben de bu günü tam olarak yapasıya kadar 2. hafta 2.gune gecmıcem.

14. istekli

istekli Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Şu en sondaki en az dediği tam olarak ne oluyor ? En az 12 olsun çekebildiğin yere kadar çek falan mı onu anlıyamadım ? Yardım ederseniz sevinirim ?weightlifter

Birde;

set 1 2 6 10
    set 2 3 6 12
    set 3 2 4 7
    set 4 2 4 7
    set 5 (en az 3) (en az 5) (en az 9)

1.sette 2 6 10 diyor ya 1.sette o kadar mı yapıcaz yoksa her sette seçtiğimiz sayının altındaki kadar mı ?

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Ocak 2010
  15. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Önce kendinize bir şınav testi yapıyorsunuz kaç tane şınav çektiysen altındaki uygun sütundan başlıyorsun.....Yanlız konuyu açan arkadaş yazmamış 3 haftada bir falan gene şınav testi yapıyorsunuz ona göre uygun sütundan gene devam ediyorsunuz....

İstekli senin sorunun cevabı evet en az 12 ama yapabiliyorsan daha fazla max...........

16. istekli

istekli Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bi kerede 35-40 tane şınav çekebiliyorum o zaman son sütunu mu kullanmalıyım acaba ?

17. istekli

istekli Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu program gerçekten bi harika :) Programa başladığım zaman en fazla 35-36 şınav çekiyordum şimdi daha 2. haftanın 2.gününde olmama rağmen 60-65 şınav çekebiliyorum hiç kalkmadan tavsiye ederim gerçekten çok güzel bir program hazırlamış arkadaşımız teşekkür ederim :D:D:D weightlifter

18. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Bende uygulamıştım, eskiden spora başlamadan önce 10-15 şınav anca çekerdim sonra 35-40'a yükselttim ;)

19. Crisemre

Crisemre Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    bir uygulayalım bakalım salona gidene kadar :))

20. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    bodybuildingte tek sette 100 tekrarın yeri yoktur.bununla hacim alınmaz

Sayfayı Paylaş