560 TL Para biriktirdim , Bench Press sehpası Hakknıda Bilgi Bekliyorum

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve oquzhan123 tarafından 29 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. oquzhan123

oquzhan123 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meraba bende bazı arkadaşlarım gibi erken vucüd merakına başlıyanlardanım 15 yaşındayım . İmkansızı başardım bu yaşımda 560 tl biriktirdim:D :p

neyse bench press sehpası almak istiyorum paramın hepsini sehpaya veremem yani agırlık vs de alacağım . benim isteklerimi karsılayacak ve uygun fiyatta bi Bench press sehpası önerebilirmisiniz ( tam anlamıyla gögüs omuz kol inşa etmeme yardımcı olacak şekilde )

Burdan
    http://www.hepsiburada.com/liste/Department.aspx?CategoryID=355454&sp=brand=delta
    veya burdan
    http://www.hepsiburada.com/liste/Department.aspx?CategoryID=355454&sp=brand=adler
    veya başka istediğiniz biyerden önerebilirsiniz

Fiyat aralığım 180 tl

şimdiden teşekkürler

2. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    ilk aşamada bence gerek yok bench press sehpasına hatta sadece barfiks demiri ve iki dumbell yeter öncelikle paranın 50 tl sı ile bir ay salona gitmeni tavsiye ediyorum hareketleri öğren nefes kontrolünü öğren senin için şınav çekmek yeterli.Kalan paranlada güzel beslen:) ama diyosan ki illa alıcam üst göğüs çalışabileceğin ayarlı bir sehpa al, kolay gelsin.

3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    cexenes e katılıyorum. şinav, mekik, boş squat ya da komando dansı diye tabir edilen bacak hareketi, barfiks (başta çekemeyebilirsin ama sadece asılı durman ve kendini çekmeye zorlaman bile çok yararlıdır) ve bunun gibi evde aletsiz yapabileceğin hareketlerle bu işe başlaman daha iyi olur. belik aletli hareketlere alışmak için kendine göre 3 ya da 5 lik bir çift dambıl da alabilirsin.

birçok arkadaş heves edip alıyor ancak sonradan evde kalabalık oluyor. önce bir kendini dene. birkaç ay sonra gerçekten bu işi sevdiğini anlarsan ve kendini aletsiz egzersizlerle geliştirip bir kademe atlarsan daha sonra istersen yine alabilirsin.

ama illa da alıcam dersen;

Delta DS 8109 Deluxe Ağırlık Sehpası

Delta DS 8500 Deluxe Ağırlık Sehpası ilkinden ek olarak fly hareketi yapmak için yanlarada aparatlar var. ama ne kadar kullanışlı yani hedef bölgeye (göğüse) ne kadar iyi vuruyor denemek lazım. aradaki fiyat farkı 16 lira.

Bunların eşekleri yani barı koyduğun çubuklar aşağı-yukarı hareket ediyor. üst göğüs çalışmana imkan veriyor. bu çubukların sabit olduğu sehpalarda üst göğüs çalışamazsın. ve ayrıca bu sehpalarda alt göğüs de çalışabilirsin. alacaksan bunlardan birini almanı tavsiye ederim. limitini biraz aşıyor ama 3-5 fazla olsun kullanışlı olsun..

inşallah 2-3 hafta sonra seni alış-satış bölümünde aldığın sehpayı satmak için konu açmış olarak görmeyiz :)

4. oquzhan123

oquzhan123 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
  5. slipknot

slipknot Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Dumbell ile sınırlı göğüs yapmak diye bir durum söz konusu değil. Benchle hızlı yaparım diye bir durum da söz konusu değil. İkisi de farklı ve faydalı.

En hızlı göğüsü düzgün sana uygun bir programla ve düzenli yemek ve uyku ile yaparsın.

Ayrıca hangi agırlıgın sana uygun oldugunu biz burdan söyleyemeyiz. Kaldıracagın agırlık setleri tamamlayabilmenle yani programınla alakalı dolaylı olarak. Ama acıkcası yaşını ve yeni başladıgını düşünürsek 28 kilo agır gelir muhtemelen.

Yazdıklarından bilgi konusunda sıkıntıların oldugu belli oluyor.

Yeni başlayanlar icin güzel bilgiler var. Bence ilk önce teorik bilgiyi edin sonra pratiğe geç.

Son düzenleme: 30 Mayıs 2011
  6. oquzhan123

oquzhan123 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Haklısın ...
    Fakat düzenli uyku yemek vs bana cok ters geliyor acıkcası . yani bu sekilde gelisebilidğim kadar gelişmek istiyorum . Malzemelerimi tamamlıyım bi program edinicem zaten onuda nerden bilmiyorum:D nefes alıp verme konusunda tecrubem var sadece sıra konusunda bi bilgim yok yani bugun bi hareketi yaptım yarın hangi hareketi yapıp yapmamın doğru olacagını bılmıyorum

7. atoaga

atoaga Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Evde çalışmak çok zordur.Bende bu hataya düşüp eve büyük istasyondan aldım içinde farklı hareketleri olan.Ama evdeki ortamla spor salonu bir olmuyor.Oraya gidince spordan başka düşünecek bişey yok ama evde tv,var bilgisayar var gözün takılır merak edersin :) eve birisi gelir sporu yarım bırakırsın sonra evde gittikçe yapma isteğin azalır.Bana da oldu en sonunda kaydoldum evde yaptığım hareketler yanlışmış gösterdikleri şekilde yapınca acayip zorlandım.
    Yani kısacası yakınında varsa salon git bi bak sonra karar ver.

Sayfayı Paylaş