5ay 10 günlük serüvenim( Uzun yazi:)

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve Emir16_ tarafından 13 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Bu fotoğraflara göre 5 ay uzun bir süre mi?

Anketin kapanma tarihi 13 Mart 2016.
  1. Evet

11,1%
  2. Sayılır

22,2%
  3. İdeal

66,7%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Emir16_

Emir16_ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar,
    Fitness'a 5 Ağustos 2015te basladim. Kilom 85 civarlarinda boy 175. Yaş 18. Sporda İlk 2 ayım supplementsiz dusuk karb. beslenme ve yaklasik 30dk süren kardiyo, yalandan 20 30dklik ağırlik antremani yapmakla ile geçti. Ne kadar cok kardiyo yaparsam o kadar hizli kilo verecegimi dusuyodum. kendimce bir plan uydurmustum.Cunku ne yol gosteren biri nede salondaki hocalardan yardimi dokunan oldu..

Iş başa dusmustu.. surekli arastirdim okudum okudum okudum... Her gecen gun yeni bilgi ogrenip uyguladim. Fotograflarimi cekip eski fotograflarimla kiyaslayinca vay anasini harbi işe yariyormus diyordum.

Sporda 2. Ayimin sonunda supplement olarak iso100 whey aldim.Youtube izledigim 2 - 3 hocalarin videolarini izleyip, arastirdigim topladigim bilgileri derleyerek bir antreman duzeni olusturdum. Bu duzende hiit kardiyo ile tanistim. Ilk 20dklik hiit ve ardindan 30 dklik agirlik antremani Aldigim sonuc fena sayilmazdi.yaklasik 2,5- 3 kilo verdim 30 gün icerisinde. Mevcut kilom 77lere gelmisti
    (Onerilen haftada 1kg vermekmis). Fakat aynaya baktigimda memnun degildim. Kilo veriyorum iyi hosta kas diye bisey yok vucutta. Yine arastirmaya okumaya basladim. Nedeni az karb. aldigimdan. Bu sefer karb miktarini yukselttim. Onume saglikli karb. geldikce yedim.

Bu sureç kollarim takinti haline geldi. Izledigim videolardan esinlenip 1
    -1.5 ay boyunca haftada 2 3 gun kol calistim.. ciddi anlamda hacim kazandilar. Cok hosuma gitti. Fakat diger bolgelerimin geri kaldigini farkettim. Ardindan normal rutinime dondum.

Sporda 4.ayimdi. Artik ilk sağlam agirlik girip hiit kardiyoyu sona birakiyodum. Faydasini gordum diyebilirim. Nedeni ilk agirlik ant. ile basladigimizda glikojen depomuz boşaliyor kardiyoya basladigimizda direk yağ yakmaya basliyormusuz .Sonuc guzeldi vucudumun eskiye gore siklastigini hissettim. Ama yeterli degildi. Derimi tutup cektigimde esniyor , bel ve gogus bolgemde yağ fazlaligi vardi.

Kardiyoyu birakmistim.. Artik pes etmistim. Gucum kalmiyordu. Cunku eskisi gibi yalandan agirlik ant.yapmiyordum. 45-60dk suruyodu ve ciddi anlamda yoruluyordum. Bu 1 ay boyle devam etti. Aldigim sonuc sasirtti beni.

5.ayima geldigimde tartida kilom 72.6yi gosteriyordu. Ustelik kardiyo yapmadan. Cok sasirdim. Biraz arastirip makale okudum. Sebebi mantikli şuymuş;

Simdi zaten kardiyo ile 250 kalori yakiyorum bide agirlik antremaniyla bu tahminimce 550leri buluyordu. Gunluk aldigim kalorileri hesaplayimca 2000kalori var yok.( makro hesabi yapmadim bu zamana kadar. Yediklerimden yola cikarak ortalama bir deger verdim.). Her neyse toplamda 1500 1600 kalori civari aliyormusum bu nedenle .metabolizmam yavas calisiyormus yavas calisinca yag yakmak zorlasiyormus. Vucuda ne kadar cok yemek verirsen metabolizma o kadar cok calisirmis. Saglam yemeye baslayinca metabolizmam ates ediyordu harbiden.

Iste simdi aldigim sonuctan menunum. Yeterli mi ? Hayir. Daha fazlasini istiyorum..

Ufak bir sorum olacak. Boyum 175 - kilom 72.6 - yaş 18 sizce ideal olcudemiyim.Kendimce sorarsaniz degil sanki 5 6 kilo fazlaligim var oyle hissediyorum elimi vucuduma attigimda
    .E simdi 5 6 kilo verincede 66 kilo zayifliga girmez mi? Yanlis mi dusunuyorum. Yorumlariniz benim icin cok onemli. Okuyup yorum yapip öneride bulunursaniz çok memnun olurum. Disardan birinin yorumu kadar guzel bisey yoktur bence. SAYGILAR.

Fotograflar :

İlk 4 ay :
    http://www.hizliresimyukle.com/image/1nc

5.ay şuanki halim :
    http://www.hizliresimyukle.com/image/1n7

http://www.hizliresimyukle.com/image/1nF

http://www.hizliresimyukle.com/image/1n9

http://www.hizliresimyukle.com/image/1np

2. Tunahan Karakurt

Tunahan Karakurt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Gerçekten tebrik ettim aynen devam et ağırlık antrenmanlarını es geçme

3. ysfdmr28

ysfdmr28 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba kardeşim öncelikle tebrik ederim gelişim çok iyi. Soruna gelince ben 178 boyunda 65 kiloyum yaklaşık senin hedefin kadar ben zayıfım benimde hedefim 75 olmak. Bu yüzden görünüş için kas kütlemizi arttırmamız lazım kiloya fazla takmamalıyız. Kilo önemli fakat kas kütlesini artırdığımızda daha düzgün bir fiziğe sahip oluruz .

4. Emir16_

Emir16_ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yorumun icin tesekkur ederim. Katiliyorum sana. Yag oranim fazla kas kütlem az muhtemelen o yuzden estetik,guzel bir gorunum yok. İlerleyen zamanda kas kutlesi ekleyip vucuda estetiklik kazandirmak gerek. Umarim hedefine yağsiz kas kutlesi koyarak ulasirsin :)
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Ocak 2016 ---
    Tesekkur ederim. Tam gaz devam

Sayfayı Paylaş