6. ayımın sonunda creatin ve whey protein e başlıyorum..

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kalim tarafından 14 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kalim

kalim Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar ben 6 aydan fazladır vg yapıyorum, lakin vitamin bile doğru dürüst almadığımdan pek bi ilerleme olmadı, sadece biraz dikkat ederek belimi 94 den 82 ye düşürdüm, biraz da kaslandım o kadar. şimdi dedim ki supplement kullanmaya başlayayım, araştırdım taraştırdım iki ürün almaya karar verdim, acaba şu aşağıdaki iki ürünü kullansam bana ağır gelir mi? nasıldır bu iki ürün, doğru tercih mi sizce?

http://www.iherb.com/Twinlab-100-Whey-Protein-Fuel-Cookies-and-Cream-5-lb-2268-g/23737?at=0

http://www.iherb.com/MRI-CE2-Rapid-Absorption-Ester-Creatine-Platinum-180-Caplets/24449?at=0

böyle bir kürden verim alır mıyım? bir de bunları ne zaman ne ölçüde kullanıcam?

2. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
  3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    sen simdilik uzun bir süre iki ürünüde boş ver ve iyice gelişene kadar süt et peynir yoğurt kefir tavuk yumurta gibi besinleri tüketebildiğin kadar tüketmeye bak.

Özellikle whey e çok anlam yüklemek büyük hata. Whey yerine kefir tüketin diyorum ben ve bunu her zaman tekrarlıcam.

ileri düzey bir sporcu oldugunuzda yada diyet durumlarında whey protein dusunulebilir.

4. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Arkadaş anladığım kadarıyla kilo almaya değil kas kütlesi kazanmaya çalışıyor. Kefir oldukça yağ içeren bir içecek. Light versiyonları var ancak çok ufak ebatlarda ve oldukça pahalı olabiliyorlar. Ayrıca kefir antreman sonrası kas yıkımınıza hiçbir yardımı dokunmayacak bir içecek. Ağır antreman sonrası uğrayacağınız katabolik durumdan zarar görmemek için whey protein takviyesi önemli.

6 ayı tamamlamış, kilo vermeye ve kas kazanmaya çalışıyorsanız ben doğru bir beslenme programına (yeterli miktarda yağ, karb. protein) Whey'in besin takviyesi olarak eklenmesinde bir sakınca görmüyorum. Bütçeniz varsa ve her gün çok fazla miktarda yumurta, tavuk tüketemeyeceğinizi düşünüyorsanız bu besinleri tabiki de kesmeden Whey'i takviye şeklinde kullanarak daha sağlıklı gelişebilirsiniz. Ayrıca pm attım. İyi günler.

Son düzenleme: 14 Kasım 2010
  5. kalim

kalim Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    ya ben zaten bu 6 ay içinde normal yollardan protein almaya çalıştım sürekli ama pek faydalı olmadı o yüzden bunu yapayım dedim.. şimdi whey ile creatin birlikte ağır mı gelir acaba sadece whey i mi kullansam??

6. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    2 seneden fazla oldu bu sporun içindeyim hala supplement kullanmıyorum ilk 1 sene çok çok iyi antrenman ve çok iyi beslenmeyle inanılmaz bi gelişim yaşadım sonra 8-9 ay beslenmemi aynı şekilde sürdüremedim vede antrenmanlarda da sıkı çalışmadım.yani gelişmede pek bi yol katedemedim. şimdi son dönemlerde gerçekten tekrar sıkı azimli çalışıyorum vede beslenmeme çok dikkat ediyorum şuanda hiç takviye kullanmadan 40 cm ye ulaştı kollarım bu spora başladıgımda 28 cm idi. avrupadan akrabaglarım protein tozu vs. getirelim diyorlar hedefim her bölgeden 2 3 cm daha ölçü almak ve sonra takviyelerle iyi kombinasyonlar yapmak. en önemli şey iyi beslenmek iyi antrenman bu şekilde gidebildigin yere kadar git derim...

7. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Birincisi bu yağların vücut yağı ile ne ilgisi var onu bir öğrenebilirmiyim sizden? ve bu arkadaş kilo almadan önce oturup yağmı yemiş yoksa yüksek oranlarda karbohidratlarlamı beslenmiş genellikle coca cola vb ürünlerimi tüketmiş bakalım.

idman sonrası en iyi içecek kefirdir. İsterseniz 20 aylık olun isterseniz 50 aylık olun doğal ürünler her zaman için tozlardan önceliklidir. Malesef bu üzücü bir durum ama gerçek bu. Özellikle kefirin yağlı oldugunu söylemişsiniz. Elbette yağlı olacak, yağsız ürünlerin vücutta sindirilebilirliği çok şüpheli bir durumdur. Kaldıki ürünlerin yağlarını içerisinden çıkardıktan sonra ürünlerin lezzeti mahvolur. Bunuda şekerler ve tatlandırıcılar ile çözerler. Buda sağlıklı olan whey proteini tozunu bile mahveden bir durumdur.

