6-7 Ay Oldu Bir Gelişme Yok ... Yardım :(

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cAnber tarafından 29 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. cAnber

cAnber Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Spor salonunda hoca hiç ilgilenmiyor .. herkes kendi halinde , yalan yanlış bir gelişme oluyor .. Bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum .. belirli bir sistem oturtmam gerekiyor lütfen yardım edin ..

boy:1,68
    kilo:78

beslenme ile ilgili de bilgi vereyim :

-------
    sabah aç karına 1 ölçek whey protein (ultimate prostar)

kahvaltı: yulaf ezmesi süt ve bebe bisküvisi ile .. 3 yumurta beyazı ..

spordan yarım saat bir saat önce .. yumurta süt karışımı

2 saat antrenman

antrenmandan sonra 1 ölçek whey protein

sonrasında 1 adet tavuk göğüsü -- bulgur pilavı

arada 1 meyve

akşam ton balığı - pilav ....
    ----------
    antrenman da ..
    genel olarak bütün bölgeleri 2 kez dönüyorum .. haftada 6 gün spora gidiyorum ...
    pazartesi : göğüs- arka kol
    salı: omuz- bacak
    çarşamba: sırt- ön kol

2. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    fotoğraf atarsan daha net anlaşılır. göğüs+arka kol yerine göğüs-ön kol, sırt-arka kol çalışmanı tavsiye ederim. haftada 6 çok fazla, 4 e düşür dinlenmen de gerek. beslenmeni çeşitlendirmeni tavsiye ederim. yumurta sayısı arttırılabilir. bir de 6-7 ayda mucize bekleme bu işe en az düzenli 1 yıl ayırmak lazım belirgin farklar için. bu da mevcut sürenin 2 katı ediyor.

3. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Başladığınızda kaç kiloydunuz ?

4. cAnber

cAnber Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    BrockLesna : aynen 4 güne indirmeyi deneyeceğim bir de böyle deneyim ... mucize beklemekten ziyade beni teşvik edecek bi gelişim olsa ona da razıyım :) mesela başladığımda kol 32 cm idi .. şimdi yeni 35 oldu .. bir ayda 2-3 cm kolu gelişen var .. bunları görünce sıkıntı başlıyor ...

ajn16 : 68 kg idim .. vücutta tabi bi artış var ama hepsi kastan değil sanırım .. hastaneye ölçüme gidecem ona göre belli olcak her şey ...

5. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    @cAnber

Muhtemelen overtraining oluyordun en belirgin problem o çünkü. Ayda 2-3 cm gelişenler de genelde ilk 1-2 ayda o ritmi yakalarlar örneğin benim ilk 4 ayda kolum 5 cm atmıştı ama sonradan yavaşlar o süreç. Ayrıca yağlı bir yapın varsa eğer kolundan yağ azalmış üstüne kas binmiş olabilir yani yağsız hacim artmıştır.

cAnber bunu beğendi.
  6. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    6 gun cok fazla oncelikle 4 gune indir . 2 ye bolunmus program cok idealdir aslinda hareketleri nizami yapmaya dikkat et kilo-set olayini gozden gecir isinmayi unutma hareketlere baslamadan ;) ben ilk ay salona gittigimde omuz gogus 3 er cm genislemis kol 2 cm artmis belde incelmisti hocanin agzi acik kaldi :) sonra yavasladi tabi o gelisim arada geriledim vesaire . Haftada 4 u dene gene bi gelisme hissetmezsen programini degistir

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

7. cAnber

cAnber Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    eyvallah ... yarın itibari ile ölçüm alıp 4 günlük bi programa geçicem .. bakalım 1 ay da böyle deneyim .(

8. JohnnyB

JohnnyB Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Overtraining diye birşey yoktur, az beslenme ve az uyku vardır.

9. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    :) hocam allah askina 2013 bitiyor dediginiz lafa bakin

10. JohnnyB

JohnnyB Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28

Bu antrenman sadece bir örnek, tatlı su fitnessçılığına devam.

11. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Allah askina sen bu adamla konuyu acan adami bir mi tutuyorsun? Birisi supplement manyagi (steroid dahil) bb i profesyonel olarak yapan buyuk ihtimallede gecimini bundan saglayan birisi. Sen bu adamla uyemizi ayni kefeye koyup o yapabiliyor sende yaparsin diyorsan ben baskada birsey demiyorum

12. JohnnyB

JohnnyB Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    İste tam bu yüzden örnek yazdım.
    Dostum, bahaneler başarıyı engeller cehalet ise geriye götürür.Sevgiler...

13. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Kortizol hormonu nedir ne zaman salgilanir ne ise yarar arastir sonra konusalim

14. JohnnyB

JohnnyB Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Kortizol, böbrek üstü bezlerinin kabuk bölgesinde üretilmekte olan, bedenin strese karşı gösterdiği tepki ile alakalı bir tür kortikosteroid hormondur.
    Kortizol, kandaki glikoz yoğunluğunu yükseltmektedir. Yağ depolarını meydana getiren yağ hücrelerinden, yağların kana iletilmesini sağlar. Söz konusu bu yağlar bir süre sonra karaciğere taşınarak glikoz yapımında kullanılmaktadır. Yağ hücreleri kortizol yüzünden glikozu enerji hammaddesi olarak kullanmadıkları için var olan yağı parçalayarak enerji hammaddesi olarak kullanırlar. Bir bölümü de glikoz yapılması için karaciğere gider.

