5x5 güç çalışması programa dahil edilebilinir mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tolgahan tarafından 29 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. tolgahan

tolgahan Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar şimdiye kadar hiç duymadığım bu yüzdende muhtemelen saçma bi sorum var =)
    gögüs antremanlarımı haftada 1 yapıyorum 3x12 olarak 4 hareket uyguluyorum.Bazı arkadaşların haftada 2 gün gögüs çalıştığını duydum.Acaba bende haftada bir yaptığım normal çalışmama hafta içerisinde ikinci bir gün ekleyip 5x5 lik bir güç çalışması yapmamın bana zararı olur mu?

2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Sizin ne duzeyde oldugunuzu ve hedefinizi bilmeden zarari olup olamayacagini soylemek zor. Ama prensip olarak haftada iki antreman yapip birinde guce birinde hacime yonelik calismalar yapilmasi mumkun, hatta boyle calisan bir cok sporcu var.

tolgahan bunu beğendi.
  3. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Normal rutin çalışmaya ek olarak, her bir kas grubu için 5x5 sisteminide ekleyebilirsiniz. Ancak beslenmeye çok daha dikkat etmeniz gerekir. Çünkü bu tarz bir çalışma yetersiz beslenme ve dinlenme ile kısa sürede overtraining e gidebilir. Foruma eklenmiş bu çeviriyi daha detaylı bilgi için okuyabilirsiniz.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g-vs-b-y-kl-t13705.html

tolgahan bunu beğendi.
  4. tolgahan

tolgahan Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim cevaplarınız için...5x5 i bu hafta denedim ve daha ilk antremanım olmasına rağmen çok tatmin ediciydi.
    5x5 güc kazandırmasının yanında baya iyi kas kazandırdığını da düşünüyorum.sizce 4x8 le karşılaştırıldığında kas kazancı hangi programda daha iyi sağlanır??
    (orta seviye bi VG ci için)

Sayfayı Paylaş