5X5 Antreman programını uyguluyan...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve lucesgo tarafından 15 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    5x5 antreman programını uygulayıp verim alan varmı bu program hakkında bilgisi olanlar görüşlerini paylaşırsa sevinirim...

2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  3. capish

capish Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tercüman
    Yer:
    Istanbul
    5 x 5 programı şu an uygulamaktayım. Steroidle falan ilgisi yok, direk sıfırdan barla başladım.
    Benim amacım güçlenmekti ve vücudumu bütün olarak güçlendirmekti fiziksel görüntüden ziyade. Bu konuda kesinlikle verim aldım çünkü kaldırabileceğimi düşünmediğim kilolarla çalışabiliyorum şu anda. Compound hareketler olduğu için de vücudun her yerini çalıştırması ayrı güzel. Ben bulkta olduğum için idealdi, çünkü sürekli kilo artırabilmek için yemen gerekiyor. Fiziksel görüntü olarak biraz irileştiğimi söyleyebilirim ama inan hiç dikkat etmedim, ben olayın güç kısmındayım. Gelişim elbette olacaktır ama bir hipertrofi antrenmanı gibi olmayacağın düşünüyorum. O yüzden şimdi hipertrofiye yönelik compound hareketler içeren bir program için konu açacağım birazdan, bir süre sonra 5 x 5'i değiştireceğim, benim için amacına hizmet etti.

4. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    capish kiloları 2 kg 2 kg mi arttırdın görüntü olarak ne kadar verim aldım bide programı uygularken kaç kilo aldın :)

5. capish

capish Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tercüman
    Yer:
    Istanbul
    O zaman madde madde bazı şeyleri yazayım sana :) Başlamadan şunu söyleyeyim, ingilizce bilgin yeterliyse 5x5 Stronglifts programını oku, 50 sayfalık bir pdf var, okuyabilirsen onu oku çünkü ne yapman gerektiği konusunda her şeyi anlatıyor.
    - Kiloları 2.5 kilo ölçeğinde artırdım. Her antrenmanda her harekette 2.5 kilo
    - Öncelikle güç verimiyle başlayayım. En spesifik örnek omuzlarım, seneler önce omuzumdan çok ağır bir operasyon geçirmiş ve 1 sene hiçbişey yapmadan yatmıştım. Başlarken boş barla yaptığım setleri bitirdiğimde çok zorlanıyordum düşün. Şimdi çok şükür kuvvet konusunda.
    - Görüntü konusuna gelirsek, en büyük gelişim tahmin edebileceğin üzere bacaklarda oldu. Her antrenman squat var. Omuz, sırt ve göğüs bölgemde genişlemeyi hissedebiliyorum, ama dediğim gibi hiç ölçü almadım. Kilo da almaya çalıştığım için belim de kalınlaştı biraz ister istemez.
    - Başlarken 84 kiloydum, tahminim 2-3 ay arasında bir süre oldu. Dün ölçtüm 91.7 kiloyum. Kilo almak beslenmeyle ilgili, ben tam anlamıyla düzgün beslenemedim, her hafta 3 kere de gidemedim, çok daha düzenli bir beslenme ve çalışma düzeni ile daha iyi sonuç alırsın.
    - Kendime göre en fayda aldığım konu motivasyon. Kaldıramayacığımı düşündüğüm kiloları kaldırabiliyorum artık ve bu kendime olan inancımı pekiştiriyor. Sürekli yapılmasa da ara ara programın uygulanması taraftarıyım.
    - 1-2 ay daha devam etmeyi düşünüyorum, daha sonra programı daha fazla hipertrofiye yönelik yine compound hareketlerle değiştirmeyi düşünüyorum. Buradan yardım alacağım.

maietnigri, Kaçak35 ve billgoldberg bunu beğendi.
  6. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    çok teşekkür ederim capish kardeşim bunları bu programı uygulayan birinden duymak beni çok sevindirdi bende 1 ay içersinde başlayıp okullar açılana kadar uygulamayı düşünüyorum hayırlısı :)

capish bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş