6 aydir bir gelisim gormedim ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve visitmay1233 tarafından 17 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. visitmay1233

visitmay1233 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar onceden 1.5 sene kadar aralikli spor yapmistim ben 6 ay gecmesine ragmen vucudumda bir gram fark edilecek bir sey gormezken baskalarinin vucudu 4 ayda inanilmaz farkli bir sekilde degisiyor aradan 3 sene sonra tekrar basladim spor yapmaya 1 ay gecti 1 kilo dahi bile alamadim

Hergun 3 ogun yiyorum ustune ara ogunlerde ceviz findik lifalif muz mar mandalina lor peyniri tuketiyorum gercekten vucut yapimdami sorun var bilmiyorum salonda butun hareketleri dpgru yaptigimi biliyorum kaldirabilecegim agirliklarla duzgun sekilde agir calisiyorum yok kardesim bizde bi halt yok .
    Benim gibi durumda olup sorununu halleden varsa lutfen el atsin

2. S E R D A R

S E R D A R Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle morel bozma bence antreman programını uyku düzenini beslenmeni gözden geçir hareketleri dogru yapıyormusun bunları ve sporla ilgili herseyi arastır agır gircem diye bilmiyorumda hareketi bozma az agırlıkta nizami yaparsan yedirerek kasa hareketi daha cok verim alırsın

3. pargali

pargali Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Benim de öyle. Yok yani olmuyor abicim olmuyor. 3 yıl once de aynı kilo ağırlıkları kaldırıyordum. Hala aynı ağırlıkları kaldırıyorum. Hiç bir gelişim yok.çıldırmak üzereyim. Ağzıma yumurta sürmezdim. Deli gibi yumurta yiyorum hiç bir değişiklik yok.

4. Jacc0

Jacc0 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    1 kilo dahi alamadıysan beslenmeni baştan göz geçir .

Burak4618 bunu beğendi.
  5. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    bazı vücutlar daha zor gelişir benim vücudumda zor gelişen vücutlardan biridir ancak ben buna aldırmayıp ara vermeden devam ettim ve şuan salonda benden daha güçlü ve kaslı hiç kimse yok
    boyun uzun olmasıda daha geç gelişime en önemli sebeptir,genelde vücudu çok kaslıymış gibi görünenlerin tamamının boyu 180in altında olur
    boyu uzun olan kişi kimi zaman daha kaslıda olsa dışardan bakılınca tam anlaşılmayabilir
    benim 187 boyum
    ancak hiç gelişim yoksa kendi vücudunu tanıyamamışın demektir
    kendi vücudunu keşfetmen lazım ve ona göre antreman yapman gerekiyor
    bak örnek vereyim sana ben bir programı diyelim biceps triceps programı olsun bu, aynı programı 2 defadan fazla yaptığım zaman verim alamadığımı hissediyorum vücudumda o sebeple ben bir programı en fazla 2 antreman hatta çoğu zaman her antreman farklı program yaparım çünkü vücudum diğer insanlardan daha fazla programa ve hareketlere alışıyor

6. visitmay1233

visitmay1233 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yani bilmiyorum arkadaslar agirlik artiramiyorum hep ayni agirliktayim zorluk cekiyorum artirmaya gelince 1 kilo bile artsa en fazla 2 tekrar yapiyorum herkez 8 tekrar yapiyor 2 tekrarla bir yere varilmicqgi icin yapabilcegim kilolari yapiyorum haliyla cok dusuk kaldirdigim agirliklar her gun 2 ser mandalina muz nar evden borek elmali turta yaptiriyorum eti lifalif 15 er tane ceviz cogu zaman sabahlari 6 tane haslanmis yumurta yiyorum her gun 3 ogun seklinde duzenli yiyorum bazen disarda tekirdag koftesi tavuk doner tuketiyorum olmadi en son probis diye bir buskevit var ona kadar tuketiyorum ama yok iste olmuyor bir kas artisi hissetmiyorum

Vucudumu nasil tanicam orasinida bilmiyorum protein tozu kullandim 3 sene once ondanda bir artis sagliyamadim

7. nbacıshaquılle

nbacıshaquılle Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Ben de 3 ay oldu. Ben nedense ağrılık arıtırıyorum ama görünüşde bişey yok.
    4x10 yapuyorum beslenmeme dikkat ediyorum hareketi nizami şekilde de yapıyorum.
    Bench press 20kg-40kg
    Biceps curl 4-8
    Barbell row 13- 28
    Yani ciddi artış var ama görüntü yok :)

