6 Günlük Programda Hareket Sayısını Kaç Yazayım?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve CYBER_COUNTER tarafından 14 Mart 2006 başlatılmıştır.

1. CYBER_COUNTER

CYBER_COUNTER Yeni Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Herkese slm arkadaslar. Son zamanlardaki yogunluk neden ile yeni yazacağım programı biraz değiştirmeyi düşünüyorum.

Her kas grubunu haftada bir kez çalıştırmak koşulu ile 6 günlük program yazmayı düşünüyorum.

-Büyük kaslara (göğüs,bacak vb.) 6,
    -Küçük kaslara (kollar vb.) 5 hareket yazmayı düşünüyorum.

Bu arada:
    -Küçük kaslardaki 5. hareketi 2 set, izole hareket olarak düşündüm.
    -Setler;10-8-6-4 yada 12-10-8-6 olacak

Her kas grubunu haftada bir kez çalıştıracağımı düşünürsek, programın hareket sayısı nasıl çok mu az mı?

CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER :)

2. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    büyük kas gruplar için 3-4 ,küçük kas grupları için 2-3 harket yeterli.eğer set sayılarını düşük girmeyi düşünüyorsan büyükler için 4-5 küçükler için 3-4 ..büyük kas gruplarında toplamda 12-15 set,küçüklerde ise 8-10 set i geçmemeye çalış.

3. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Selamlar,

Haftada 6 gun gıdıyorsan ve her kası bır kere calıstıracaksan neden 4-yada 5 gunluk bır program uygulayıp,donusumlu olarak her hafta bır ıkı kası ıkı defa calısma yoluna gıtmıyorsun.

Kasın haftada bır calısıldıgı programlar daha cok olcu alma ırılesme maksatlı olarak bulk donemde yapılır, temel mantıkta
    kas dınlenebıldıgı kadar dınlensın sonrada maxımum hırpalansın kı buyusun mantıgıdır.
    Ancak bahara gırdıgımız bu gunlerde sadece buyuk olması degıl aynı zamanda sekıllı , parcalı, ve dayanıklı olmasıda onemlıdır.

Ben senın yerınde olsam 4-bılemedın 5 gunluk bır program yaparım.

Bu program ıle amacın ne ve su an ne durumdasın yazarsan daha hedefıne yonelık bılgı paylasabılırız

Saygılar

4. CYBER_COUNTER

CYBER_COUNTER Yeni Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    baris;
    Verdiğin bilgiler için cok teşekkürler.

masteer;
    Seninde dediğin gibi bulk dönemindeyim. Gelişim ve irileşme amacındayım. Buna uygun program yazacağım. Henuz definizyonla vb. işim olmaz. Bir gelişeyim de :D

Sana da verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.

KENDİNİZE İYİ BAKIN :)

Sayfayı Paylaş