6 ayda sekillenmek mumkunmudur mumkunse dereceleri nelerdir?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve NoxiteUK tarafından 11 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. NoxiteUK

NoxiteUK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Entrepreneur
    Yer:
    Istanbul
    Arkadaslar merhaba foruma yeni uyeyim ilgimi ceken bir cok konu var burada herkesin birbirine yardim etmesi ve kenetlenmesi spor adina inanilmaz birsey herkes herkesi bilgilendirmek ve bilinclendirmek adina emek harciyo ve buna duyulan sayginin sonsuz olmasi gerektigini dusunuyorum.

Benim sorum su ben bu zaman kadar hep kilo alip verdim 80 oldum 100 oldum 75 oldum vs vs yanliz son 1 aydir inanilmaz bir diyete ve cardio programina basladim suanki kilom 80 boyumda soyledigim gibi 1.84

Tanita Bilgileri : Kilo 80 Yag orani %13 kas kg ise 68.800
    Bu arada cardioyu duzenli olarak haftada 4 gun ve supplement olarak Weider L-carnetine Liquid ve Weider CLA kullaniyorum

Benim sorum su body e baslamam icin daha fazla kilo vermeme gerek varmi yoksa bu oranlarla direk baslamam gayet saglikli ve verimli olurmu olursa 6 ayda iyi bir sikiliga tabiki 6 packs degil beklentim 6 ayda ama iyi bir kol ve siki bir vucuda sahip olabilme sansim nedir kafam cok karisik bazi arkadaslar 5 kilo daha verip baslamamin daha saglikli oldugunu soyluyorlar bazilari ise suanki yag dokularini kasa cevirmemin kolay oldugunu ve suan body e baslamam gerektigi kanaatindeler lutfen bu konuda bilgisi olan arkadaslar beni bilgilendirebilirmi cok ihtiyacim var

Simdiden tum arkadaslarima tesekkur ederim.

İshak01 bunu beğendi.
  2. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    %13 YAĞ oranı cokta abartılı bi yağ oranı degil direk ağırlık calışmalarına başlıyabilirsin.
    6 ayda vucudum nasıl olacak sorusuna gelecek olursak bu tamamen seninle alakalı
    dogru antreman dogru beslenme dogru dinlenme ve en önemlisi güzel genetigin varsa başarılmayacak hic birşey yok.

İshak01 bunu beğendi.
  3. NoxiteUK

NoxiteUK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Entrepreneur
    Yer:
    Istanbul
    Cok tesekkur ederim peki guzel veya kotu bir genetige sahip oldugumuzu anliyabilicegimiz birsey soz konusu degil sanirim oylemi ?
    diger sorum ise gobegimde ve gohusumde hala ufakdan yaglar mevcut bunlari cardio ile yakmakmi makul yoksa bodybuilding ile kasa cevirmekmi

tesekkurler

4. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    %13 Yağ oranın normal ağırlık antremanlarına gir direk kaslandıkca yağlarda kaybolacaktır.
    iyi bi genetige sahip olup olmadıgını ilerde kendin anlarsın . ör 4 yılda yapılan vucuda 1 yılda elde edebilirsen genetigin güzeldir.
    genetigin kötüysede moralini bozma genetigi iyi birisi günde 3 ögün yemek yiyorsa . sende 7 öğün yigeceksin. hacim istiyorsan tabikide.

5. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Bu işler gwnetiğe göre değişiyor. Kimisi altı ayda süper vücut yapıyor kimiside hiçvişe yapamıyor. Genetik iyiyse iyi vücut yaparsın.

6. _Emir_

_Emir_ Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    1.84 boy 80 kg ve 68.8kg kas kütlesi. bi yanlışlık olabilir mi bu rakamlarda ? kemik, iç organ vs. ağırlığı olmaması lazım bu durumda ?

7. NoxiteUK

NoxiteUK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Entrepreneur
    Yer:
    Istanbul
    Bunlari hocam soyledi bana ona gore yazdim bende bir yanlislik olabilir ama yag oranim kesinlikle %13 bunu kendim gormustum sonuclarda suan inanilmaz bir vucuda sahip olan arkadasim var ve yag orani %8.7 aramizda cok buyuk fark yok ama tabiki kas kutlesi inanilmaz benimde bu yag oraniyla hacim kazanmam cok zor degildir heralde diye dusunuyorum yaniliyo olabilirim tabiki birde merak ettigim benim suan ilk basladigim icin bulk doneminemi girmem gerekiyor hacim kazanmak icin yoksa gerekmiyormu?

Birde forumdaki arkadaslarin bilgisine bu genetik testi cok arastirdim ve biryer buldum bunu cok profesyonelce yapan fiyati 400-600tl arasinda degisiyor ve inanilmaz sonuclar veriyorlar kas tipi yatkinligi vs vs ilgilenen arkadaslar inceliyebilirler.

www.genetictrainer.com

Master_Blaster bunu beğendi.
  8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kas tipi yatkınlığını ne demek?

9. NoxiteUK

NoxiteUK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Entrepreneur
    Yer:
    Istanbul
    Hangi kaslarin hangi spora ve neye daha yatkin oldugunu buluyorlar test sonucu
    ve genel ortalamaya bakiyorlar

10. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yani tenise mi yatkınız futbola mı diye mi bakıyorlar? Neye göre değişiyormuş bu?

11. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Dostum bence kesin 6 ayda müthiş bir vücüdun olacak..Inanıyorum...Valla bak..

NoxiteUK ve buffdudes jr bunu beğendi.
  12. ahtapot

ahtapot Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    6 ayda vücut bence kesin şekillenir antrenmanlari düzgün yapip beslenmeyi ihmal etmedikten sonra yapilmamasi için bir neden yok

NoxiteUK bunu beğendi.
  13. NoxiteUK

NoxiteUK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Entrepreneur
    Yer:
    Istanbul
    Yalan soylemek veya yanlis bilgi vermek istemiyorum bildigim kadariyla evet senin dedigin gibi ama emin degilim cok arastirir veya ararsan daha saglikli olur ve bu antrenorlerde istiyomus oyle duydum

14. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    80 kiloluk birinde 68.800 kilo kas oluyor mu?

15. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Abi bunu ben bile biliyorum. Bende seni uzman hoca zannediyordum. Sabit başlıklarda bile var flexor hocanın yazısında anlatıyor bunu bak kopyalayımda sende öğren. Çok önemli faydalı bi bilgidir.

Flexor hocadan alıntı.

Eski bir mesajdan alıntı yaptım. çünkü son mesajla konu aktfi olmuş. konuya baktığımızda kırmızı ve beyaz miyofibriller adına açılmış başlıkta kimileri program istemiş kiöileri mide çalışmasından bahsetmiş,kimiler haftada kaç gün çalıştığını bahsetmiş.

LÜTFEN YAZILARINIZ KONU HAKKINDA OLSUN

Madem konu aktif olmuş bu konu hakkında bilgilendirme amaçlı bir kaç kelime yazayım.

Bildiğiniz gibi beyaz kaslar anaerobic (az oksijenli ağırlık kaldırmak gibi) çalışmalara daha uygundur. ve beyaz kasları çok olanların hipertrofiside çok olur.

Kırmızı kas hücreleri ise aerobic (bol oksijenli devamlı koşu gibi) çalışmalar için uygundur. yani kırmızı kasları fazla olan kişiler daha uzun süreli koşabilirler.

kırmızı ve beyaz kaslara sahip iki kişiyi 1000 metrelik koşu için yan yana koyduğumuzda 100 metreye kadar beyaz kas hüücreli kişi koşuyu önde götürürken 100 metreden sonra arkada bitirir.

Peki hangi yöntemle belirlenir buı kaslar ?

Tıp bir kişide kırmızımı yoksa beyazmı kas hücrelerine sahip bunu bilmek için iğne biopsisi yapar ve hangisisnin yoğun olduğunu bu yöntemle bulur.

Bu yöntem yıllardır dış ülkelerde kullanılmaktadır. bu yöntemi kullanarak iyi yarışmacılar yetiştirmişlerdir. biz ise kesmece karpuz seçer gibi gel bakalım sen sağlama benziyorsun derler.

16. NoxiteUK

NoxiteUK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Entrepreneur
    Yer:
    Istanbul
    Bunu gormemistim benim dedigim noktaya cikiyor zaten ama turkiyede tek ve yeni oldugu icin bilgilendirmek istedim

17. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Saglam bir diyetle gozle gorulur birseyler olur buda sizi motive eder 1 sene icinde hatlariniz iyice belirginlesir...artik vg sizin icin bir yasam bicimidir..tabi bunlar yuksek disiplin ve diyetle olur..yoksa 3senede gitseniz fazla birsey beklemeyim..

NoxiteUK bunu beğendi.
  18. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    evet kırmızı kas hücresi yada beyaz kas hücresi testi yapıldığını okumuştum yurt dışında bu yüzden ki zaten herkes aynı spor branşına uygun değildir ancak ister kırmızı isterse beyaz kas hücresi fazla olsun kişi kaliteli beslenme ile iyi antremanla kaslı olur 6 ay konusuna gelirsek 180 boya 84 kilosunuz fazla kilo bile denilemez buna 6 ayda sonuç alacağınız kesin ama ne kadar sonuç alırsınız o beslenmenize antremanınıza olan bağlılığınıza ve genetiğinize göre değişir

NoxiteUK bunu beğendi.
  19. NoxiteUK

NoxiteUK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Entrepreneur
    Yer:
    Istanbul
    Artik ya testi yaptiricaz yada calisip gorucez bunun icin ama beslenmeme inanilmaz dikkat ediyorum vucuduma sekerin s'si girmiyo yagda ayni sekilde karbonhidratta kaliteli karbonhidrat aliyorum az ama genellikle proteinli gidalara cok yukleniyorum suan hala yag yakma pesindeyim cunku benim sahip olmak istedigim vucud sisip hayvan gibi gozukmek degil ben ince zarif atletik birazda parcalanmis bi vucud istiyorum bunun icinde yag oranini olabildigince en dusuk seviyelere getirip oyle vg ye asilmak istiyorum acikcasi

20. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Diyelim ki kas tipimiz vücut geliştirmeye uygun çıkmadı, ne yapmamız gerekiyor?

Sayfayı Paylaş