8. visitmay1233

visitmay1233 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Usta benim derdime sende dert ektin be :D

(Saka maka benim halim ne olcak ya artik bilegimi kesesim geliyor)

9. nbacıshaquılle

nbacıshaquılle Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Ah hocam ah dertler bitmiyor ki. Nasıl Basketbol Futbol Voleybol yetenek işiyse normal bir insan 100 sene çalışsa messiden iyi futbol oynayamazsa bu sporda da herkes en iyi olacak diye bişey yok bence. Bunda da yatkınlık var sınır var herkesin ben genetik olarak kötüyüm misal dar omuzlar falan ama en azından elimdekinin en iyisini yapayım diyorum.

10. visitmay1233

visitmay1233 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Usta omuzlarim cok genis belim cok ince fiziki yapim cok iyi ama is gelisime geline sakat vucudum atletik yapida ama o atlwtik seviyeye gelmek imkansiz heralde
    Beslenme duzgun uykum duzenli

Antrenmanda 4+3 toplam 7 hareket yapiyorum gogus on kol omuz arka kol gibi
    Bundami yanlislik vr acaba

11. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    5x5 tarzı güç antremanları ile liftlerini arttırman gerekiyor, bi araştır.

12. nbacıshaquılle

nbacıshaquılle Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Biz tam tersiz heralde benim de omuzlar dar kalça bel geniş ama ağırlıklar ikişer üçer artıyor ama gelişim yok :) Allah kolaylık versin :) Bende Güvercin göğsü var bide hocam sıkıntılıyız yani ;) Ama sağlıklıyız yine de şükür.

13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    hacim kazanmak istiyorsan günlük 3000 kalori ile beslenmen lazım ilk işin bu olmalı ki gelişme sağlayabilme ihtimalin olsun. kalori takibi protein karbonhidrat ve yağları eksiksiz alman lazım ki gelişme sağlayabilesin. yine de sonuç alamıyorsan split çalışıyosun sanırım devonun önerdiği gibi 5x5 yap farklı program dene yada başka bir fullbody antreman programına geç haftada sadece 3 4 gün antreman yap ama bütün kas grupların en az 3 kere çalışsın 1 hafta içinde.

14. justdevelop

justdevelop Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşların da dediği gibi kilo alamıyorsan öncelikle beslenme düzenini kontrol et. Harcadığın kaloriyi internette hesaplattır, üstüne 500 kalori ekleyerek her gün o kaloriyi almaya çalış.
    Yada daha basit bir yol söyleyeyim 3 öğün yiyormuşsun 500 kalorilik 4. bir öğün ekle bir ayın sonunda faydasını görürsün.
    Antrenman sistemine gelincede split çalışıyorsun anladığım kadarıyla vede verimde alamıyorsun, full body programlarına geçebilirsin. 5x5 i söylemişler güzel bir program bununla başlayabilirsin. Bölgesel çalıştıran hareketler yerine temel (compound) egzersizlere yönelirsen de faydasını görebilirsin.

15. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    YANLIŞ BİLGİ ! Neye göre kime göre 3000 kcal ! herkesin önerilerine kulak asmayın bu iş deneme yanılma ile olur 6 ayda bir bok olmadıysa bu seni dahada hırslandırsın araştır üstüne git yaptıklarını yapma başka şeyler yapmayı dene, öğren biliyorsunki böyle devam edersen 10 ayda olsa birşey olmiyacak. Alacağıın kcal ı internetten öğren ve burda yeni başlayan bölümünde yazanları okuyarak bilgi edin !

mrthr35 bunu beğendi.
  16. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    ortalama olarak bahsettim büyük ihtimalle 2000 kalori civarı beslenen birisi 3000 e geçse bile kas kazanır. arkadaş hiç birşeyi araştırmadığı için ortalama bir rakam söyledim öyle sazan gibi atlamaya gerek yok

17. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Ortalama bilgiler insanları bir yerlere getirmez.

18. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bu kadar yanlış içersinde 3000 kalori alması onu her türlü geliştirir

19. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    Ağırlık artırmadığın için olabilir mi

20. tkocaaslan

tkocaaslan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bende tam 5 aydır sürekli gidiyorum spora gelişmiyor proteinde içiyorum koşu yapsam zayıflıyorum yapmasam göbekten kilo alıyorum nasıl olacak bilmiyorum

Sayfayı Paylaş