Ancak ilerleyen kişiler whey protein kullanabilir tabiki yağsız kas kütlesi aşırı arttığı zaman böylece paranızın çok kücük bir miktarı kanalizasyona gider yada vücutta sonuna kadar kullanılır. Bunu idrar testleri belirler.

yeni başlayan kişilerin ayrıca yağlardan ve proteinlerden aşırı zengin beslenmesi gerekir ve karbohidratları düşük seviyede tutmalılar. yeni başlayan kişilerin insulini arttirip azaltması saçmalıktır.

Ayrıca benim şahsi dusunceme göre işlemlerden geçirilen bu proteinlerin işe yarayabilirliği çok düşüktür.

Bence Gidip peynir tenekesinden o suyu içseniz çok daha fazla fayda görürsünüz.

Ayrıca vücuda birdenbire sindirilebilir toz protein vermek doğrumu? Bu çok önemli bir konu. Acaba toz protein içerisindeki canlı organizmalar yaşıyormu? Bazıları ölüyormu?

işin aslı whey gibi kaynaklar ek besin destekleridir kas gelişimine öyle yüksek oranlarda katkı yaptıkları ise meçhul durumda. idman sonunda hızlı sindirilebilir olduklarından kaslarda kullanılıyor ama ihtiyac 10 gram siz gidip 25 gram veriyorsunuz sonuç? Kanalizasyona giden whey proteinler.

Siz eğer gunluk ihtiyacınızı dallı zincirli amino asit kaynakları ile yüksek oranda yaparsanız ve kaliteli karbohidratları dusuk seviyede tuketirseniz yağsız kas kütleniz artar gavur buna lean mass diyor.

Kasların şişkin ve dolu gözükmesinin sebebi ne peki? Tabiki insulin. Peki lean mass arttiran yiyeceklere bir göz atalım bakalım.

Hayvansal gıdalar ve hayvansal yağlar
    Yüksek Oranda Kolesterol içeren gıdalar
    Kuruyemişler
    Süt ve süt Fermantasyon ürünleri

gördüğünüz gibi beslenmemizin ana unsuru bu maddeler olmak zorunda. Bu bağlamda karbohidratları çok az ve sınırlı tüketmeliyiz. ve bunlarda sebzeler ve meyvelerden sağlanmalı.

Özellikle günlük protein ihtiyacınızı çok çeşitli protein kaynaklarını bir arada kullanarak yapmalısınız.

Karbohidratın tek esprisi idmanda enerji olarak kullanılması.

İnsan vücudu için en sağlıklı enerji kaynağı yağlardır. Siz vücutta yağları kestiğiniz zaman testosteron seviyesi dahil düşüyor.

Lean mass yüksek oranlarda gelişmesini istiyorsanız düşük karbohidratlı bol yağlı ve proteinli şekilde beslenmelisiniz.

Karbohidratlarıda aşırı yavaş yanan karbohidratlardan seçmek zorundayız.

Bu bağlamda bana vücudumuza aldıgımız yağların vücut yağı ile bir alakasını söylersen ben gerçekten bu dusuncemden vazgeçerim.

Bilakis insulin seviyeleri ile oynamaka lean mass diye tabir edilen yağsız kütlenin gorunumunu kaybetmemizi sağlar ve özellikle rafine karbohidratlar insulinde artış yaparak adipoz dokunun büyümesini sağlarlar.

Bu bağlamda vücutta bulunan yağları enerji kaynağı olarak kullanmadıktan sonra Lean mass kaybolur.

Yapılan bir araştırmada insulin yükseltmeden kullanılan kalorilerin hiç bir öneminin bulunmadığı ortaya çıkmıştır.

Gunluk 4000-5000 kalori ve daha üzerini bile alsanız eğer insulini yükseltmiyorsanız vücudunuz bu durumda hem yağları atıyor aynı zamanda kas kütlesinide arttiriyor.

Şimdi bildiklerinizi değiştirmeniz gerekebilir.

Eğer bana insulin en alt seviyesine düştüğü zaman vücuda alınan yağın insanı yağlandırdığına dair bilimsel bir veri gösterirseniz sevinirim.

Siz insulinle oynarsanız o zaman yağlanma gerçekleşicektir mutlaka yağ almasanızda gerçekleşecektir.

Arkadaşlarımızın doğal beslenmeleri her zaman için onlara çok daha kaliteli kas dokusu verecektir.

Özellikle yüksek kolesterol içeren hayvansal gıdaları bolca alalım ve deniz mahsüllerini özenle tüketelim fermante ürünleri kullanalım özellikle kefiri asla ihmal etmeyin.

Son düzenleme: 14 Kasım 2010

Sayfayı Paylaş