1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

6-7 aylık bi çalışma yorumlarınız lütfen..ve tavsiyeleriniz muhakak.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve blackjoys tarafından 11 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. blackjoys

blackjoys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbuL
    baslıkta soyledıgım gıbı 6-7 aydır yapıyorum

Boy: 192 Cm

Kilo :92 Kg

Kol :40 Cm

yüzümü karartım gorunmesını istemedım arkadsalar yorumlar...

kol olarak iyi hissediyorum ama gögüs ve karın tatmin etmiyo beni..

fazlada üzerine düşmek istemiyorum oldukça yapmaya calısıyorumm haftada min. 3 gun gıdıyorum. weightlifter

Ekli Dosyalar:

2. srtns

srtns Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kol un 40 cm olduğundan emin misin?

3. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    üzerine çok yorum yapılacak bir vücudun yok.sadece bu 6-7 ayda bicepslerini şişirme amacını güdmüşsün sanırım.6-7 aylık çalışma için diğer tarafların çok eksik.

40 cm mi bilmem ama bu spor sadece biceps şişirme sporu değil sanırım.değilse kolun çapı çok da önemli değil.

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Nisan 2009
  4. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    öcnelıkle bu kol kac cm dır olaylarına hıc gırmek ıstemıyorum ama o kollar 40 cm gelmez bu ımkansız...

ilk basladıgınız zamanki vucut olculerınızı bılmıyorum ama cok tatmin edici bır sonuc alamamıssınız gecen surede...

''fazlada üzerine düşmek istemiyorum oldukça yapmaya calısıyorumm haftada min. 3 gun gıdıyorum'' bu mantıkla gıdersenız malesef sonuc hüsran olur..

eger cok kalıp ıstemıyorum fıt bur vucudum olsun ıstıyorum dıyorsanız bıle oyle bır vucut ıcın de cok buyuk bır emek ve sabır gerekıyor ..

sıze tavsıyem calsıma programınız gozden gecırın nelerı eksık yaptıgınız belırleyın beslenmenıze dıkkat edın cok daha ıyı olursunuz...

vucuda yapılabılecek bır yorum goremıyorum... soylenebılecekler bunlar bana gore...ama bu vucut adam olmaz dıye bır sey de yok bunları yaptıktan sonra emegınızn karsılıgını mutlaka alırsınız...

ıyı calısmalar dılıyorum

Son düzenleme: 11 Nisan 2009
    yoksunyar bunu beğendi.
  5. blackjoys

blackjoys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbuL
    tesekrler arkadsalar eksiklerimi bileyim yeter. benmı yanlıs olcuyorm 39-40 cıkıo salondada aynı cıkıyo bıraz iri yaplılıyımda....

6. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    peki arkadaşım ''üzerine fazla gitmek istemiyorum'' demişsin peki bu fotoları koymaktaki amacın nedir onu sorayım?yani ne söylememizi istiyosunki bir yorum bekliyosun fotolara.fazla iri de gözükmüyosun.boyunun avantajı olsa gerek onun dışında iri görünen bir vücut göremiyorum ben.ya da irilik kavramı sende çok farklı.
    fazla olumsuz yorumlar yapptım belki ama bu sporu yaparken bir amaç gütmeli insan diye düşünüyorum.belki amaçlarını yazarsan olay daha da netleşir sanıyorum.

slymnasye bunu beğendi.
  7. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Boy: 192 Cm

Kilo :92 Kg

Kol :40 Cm

resm mi gercek deil bu oranlar mı yanlş?:S

8. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    kollar 35 in altında olmalı ve vucut çok eksik 6-7 aylık bi çalışma için

9. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    bu kol olayına girmek hiç istemiyorum ben resim koyan kişinin genel olarak vücuduna yorum yaparım nasıl göründüğüne, simetriye nerde ne eksik olduğuna. kolun ölçüsü şu durumdaki bir sporcunun yazımıyla benim için önemli değil ama şunuda unutmayın arkadaşlar burda 35 in altında diyor arkadaşımız, bazısı diyor 40 gelmez o kol felan ama burda kol ölçüsünü gördüğünüz diğer sporcular ın boylarına bakın derim. herkesi eşit tutmayın adamın boyu 1.92 bunuda göz ardı etmeyin derim. gelirmi gelmezmi çok istiyorsanız söyleyin mezurayla ölçüp resmini çekiversin arkadaş.

blackjoys bunu beğendi.
  10. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    boyla ne ilgisi var kol ölçüsünün onu anlamadım ben?
    benim boyum da 185...
    blackjoys ile kollarımız hemen hemen aynı diyebilirim, benim kol ölçüm 35,5 cm.

bence fotolara göre ne boyu 192, ne kilosu 92 ne de kol 40 cm...

belli ki de ölçümlerde yanlışlık var... bazı arkadaşlar özellikle kol ölçüsüne takılıp kalmışlar... bütün vücudu değerlendirmek lazım...

daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum, bi yerde yanlış giden bişeyler var, antrenman beslenme ve dinlenme üçlüsünde asıl sorun nerede onu bulmak lazım...

