6.ay supplement tavsiyesi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Ordeall tarafından 20 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Ordeall

Ordeall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba,
    Bu sporda 6.ayın içindeyim ve yaklaşık 20 kilo verdim.Şuan 1.80 boy ve 73 kiloyum.Yaklaşık 2,5 ay önce Hardline Whey 3 Matrix protein tozu ve Hardline Amino Full amino asit almıştım.Protein tozum bitti bitecek [​IMG] Ancak amino asit daha çok var.Hocam creatine başlamam gerektiğini söylüyor.Scitec Nutrition %100 Creatine Monohydrate 500g tavsiye etti.Sorularım birden fazla olacak ama yanıtlarınızı bekliyorum
    1 - Sizce creatine başlamalı mıyım ? Başlayacaksam bu marka uygun mudur ?
    2 - Yeniden protein tozu alacağım.Şu markalar arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz ? (Varsa başka marka tavsiyeniz onu da söyleyebilirsiniz) Hardline Whey 3 Matrix - Optimum Gold Standart Whey - Ultimate Prostar %100 Whey - Scitec Super 7 Protein 1300 gr (scitec yine hoca tavsiyesi [​IMG])
    3 - Bazıları Hardline Whey 3 Matrix' in içinde 3 gr creatine monohydrate olduğu için bahsettiğim creatineden almamamı eğer creatine alacaksam optimum gold whey veya başka bir marka almamı söyledi.Siz bu konuda ne dersiniz ?
    4 - Protein tozu ve creatine aldığımızı varsayarsak (amino asit zaten var) protein tozu+amino asit+creatine kombinesi sizce nasıl fazla mı ?
    Hardline servis sayısı çok az 2,5 ayda bitiyor ancak optimum ve ultime 70-80 servis arası yani kafadan bir 4 ay gider.Hepsini göz önünde bulundurarak tek tek cevaplarsanız çok sevinirim.

2. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Optimum 4 Ay Gitmez Maalesef. Creatin Kesinlikle Almalısın Bence Heleki 6 Ayı Doldurmuş Biri Olarak. Hocanın Markalarına Pek Takılma Belki O Onlardan Verim Aldığı İçin Diyordur Markalara Takılma. Creatin Marka Farketmez Ama Kesinlikle Kreatin Monohidrait Al Çünkü Üstüne En Çok Araştırma Yapılan En Sağlıklı Ve En Saf Kreatin Hali Bu. Dediğim Gibi Markaya Takılma Fiyat/Etki/Servis Sayılarını Düşün Kendince Bir Muhasebe Yap. Aslında Protein Tozu Günlük İhtiyacını Karşılıyorsan Çokta Gerekli Değil Bence Ama Her Sporcuda Bulunması Gerektiği İçin Yine Gram Başı Protein Etki Ve Servis Sayılarını Düşünerek Kendine En Uygun Olanı Al (Ben Optimum Kullanıyorum Yani Normal Çok Büyük Bi Etki Yok Et Tavuk Yumurta Gibi Yemen Gereken Bir Maddenin Toz Ve Kolaylaştırılmış Hali). Protein Tozlarının İçinde Bulunan Çoğu Madde BCAA,Glutamin,Kreatin. Gibi Maddeler Öncüleridir Yani Dışardan Saf Aldığın Gibi Kana Karışmazlar Daha Zahmetli Ve Uzundur Karışmaları Etki Olarakta Saf Halini Almak Daha İyi Denir Çoğu Zaman Yani Eğer Maddi Durumun Varsa BCAA Alabilirsin İçinde Glutaminde Bulunur Çoğunda:)

Ordeall bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş