1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

6 aylık değişim

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve İlter12 tarafından 16 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Herkeze merhaba arkadaşlar. Şubatta ilk diyete başladım. oldukça kilolu ve yağlıydım, öncelikle bunlardan kurtulmalıydım. İlk 3-4 ay sadece diyet uyguladım, sporsuz. Hazirana kadar bisiklet ve cycling yaptım sadece. Haziranıı saymıyorum ama oruçla beraber ağırlık ve koruma yaptım. hergün yılmadan iftardan sonra 11-12 ye kadar gittim. az kg. çok tekrar koruma yaptım. kilo almamak için. E tabi ramazan bayramında mıhlama, tatlı falan biraz kaçırdık :D ama tam manası ile temmuzda başladım. sonuçlar aşağıda. umarum değişimimi iyi bulursunuz. aralarda tabiki kaçamaklar vs. olmuştur, süreç biraz uzadı. :)
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Aralık 2014 ---
    devamı burada. :D sığmadı

Son düzenleme: 16 Aralık 2014
    bdyc22 bunu beğendi.
  2. h3adslay3r

h3adslay3r Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    6 ay için güzel. Kaç kilo verdiniz acaba ?

3. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    buda en son halim arkadaşlar. geçen hafta çektim yani 6-7 aralık falan olması lazım
    Durum bu arkadaşlarç toplam verilen kg. 18-19 falan. yağ şuan %7-8 arası göbekte az bir su + yağ var sanırım . onu atmaya çabalıyorum :)
    18-19 civarı :)
    en son ölçümü yükleyemedim. bunuda geçen hafta ölçtrdüm. ilk ölçümlerim maalesef yok bulamadım.sanırım sinirle atmışımdır görünce :D
    bir ara % 5 lere kadar düştüm ama öleceksin dedi ocalar abandım bende çıktı yine :D

bskn_1990 bunu beğendi.
  4. h3adslay3r

h3adslay3r Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aynen devam abi süper. Bu arada ilk resimle son resime bakınca bir an sen misin diye şüphe ettim :) 5 yaş gençleşmişsin.

bskn_1990 bunu beğendi.
  5. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Hehhe :) teşekkür ederim. Biraz ufak tefek olduğumdan göstermiyorumda 31 olduk şaka maka :) ama tabi sporunda bana çok katkısı oldu. Benim için yaşam tarzıdır artık ;). Hayırlı geceler dilerim

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. Sheek

Sheek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    ßasın Danışmanı
    Yer:
    İstanßul
    Maşaallah güzel gelişim olmuş tebrik ederim. Benim sana bir kaç sorum olucak kardeşim ikimizde aynı yaştayız aynı vucud tipine sahibiz 4. Aya kadar resimlerde aynı gidiyoruz 4. Aydan sonra beslenme ve antreman nasıl yaptın acaba ? Şimdiden bilgiler için teşekkür ederim...

7. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Teşekkür ederim. Yok estafirullah, bilgi paylaşımı yapıp arkadaşlarımızın ve bu spora gönül verenlerin bilgi alışverişi yapması açısından koydum zaten. Malum bu sporla ilgilenen salondaki arkadaşlara birşey soruyorsun paylaşmak istemiyorlar bildiklerimi sır gibi, yada sıkılıyorlar :) onun için bende kendi kendime çok çabaladım ve üzerimde deneyerek devam ettim.
    Öncelikle ben baştada yazdığım gibi işk 3-4 ay sadece diyet ve cycling yaptım, birazda koşu ve yürüyüş. Bu süreçte ama diyetimin dışına asla çıkmadım. Çok kararlı ve istikrarlıydım. Bu işin zaten ana temeli bana göre diyetten beçiyor. Belirli bir kademeye belmek için önce yağlarımdan ve sulardan arımdım. Haziran gibi ağırlığa başladım. Ancak ondada ramazan ayına denk gelmesi beni biraz zorladı. Sonuçta yaz ayı 18-19 saat aç kaldım. Ona göre beslendim sahurda ve iftarda, akabine hergün iftar sonrası sporuma gittim ve az kg. Çok tekrar yaparak sadece yağ yakım ile korumayı hedefledim. Birde hergün karın çalıştım. Yağ oranım %5 lere düşmüştü. Tabi bunu kardiyo yapmamak adına bitkin düşmemek adına yaptım. Zaten fotoğraflardan anlarsınız, haziran sonundaki halimden değişimi. Ve ben bu ilk 3-4 aylık kardiyo çalışmamda hergün sauna ve buhar yaptım.
    Tam manası ilede temmuz ayında ramazandan sonra süpersetler eşliğinde body sporuna bismillah dedim. Amacım boyumunda kısa olmasından dolayı hiçbirzaman şişmek olmadı. İstediğim vücut tipi parçalı diyede tabir edilen fit bir görünümdü. Buna göre beslenmeye çalıştım hep. Ama üzerine basa basa söylüyorum karın bölgesini haftanın bir günü hariç hergün çalıştım. ( şuan yeni yeni gün aşırıya döndüm).
    Antrenmanlarımı arkadaşımla birlikte yaptım hep, bu spor bence tek olarak çok zor. Gerek motivasyon açısımdan gerekse setleri ağır kilolarda tamamlama açısından yardımcı şart. Hergün bir bölge çalıştık.
    Haftanın ilk günü, pazartesi göğüs
    Salı, sırt, karın
    Çarşamba, bacak
    Perşembe, omuz,karın
    Cuma ise, kol şeklinde. C.tesi-pazar ise dinleniyorum. Ama şuan sadece karın, sauna ve buhar için pazarlarıda gidiyorum. Kendimi dinç hissettiriyor.
    Beslenmeme gelecek olursam. Geçmiş çok karışık :) çünkü herşeyi denedim ben :)
    Şuan için az yağ az karbon ve bol protein ile beslenmekteyim.
    Sabahları yulafımı ılık su ve içerisinde tat için 1-kuru kayısı, 10 gr. Kuru üzüm, 10gr. Çiğ badem ve 30gr muz u katarak tarçınla tatlandırarak tüketirim. Yanında 50gr. Light kaşar yada peynir ve 5 ad. Yunurta haşlama. Tabi 1 sarılı 4 beyaz
    Spor öncesi 4 te, 150 gr pişmiş greçke( karabuğday), 150 gr. Hindi haşlama veya dana antrikot, 150 gr brokoli beya karnabahar ve kuşkonmaz,100gr yagli yogurt icine 20-30 gr avokado ve sarimsak rendelerim yerim.
    Sporun hemen akabinde bir ölçek protein tozu 300ml su ile.
    Spor sonrası 8-9 da ise 100-150 gr. Balık yanına, 150 gr. Brokoli ve bol ot yerim.
    8-9 dan sonra sivi disinda asla birsey yemem, taki ertesi gun ilk öğünüm olan saat 12 de yerim. Beslenmelerim yağ yakım ve dengede tutmak adına 16 -8 saat şeklindedir.
    En önemli unsırlar ise bunlarla birlikte, muhakkak günde 3 lt su, 3 yeşil çay, spor öncesi, sonrası ve yatarken aminoasit, ( yatarken glutamin), omega 3,6,9 ve solgar c vitamini tüketirim. Umarım yardımcı olabilmişiödir fikir açısından.

8. Sheek

Sheek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    ßasın Danışmanı
    Yer:
    İstanßul
    Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için... ßen haftanın 3 günü salona gidiyorum demekki günlük bölgesel çalışma yapmak daha verimli olur sanırım. ßende diyet programına girmeyi düşünüyorum senin gbi bol protein günlük 60 karbo az yağ amacım senin 6 aralıktaki resim gibi olmak fit :) ve öğlen belediyede çıkan yemekleri yememek sanırım :)

9. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Diyet bu sporun temeli. :) diyetsiz çok zor. Kolay gelsin size, başarılar dilerim

10. ReDo28

ReDo28 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle tebrik ederim harika bir değişim. Aralarda kaçamak yaptınız mı ? Yaptıysanız ne yediniz ayda kaç kere yaptınız ?

11. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Teşekkür ederim. Yaptım tabiki. Ama benim kaçamaklarım sadece tatlıydı. Onun dışında pizzaymış hamur işiymiş asla olmadı. He bide bayramlarda mıhlamayı çok sevdiğim için, mıhlamalı kahvaltılar :) bir ara fazla kaçırdım ipin ucunu ondan dolayı yağlandım. Ama hemen sirkelendim.:) şuanda yaklaşık 1 aydır kaçamak yapmıyorum. Yaptığım zamanlarda sadece light puding alıp evde light sütle yapıyorum. Karışım ve protein açısından zengin olsun diyede lor atıyorum 300 gr. C.tesi pazar ondan yiyorım okadar. Onu yediğim günlerde off günlerim olduğu için sabah kahvaltısı hariç karbonhidratıda başka hiçbirşeyden almıyorum. Bukadar :)

ReDo28 bunu beğendi.
  12. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Açıkçası 6 aya göre süper görünüyorsun ilk resimleri de yaşlı sanmıştım fakat 6 ayda çok genç duruyorsun bu 6 ay formunu korumuşsun karın egzersizlerine bakılırsa hiç yağ kalmamış gibi görünüyor beslenmene dikkat ederek çalışmışsın alkışı hak ediyorsun sporcu kardeşim ;););) [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

İlter12 bunu beğendi.
  13. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul

14. ReDo28

ReDo28 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Rica etsem antrenman programını paylaşırmısın

15. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Valla haraket haraket isimleri pek bilmiyorum ama
    Kısaca yazayım. Hergün bir bölge olarak çalışıyorum.
    P.tesi: göğüs
    Salı: sırt+karın
    Çarşamba: bacak
    Perşembe: omuz+karın
    Cuma: kol
    Pazar: karın ve sauna, buhar
    Not: aralığa kadar çarşamba hariç hergün karın ve 15-20 dak. Kardiyo yapıyordum hızlı ve rampa yürüme. Ama artık bıraktım kardioyu. Hergün karın çalışarak ne derece doğru yaptım bilmiyorum ama bir zararını görmedim. Dinlendirseydim belkide daha fazla gelişecekti ama deneme yanılma ile onuda görmüş olacağız :) gün aşırı karın egzersizlerine yeni geçtim.

16. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Çok teşekkür ederim :) valla yaşlı kısmına üzülüp genç duruyorsun kısmınada sevinsemmi bilemedim :D heheh. Şaka biryana. Beslenmeme ve karın çalışmalarıma çok dikkat ediyorum doğru. Şuan bile kendime yeni bir beslenme kistesi yapmaya çalışıyorum ama sabah kahvaltıda yulafa devammı etsem yoksa bir dönem yediğim gibi 2 dilim kızarmış tam buğday ekmeğinemi çevirsem onu düşünüyodum :) korkuyorum fazla hacimlenip kilo alırım diye. İstediğim vücut tipi parçalı ve fit görünüm, Bu sebeple karamsar kalıyorum :D
    Dediğiniz gibi yağı baya düşürdüm kalmadı denecek kadar az, yaşam için gerektiği kadar :) ama suyu çok zor atıyorum. Göbek kısmında az bişey kaldı. Onunla başım dertte bu aralar :)

Sent from my iPhone using Tapatalk[/quote]

17. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    ilter 12 güzel bir degisim yasamissin,gördügüm kadariylada vücudun kas yapmaya oldukca müsait,simdi su anki haline fazla yaglanmadan birazda kas kütlesi ekleyebilirsen dadindan yenmez!
    kolay Glesin

18. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Teşekkür ederim. Amacım hacimden ziyade fit ve kaslı parçalı görünmek. Benim çabamda şuan o doğrultuda :) yağlanmadan kas kütlemi çok az daha artırıp belirginleştirmek. Demin hazırladım 1200 kalori,164 gr prot., 24gr. Yağ, 100gr karbon. Ancak kararsızın karbon çokmu diye. :D bir diğer tereddütüm ise sabah kahvaltıda yulaf ezmesine devam mı yoksa tam buğdaya geçsemmi :)

Sent from my iPad using Tapatalk

19. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    bu diyetle kas küzlesi ekleyebilmen neredeyse imkansiz,olanida kaybetmezsen dua et,KH miktarini daha yukarlara cek,1200 kaloriyle hic bisiy olmaz,asagidaki linkden günlük kalori ihtiyacini hesapla onun üzerine 300 kalori ekleyerek basla,iki hafta sonunda görüntüne ve kilona göre kalori ayarlamasi yaparsin.kalori hesabinda kilonun iki Kati Protein,kilon Kadar saglikli yag geriside KH olsun.
    http://******/hesapla.html

20. İlter12

İlter12 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    istanbul
    Teşekkür ederim bilgileriniz için ancak ben ramazan hariç hiç okadar karbonhdrat almadan bu vücuda sahip oldum 6 ayda. Yağlanmak ve kilo alıp eski halime dönmekten korkuyorum. Bukadar düşük tutmamın sebebide bıktım artık kardiodan. Yaklaşık 1-2 aydır kardio yapmadan ilerliyorum. Hesaplamalar ve değerlerime göre günlük 2500 kalori çıkıyor. Karbonh. Ta 220-250 al diyor hesaplama :) ben bunu alırsam doğrudur hacimlenir ve şişerim ama hedefim bu değil. Ondan dolayı paylaştım. Acaba az birşeymi artırsam yani 1500- 1600 kalori yapsam yeterli olur sanırım.

Sent from my iPad using Tapatalk

Sayfayı Paylaş