1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

6 aylik gelisim

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve ziyal tarafından 1 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ziyal

ziyal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar,

Asagi yukari 6 aydir bu isle ugrasiyorum, ara sira seyahat ve hastaliklardan dolayi ara verdigim oldu. 24 yasindayim, boyum 1.83, basladigimda 74 kiloydum, su an 88 kiloyum. Yag oranim %10'dan %15-16'ya yukseldi. Temiz bir bulk donemi yapmaya calistim. Whey protein, ve son bir ay BSN cellmass kullandim. Genelde 6 ogun yemeye calisiyorum, gunde en az 200 g. protein almaya calisiyorum. Ektomorf bir vucut yapim oldugu icin hacim kazanmak ve irilesmek baya zor oldu, ama biraz ilerledim sanirim. 6 ay icin cok az bir gelisme diyebilirsiniz ama kilom baya farketti, gordugunuz gibi cok yagli da degilim. Amacim biraz daha sisip hacim yapmak. Genel olarak iyice buyuyup sonra biraz daha define olmak istiyorum. Yaz boyunca da bulka devam edicem. Onerileriniz neler? Antrenman olarak haftada 3-4 defa gidiyorum, bench press, bicep curls, tricep pushdowns, back row, lat pulldowns, squat, shrughs ve shoulder press yapiyorum. Son iki aydir agirliklari baya artirdim, 4 set yapiyorum, 10-8-6-4 tekrar seklinde. Olcu olarak da, sadece kollarimi biliyorum, sogukken 30'dan 35'e ciktilar. Tisortlerde genel olarak bir size daha buyuk giyiyorum artik.

Cevremdeki insanlar baya irilestigimi soyluyorlar, cogu pantalonuma ve tisortume de sigamiyorum zaten. Amacim eski celimsiz ve zayif yapimi tamamen kaybedip hacimli bir vucuda sahip olmak. Eski ve yeni resimlerim asagida. Ilk ikisi ve sonuncusu eski, digerleri yeni. Yorumlari bekliyorum. Tesekkurler.

Ekli Dosyalar:

2. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Bu spor hakkında fazla tecrübeli olmadığım halde 6 aylık bir çalışma ile şu koyduğun resimlerin çeliştiğini kolayca anlayabiliyorum. Ya beslenmende, ya programında bir sorun var gibi, bu konu hakkında dahada tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekle.

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    resimleri keserken önkollarınızı da (bilek dirsek arası) kesmişsiniz..lütfen tüm üst vücut gözükecek şekilde resimlerin yenilerini ekleyin..
    ayrıca triceps ve kanat pozuda eklemelisiniz..

4. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    6 ay önceki fotoğrafın varsa daha sağlıklı yorum yapılabilirdi... suanda kötü deil

5. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    gerçeği söylemek gerekirse geçirdiğin 6 ayı iyi değerlendirememişsin....200 gr proteinden bahsediyorsun ki çok çok iyi bir miktar ama yanlışın nerde? hani bunları yazarken insanların şevkleri kırılırmı diye düşünüyorum ama bazı yanlışları arkadaşlar söylemez ise ayları yılları boşa harcayabiliriz...kolay gelsin..

6. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Yağ oranın yüksek.

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    neye göre yüksek..daha açıklayıcı mesajlar yazmalısınız..bana kalırsa %15 çok değil..
    ziyal yeni resimlerini bekliyorum..

8. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    6 ayda yağ oranı %10dan %16'ya yükselmiş.Neredeyse 2 kat.1.83 için 88 kilo bence fazla.Yağları yakması lazım biraz koşu,ip,interval.Kasların daha belli olucağına inanıyorum.Böyle yağ yaktıktan sonra sağlıklı bir biçimde kas kütlesini arttırarak kilo alabilir.Anlaşılan arkadaş kaslı bir vücut istemiyo iri bir vücut istiyor.

Son düzenleme: 3 Mayıs 2009

Sayfayı Paylaş