6 aydır spor yapıyorum gelişmedim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Techn9ne111 tarafından 4 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Techn9ne111

Techn9ne111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli abilerim.Ben bu işe gönül vererek başladım.Başlayalı 6 ay oldu.Ama hiç spora başlamayan arkadaşlarımın bile benden 2 kat daha fazla kolu var.Öğrenci olduğumdan tam beslenme yapamıyorum.Onun için whey protein aldım ve antrenman sonrası 1 ölçek alıyorum.Ama gelişmem nerdeyse yok denilecek kadar az.Sporuma düzenli olarak gidiyorum.Ama bu olaylar benim psikolojimi bozmaya başladı.Arkadaşlarım ya da kızlar hiç spor yapmayan arkadaşımı övüyorlar banada ''kaç aydır spora gidiyorsun hani gelişme nerde '' diyorlar bu olay artık benim gerçekten psikolojimi bozdu yaptığım onca emek boşmuş gibi geliyor bana.Gelişmek istiyorum.Boyum 1.82 kilom 73.Değerli hocalarım şu kardeşinizin elinden tutun burdan destek almak bana çok yardımcı olur.Bana göre bi beslenme programı ve bir de püf noktaları öğretirseniz size minnettar kalırım.Artık ben neden gelişmiyorum diye bağıracak noktaya geldim

2. Ayd N Kiraz

Ayd N Kiraz Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    sanırım kas kütleni artırmak istiyosun ama büyüemiyosan boyuna ve kilona baktığım zaman ektomorf bi vucüd olduğunu az çok tahmin edebiliyorum.bak zyzz diye bir adam var fenomen gerçi o sonra ilaç kullandı ama neyse olayı anlatıyorum bu dediklerimi iyi dinle bende ektomorfum.alman gereken kaloriyi günde hesapla ve bu kalorinin 400 kalori üstünde yemen gerekiyor.yemek bu işin yüzde 60 ı 70i dir kardeşim yemeği asla ihmal etme düzgün antreman yaptığını varsayıyorum.zyzz dediğim adamın şöyle bir tavsiyesi var eğer ektomoft sanız bi lokma daha yiyemeyecek kadar yemelisiniz.çok önemli bir tavsiye ben bunu dikkate aldım 1 87 boyundayım 60 kiloydum ve şuan 80 kiloyum evet kendini zorlucaksın vucüd doğal olarak gelişmek istemez onun limitini zorlaman lazım çok yiyeceksin bu işin başka yolu yok.ama sana gidip beyaz ekmek şeker tatlı ya aban demiyorum düzgün complex karbonhidratlara abanıcaksın yağlanmaktan da korkma sonra güzel bi diyetle atarsın yağını yemeye bak kardeşim.doğru olanı yap zaten sonunda olacak merak etme.no pain no gain !

egemenn bunu beğendi.
  3. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    ''tam beslenme yapamıyorum'' bunu yazdığın sürece bu problemleri yaşamaya devam edeceksin.Gelişemiyorsan daha sert çalışmalı,daha çok yemek yemeli,daha iyi uyumalısın.Diyelim 3000 kalori alıyorsun ve gelişemiyorsun,4000 alacaksın.4000 yetmiyor mu? 5000... Benim ektomorf bir arkadaşım vardı,4600 civarı kalori alırdı anca ozaman kilo almaya başlamıştı mesela...''kusana kadar yiyorum,kusana kadar antrenman yapıyorum'' deseydin ozaman bir sorun olup olmadığını tartışmak mantıklı olabilirdi.Sevgiler.

egemenn bunu beğendi.
  4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    beslenme yoksa gelisimde yok ayrica whey Protein kullanmak beslenmek degildir.

2pacist ve elite35 bunu beğendi.
  5. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Daha çok yemek ye.

2pacist ve Bekci bunu beğendi.
  6. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kalori hesaplaması yapman gerekiyor hergün aynı kaloriyi tüketmezsen gelişmen zor (antreman günleri daha fazla kalori almalısın)

Bekci ve elite35 bunu beğendi.
  7. egemenn

egemenn Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    yulaf ezmesi, kepekli pirinç, yumurta, et, sağlıklı yağlar

8. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Git bimden 500'er gr'dan 2 paket deniz kabugu seklinde ki makarnalardan al 1000/250=4 öğün ye toplamda 3700 kcal.
    Deniz kabugu seklinde olanlar kolay yeniyor nedense, maliyet 80+80=1.60 tl. 3700 kalori sana kilo aldıracaktır. Unutma Çekirge Yarim paket makarna 250 gr ediyor küçük bir tencere 3 tabak.

I believe in Fitness

Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş