6 Hafta Spor ve Diyet [emoji17]

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve Popwhat tarafından 28 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Popwhat

Popwhat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yaklaşık 6 haftadır spor ve diyet yapıyorum arkadaşlar, daha önce en fazla iki hafta spor merkezi deneyimim olmuştu birkaç kere onun dışında fazla hareketli biri değilim zaten. Dukan diyetiyle başladım on gün sadece proteinle beslendim sonrasında sebzeli yağsız yemeklere geçtim yağ olduysa da en fazla iki kaşık zeytinyağı olmuştur mesela. Ekmeğimi annem yapıyor, yumurta ve yulaf kepeğiyle. İçecek olarak çoğunlukla ayran ve süt içiyorum, diyet varsa diyet olanından ama ne biliyim bir ayda hiç bişey olmamış gibi geliyo bana siz de yorum yaparsanız, ama iyi ama kötü, bilgilenebilirim.

6 hafta öncesi ve şimdi

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

2. cesajans

cesajans Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    grafik tasarım reklamcı
    Yer:
    antalya
    Sırf diyet ile kilo vermiş gibi duruyorsunuz, bilemiyorum? çünkü boy/kilo gibi detay yok. Ancak eğer ağırlık+kardiyo+diyet yapmış olsaydınız, şu an fotolar arası fark belirgin olur bu sorular önemsizleşirdi, bilmem anlatabildimmi?

3. Popwhat

Popwhat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Evet yalan söylemeye çalıştığımı ima etmişsiniz ama hayır dediğim gibi her gün en az 1.5 saat spor (Pazar hariç) yaptım. Sabahları yumurta, sahandaysa çok az tereyağı öğlen çorba veya boş akşamları genelde spordan sonra tavuk eti (200 gr kadar) yanında yoğurt veya ayran. 91 kilo başladım 6 hafta sonunda 86ya indim. Sporda 1 saat yürüyüş aletlerden kelebek ve göğüs press yaptım. Son beş gün L Carnite'in sipariş vermiştim onları kullandım 5 ampul kadar spordan yarım saat önce. Zaten belirtmiştim ya, pek bişey olmamış gibi geliyo bana da bir ayda, amacım bilgilendirilmek zaten. Boyum 1.80 vücut ölçülerimden emin değilim

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. erenburak01

erenburak01 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    6 haftalık periyotta görüntünde olağanüstü bir değişim görememen normal ancak ufak da olsa toparlanma oldugu aşikâr , düzenli diyet ve spor ile yoluna devam etmelisin, bir kaç ay sonra degisimi sen de farkedeceksin. Ayrıca Gördüğüm kadarıyla anterrior pelvic tilt duruş bozukluğun var, bunu düzeltirsen çok daha sağlıklı ve -olabildiğince- fit bir görünüme ulaşabilirsin. Başarılar

5. pietromaximoff

pietromaximoff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben de dukan diyeti yapmıştım yıllar önce ve epey kilo verdim sayesinde. Yalnız şöyle bir şey var ki, dukan diyetinde spor yapılmıyor bildiğim kadarıyla. Hatta Dukan kitabında bu diyet sırasında spor yapmayı önermiyordu hafif tempolu yürüyüşler dışında yanlış hatırlamıyorsam.

6. Popwhat

Popwhat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Duruş bozukluğunu araştırdım ilk kez daha önce hiç fark etmemiştim teşekkür ederim. Birkaç egzersiz buldum onları yapıcam. Göğüs kısmındaki toparlanma dikkadimi çekti benim de zaten, acelem yok zaten bakalım yavaş yavaş.

Dukan diyetini öyle abartılı yapmadım ya, dukan yaptım da diyemiyorum açıkcası, protein ağırlıklı beslendim demek daha doğru olur gibi çünkü dukanda dediğiniz gibi fazla zorlayıcı antrenman yapılmaması gerekiyo

7. tanerjames

tanerjames Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Bence acele etme özellikle göbek bölgesindeki ve bel çevresindeki yağlar en son eriyen bölgelerdir. O yüzden kafana takıp karamsar olma, programını ve özellikle beslenmen dengeli olsun.
    Unutmadan hiç yağ tüketmemek iyi bir şey değil, yağlar sanılanın aksine vücut için çok faydalıdır ama önemli faydalı yağlar. Zeytinyağı (sızma kaliteli), tereyağı (market tereyağı değil) ve diğer fındık, badem, ceviz.
    Bu yağlar vücut için çok faydalıdır hatta bu yağlar ile hem enerji alırsın hemde zayıflamana faydası olur. Bunun yerine ekmeği azalt veya hiç kullanma ayrıca kepek ekmeği, tam buğday ekmeği vs. fark etmez artık günümüzde ekmek ekmek değildir.
    Son olarak kardiyo antremanı olarak hiit antremanı şeklinde yapabilirsin. (Googlede veya youtube'da aratınca bulabilirsin, kabaca mantığı belli bir süre örneğin koşarken 1-2 dk yüksek tempo ile (depar vs.) koşup nabzı yükseltme, ardından 1-2 dk düşük tempo. (Tam gaz verip sonradan rölantiye almak gibi)

8. Popwhat

Popwhat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    HIIT antrenmanındaki tempo arttırıp azaltma işlemini duymuştum şimdi araştırdım uzun vadede güzel sonuç alabilirim diye düşünüyorum. Ekmeği hiç yemiyorum, annem evde kendisi yapıyo yulaf kepeğiyle onu yersem yiyorum sadece. Acele etmek gibi bi isteğim yok uzun vadede olsun etkili olsun. Ayrıca L Carnitine i de düzenli olarak kullanmayı düşünüyorum. Benim sendelediğim nokta kendime bi spor programı hazırlayamamam. Biraz ondan biraz bundan yapıyorum bir buçuk iki saate çıkıyorum. Aletlere fazla girişmiyorum kelebek ve göğüs press yapıyorum fotoğrafta göründüğü gibi sırt yağlarımdan şikayetçiyim onun için bi öneriniz var mı peki?

Sayfayı Paylaş