6 ay aradan sonra tekrar başlıyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve tirebel tarafından 26 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. tirebel

tirebel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selam. ben bu sporu 5 ay yaptıydım ve 54 kilodan 60 kiloya kadar çıktıydım(boy 173).Malasef Öss dolayısıyla bırakmak zorunda kaldım ikisi yüremiyodu.Sınavdan sonra tekrar bugün başladım.Bugün spor salonun da tartıldığımda çok şaşırdım 55 kilo geldim.amacım kaybettikllerimi geri almak.İlk olarak başlangıç programıyla başladım.VE programı:
    Machine Bench Press 3x8
    machine ıncline bench press 3x8
    Butterfly 3x8
    machine shoulder press 3x8
    wide grip lat pull down 3x8
    machine rowing(sırt hareketi) 3x8
    hack squat 3x8
    ****ol(adını bilmiyorum makinada halatı aşağı çekme) 3x8
    machine curl 3x8
    machine crunch 3x15
    decline crunch 3x15
    Arkadaşlar gördüğünüz gibi her hareket makinada çalışıyorum sizce serbest ağırlıklar mı dahi iyi makinalarla mı programda eksik veya fazlalık varmı
    Not:İlk defa bu kadar makinalarda çalıştığım için bazı hareketlerin isimleri yanlış olabailir bu yüzden kusura bakmayın arkadşlar .DAha sonra beslenme programımı oluşturup değerlendirmenizi isteyeceğim.iyi günler arkdaşlar

2. tirebel

tirebel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Programımı değerlendirerir msisiniz??

3. mady44

mady44 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    tirebel,

Başlangıç veya sende olduğu gibi geri dönüşlerde serbest ağırlıklar daha fazla kas uyaracağı için genel hacim açısından makinedeki izole hareketlere daha avantajlıdır. Özellikle eksik kalan bölgen varsa vücuduna göre orayı ek antremanlarda makinayla destekleyebilirsin çok verimli olur.
    Ant. programın bir günlük mü, bölünmüş mü onu anlamadım, daha doğrusu yazmadığın için bir günlük diye anladım ama 36 set nizami yapabilmek için çok fazla, haftada kaç gün çalıştığını ve programının bölünüp bölünmediğini açıklarsan yardımcı olmak kolaylaşır.

4. tirebel

tirebel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    mady44 programın tek günlüktür toplam ısınma ile 1 saat 5 dk sürüyo açıkcası program o kadar zorlamıyor yada ben kedimi zorlayamıyorum hafta 3 gün gidiyorum.1 hafta sonra hocaya söyleyip bölgeler ayırmak istiyorum ilgilendiğin için teşekkürler

Sayfayı Paylaş