Son düzenleme: 12 Nisan 2009
  11. efe kurtyılmaz

efe kurtyılmaz Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    antrenör
    Yer:
    izmir
    dostum gözünü kapa ve dal,iyi yoldasın bodybulding de 6 ay bir günde 6 dakika gibidir.bu sporun%65 i beslenme,%20si dinlenme,%15i antrenmandır.tabi ki antrenman tarzı çok önemli.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  12. mr_onur

mr_onur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    katılıyorum. söylenilenler çok açık oratada pek fazla gösterişli bir vucut yok . o nedenle ''damlaya damlaya göl olur'' biz üyelerde o göl e yorum yapmak isteriz:D

13. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    başlangıç fotoğrafları ya da en azından ölçüleri olmadan yorum yapmak anlamsız. ama genel olarak kol ve hatta sadece biceps dışında gözle görülür bir gelişim yok.

14. blackjoys

blackjoys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbuL
    kilo ve boy resimleri gelicek

15. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    bence beslenmen de yetersiz dinlenmen de. 6 ayda bu sonuç overtraininge benziyor. bilinçli beslen çarşamba -cumartesi pazar dinlenebilirsin en azından bir kere 2 gün üst üste dinlenmen olsun ve o zamanda yoracak bir iş yapma alemlere çıkma erken yat erken kalk alkolden kesin uzak dur karaciğer kaslar içinn gereken proteini hazırlasın senin zehirinle uğraşmasın. bunları yapamam diyosan sen bilirsin

16. blackjoys

blackjoys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbuL
    sonucta bu sitede bi üyeyim yeni olabilirm bu bolum yapılmş sonucta bende koymek istedim fotoları.

beslenme konusunda cok duzensızım daha dorusu vakit ayıramıyorum o yuzden pek üstüne düşemiyorum geç saattlerde gidioyurm salona 9 gıbı falan 11 de cıkıyorum. ben cok ıstıyorum düzenli bi sekilde yapmayı ama imkanlar kısıtlı olunca boyle oluyo yoksa bende o düzeni yakalamayı biliyorum.

Ekli Dosyalar:

17. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Yine söylüyorum, tekrar söylüyorum, bıkmıyorum, usanmuyorum...

Bu arkadaşa "6 aya göre az" diyen arkadaşlar, acaba spor bilincinin o oluşma süresini göz önüne alıyorlar mı?

Yeni başlayan hemen hemen herkesin, rutin olarak yaptığı hataları düşünüyorlar mı?

Spora yeni başlayan birinin bazı şeyleri üçüncü, dördüncü hatta bazen beşinci altıncı ayda anlamaya başladığını hatırlıyorlar mı?

Kendinizi çok profesyönel ellere bırakmadıkça, oyuncular gibi, bu dönem sporun olmazsa olmazıdır.

Ben fotoğraglara bakıp bir triceps pozu bile göremiyorum. İlk 6 ayda göğüs ve sırt ne kadar gelişir malum zaten.

Fotoğraflara baktığımda hatların yavaş yavaş oluşmaya başladığını görüyorum.

Ayrıca 2 biceps pozu verip 1 triceps pozu bile koymayan birinin body'i bicepslere odaklamış olduğu düşüncesi veriyor bu bana.

6 aylık bir süre bence şu eksik şu fazla demek için çok erken bir süre. O yüzden eksikleri değil de beslenme ve spor bilinci bakımından yanlışları düzeltmek çok daha önemli diye düşünüyorum.

Bir de tavsiye için başlık açan arkadaşların geneline bakarak birşey söylemek istiyorum. Biliyorum bu çok tepki alacak ama...

Şu forumu okuyan herkes görüyordur ki, eksik fazla birşeyler olduğunu söylemek için vücutta birşeylerin oturmuş ve birşeylerin eksik kalmış olması lazım.

3 ay, 4 ay, 6 ay bence yeterli süreler değil.

Fakat tavsiye istemek için başlık açan arkadaşların %80'i bu evredeki arkadaşlar.

Bunun sebebini ise kusura bakmayın ama o ilk 4 5 ayda yaşanan ufak değişimlerin kişiye verdiği büyük haza bağlıyorum.

Ufacık gelişimler, kişiye vücudunun neredeyse mükemmel olmaya başladığını düşündürtüyor.

Fakat kişinin şöyle bir bedeninden çıkıp, yükselip etrafında neler olduğuna bakması gerekiyor.

Bu ufak değişimlerle kişi bir nevi takdir toplamak amaçlı da açıyor bu başlığı; ama açtığında gelen yorumlara baktığınızda genelde "yorumluk çok birşey yok" laflarıyla karşılaşıyor.

Ben kimseyi aşağılamıyorum.

Bunları spora başlayan herkes yaşamıştır. Gayet normal olaylar.

Sadece başlık açacak arkadaşların biraz daha düşünmelerini istiyorum.

Herkese iyi çalışmalar.

Son düzenleme: 13 Nisan 2009
    Bozo-Baku, TuGhAn, amandeyim ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  18. Ahmets

Ahmets Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    emin konuşamamak lazım beyler adam yanlış da ölçmüş olsa sanki adam yalancı gibi davranıyosunuz bence bu yanlış

blackjoys bunu beğendi.
  19. semto_lopez

semto_lopez Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bence kanatlarıda fena deil

blackjoys bunu beğendi.
  20. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    bu fotoğrafları kolunun 40 cm olduğunu kanıtlamak için koymuşsun sanırım ama hem kolun çıplak değil hem de mezure bu halde bile 38 gösteriyor.

Sayfayı Paylaş