Katabolik konumda ise vucuttan protein söker. Basit şeker alımı bunu engelliyor zaten. Başka ?

15. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Haftada 6 gun calismada degil beslenmede buyuk sikinti var.

GT-I9001 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

cAnber bunu beğendi.
  16. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Daha çok yemen lazım. 1-2 hafta içinde ağırlıklar artmaya başlamadıysa daha da çok yemen lazım. Programını yazmazsan overtraining olup olmadığını bilemeyiz. Neden yumurta beyazı yiyorsun, diyette misin? Sarısını neden yemiyorsun?

cAnber bunu beğendi.
  17. cAnber

cAnber Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Doxux : Protein tozunu yeni aldım ..ve yavaş yavaş ağırlık arttırıyorum .. yumurtanın sarısını 1 den fazla tüketince çarpıntı yapıyor .. o yüzden yemiyorum ...
    --------
    Programa gelince , değiştirdim ve şöyle ..

Pazartesi : Göğüs ve triceps

Bench Press , Incline Bench Press , Decline Bench Press , Butterfly

Bench Dips , Lying Triceps Extensions , Dumbbell Kickbacks , Straight Bar Triceps Pushdowns , Triceps Pushdowns With Rope Attachment

Salı : Bacak (ve karın girmeyi planlıyorum)

Barbell Squat , Leg Press , Lying Leg Curl , Standing Barbell Calf Raise

Çarşamba : Omuz

Behind The Neck Press , Front Dumbbell Raises , Lateral Raises , Arnold Press , Seated Dumbbell Deltoid Presses

Perşembe : Cardio ( ve karın )

Cuma : Sırt ve biceps

Wide-Grip Rear Lat Pulldown , Wide-Grip Front Lat Pulldown , V Bar Pulldown , Seated (Cable) Row , One Arm Dumbbell Rowing

EZ-Bar Curls , Hammer Curls , Two Arm Cable Curls

----

bu programı uygulamadan önce her bölgeyi 2 defa giriyordum..(bazı hareketleri değiştirerek ) ilk mesajımda belirttiğim gibi ..
    pazartesi: göğüs-kol - salı: omuz-bacak - çarşamba: sırt-kol perşembe tekrar göğüs kol gibi tekrarlıyordum ..

biraz daha araştırdım buraya yazdıktan sonra ve sizin yazdıklarınızlada anlaşılan sorun antrenman programından da kaynaklanmış aynı zamanda beslenmedende ..
    mümkün olduğunca takviye olayına girmemeye çalıştım ama zor tabi ..

18. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Yumurtanın sarısını birden fazla yiyince çarpıntı yapması ilginç geldi. Ya alerji vardır ya da psikolojiktir. Eğer alerjik ise 1 tane bile yememeniz en sağlıklısı.

cAnber bunu beğendi.
  19. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yumurta bence de tuhaf.
    Bence eski programın daha verimli olur. Sorun büyük ihtimalle az yemenden kaynaklanıyordur ama bu programı denemek istiyorsan bir kaç değişiklik iyi olur. Bu kadar triceps hareketi çok fazla,3 hareket yeter. Bacak gününe squattan sonra 3x6-8 stiff leg deadlift eklersen iyi olur. Sırt günü de o pulldownlardan birinin yerine ilk hareket olarak 3x6-8 normal deadlift tavsiye ederim.

cAnber bunu beğendi.
  20. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Overtraining vardır arkadaşlar bizlerin hayatında spor salonuna gitmekten başka okula,işe gitmek gibi çok önemli zamanlar kaplayan konular var ve emin olun okulda geçirdiğiniz işte geçirdiğiniz vakit, oralarda yediğiniz, yiyemediğiniz öğünler vs. çok etkiler performansınızı. Arkadaş profesyonel sporculardan örnek göstermiş de burda kimin o adam kadar dinlenme ve düzenli beslenme şansı var. Türlü kan testiyle her hafta vücudunun durumu kontrol edilen, en kaliteli besinleri, en kaliteli supplementleri kullanan, çeşitli steroid kürleri uygulayan ve buna göre yaşayan bir adamla mütevazı bir şekilde sporunu yapan, güç bela beslenmesini ayarlayan bizlerle karşılaştırılması mümkün değil. Aynı uygulamaları bana yapın haftada 5 gün çift idman çıkartırım :cool: bu işin şakası tabi. O yüzden haftada 3-4 gün idealdir. Kendinizi proflarla karşılaştırmayın. Ki bir çok prof bile müsabaka dönemine doğru 6 güne çıkıyor diye duymuştum ne kadar doğru bilemem.

cAnber bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş