50 Kilodan 63 Kiloya, Ektomorf

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve yanikdagli tarafından 4 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. yanikdagli

yanikdagli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1
    Yaklaşık 7 aydır bu spor'un içindeyim.
    50 Kg ile başladım, şu an 63 kiloyum.Tabiki yeterli değil.Amatördüm, zamanla neyin ne olduğunu öğrenmeye başladım.Hala öğreniyorum..Hacim eksikliğim var.Ramazan'dan sonra bulk'a girip üstüne bir 10 kilo eklemek hedefim şuan..Hiç supplement kullanmadım.Beslenmem düzenli değil ama güzel.Uyku düzenim sıfır maalesef :) Tabi bunlar rayında olsaydı daha güzel sonuçlar alınabilirdi.Ben ömrüm boyunca 50 kilonun üstüne çıkmış biri değilim.Her zaman kollarımdan utanmışımdır.Ama çok şükür bu sıkıntıları atlattım..Normal bir insana benzemeye başladım.Benim gibi zor kilo alan hacimlenen arkadaşlar'a sesleniyorum.Ben sırf kilo alamıyorum diye 1 sene evden çıkmamış bir insanım.O denli kafama takıyordum.Birgün dedim ki neden olmasın? Ve salona yazıldım.Çok şükür hiçte çekinmedim kendimi küçük görmedim.Sizlerde başarabilirsiniz.Beslenme konusuna gelince günde 100 gram protein 150-200 gram karbonhidrat kesin almaya çalışırım.Bu rakamların altına düşmez.Yağlanma sorunum olmadığı için yağına tuzuna pek takılmam.Zaten bizler yarışmacı değiliz bu kadar incesinede takılmayın derim.Temiz beslenin kaliteli karb tüketin yoksa şişko olursunuz.Mesela benim alt göbeğimde yağlanma var ama sorun değil..Düzensiz beslenseydim kim bilir ne halde olacaktı.Abur cubur vs yeseydim yani.. Eleştiri yaparken lütfen kırıcı olmayın dostlar.. Aaa 7 ayda bunumu yaptı diyenler olacaktır muhtemelen..Aldığım ölçü ve çoğu kişiye göre güzel ama bana göre yetersiz..Dediğim şekilde 7 ayda öğrene öğrene düşe kalka bu kadar oldu..Herkese teşekkür ederim.Fotoğraflar soğuk pozlardır.Sıfır efekt

Başlarken ki ölçüler ve Sonrası Ölçüler
    Kol : 22 Cm / Şuan Soğuk : 35 Cm
    Göğüs : 90 Cm / Şuan : 112 Cm
    Omuz : 104 Cm / Şuan : 120 Cm

Başlarken Pozlar

Şuan ki pozlar

2. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Ben başarılı buldum karın neden yok karın olmalıydı :)))

yanikdagli ve bodykazm bunu beğendi.
  3. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Ben başarılı buldum ölçülere bakılırsa omuzların iyi gelişmiş,Ektomorf vücut tiplerinde kilo almak biraz zordur ama düzenli beslemeyle ve düzenli bir şekilde spor salonuna ara vermeden devam edersen kas hatların daha çok sıkılaşır ve daha belirgin olur çok iyi beslenmen gerek yağ,tuz ve şeker ayarı çok önemli bunları asla unutma vücuduna proteinin çok ihtiyacı var karbonhidrat ve proteinle beslen her zaman ama gelişimin konusunda kasların iyi görünüyor fakat @gurcelik inde dediği gibi ben başarılı buldum fakat arada mutlaka karın egzersizlerini de çalışmalısın başarılar ;)
    http://gencvefit.com/haftalik-yemek-plani Yandaki link de haftalık yemek düzeni var siteyi araştırmanı ve genel kuralları incelemeni tavsiye ederim
    http://www.uzmantv.com/evde-yapabilecegimiz-bel-ve-karin-egzersizleri-nelerdir Yandaki link de karın egzersizleri var halterle çalışma tekniği de var spor salonlarında mutlaka çalışmanı tavsiye ediyorum çünkü bu hareket karın ve bel kaslarını eş zamanda çalıştırıyor video da bulunan diğer hareketleri de tavsiye ederim
    http://www.uzmantv.com/uzman/vucut-gelistirme-ve-fitness-antrenoru-orhan-yilmaz Bu yandaki video da üçgen vücut nasıl yapılır önemli ayrıntılar var videoları takip etmeni izlemeni tavsiye derim

yanikdagli bunu beğendi.
  4. yanikdagli

yanikdagli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim.Yazmayı unutmuşum, bulunduğum konumda bir tane spor salonu var ve sadece 3 gün var :) öteki günler bayanlara ayrılıyor ve haftasonu salon kapalı.Maalesef bacak ve karın çalışmıyoruz.Bende çok istiyorum çalışmak ama 3 güne sığmıyor.Ramazandan sonra 5 gün olacakmış bakalım..Olursa bir dahaki yaza kadar çılgın şeyler olacak :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. yanikdagli

yanikdagli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1

Çok teşekkür ederim.Bırakmaya niyetim yok.2 senelik kayıt yaptırdım bile :) Artık bağımlısı oldum 7 ayda 1 gün dahi bahane edip gitmemezlik yapmadım.Bundan sonrada böyle olacak..Belirtmeyi unutmuşum bulunduğum konumda bir tane salon var ve 3 gün var sadece bu 3 güne bacak ve karın sığdıramadım maalesef.İdmanlarım zaten ağır bir günde 3 bölge girmek beni geri iter :) Ramazandan sonra 5 gün olacakmış o zaman başlayacağım.. Yorumun için çok teşekkür ederim uğraştın yazdın proteinsiz kalma :)

bodykazm bunu beğendi.
  6. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Evet proteinsiz kalma :) 5 güne çıkınca egzersizlerine o zaman daha kapsamlı çalışırsın başarılar :)

7. feritkayar

feritkayar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşım bende senin gibiyim. 21 yaşındayim 56 kilo ve 178 cm uzunlugundayim bende ne yapsam etsem bi türlü kilo alamıyorum insanların ban zayıfsın demesinden bıktım bende senin gibi evden çıkamıyorum. Bana önerebileceğin neler var bugün sporadayazildim

8. hardtrainer

hardtrainer Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Başarılı ölçüler tebrikler,görüntü de güzel alt göğüsün iyi gelişmiş biraz üste onem verirsen ve sirta biraz daha asilirsan cok kiyak olursun basarilarinin devamını dilerim..

yanikdagli bunu beğendi.
  9. yanikdagli

yanikdagli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1

Merhaba dostum.Öncelikle hayırlı olsun..
    Şunu belirtmek isterim ki bu sporu yapabilmek için gerçekten bu işe gönülden bağlanman gönülden sevmen gerekir.Bunu bir zorunluluk olarak görmemek ve en zor anında istemesen bile idmanına gitmelisin..Ki en zor günümde bile oradaydım diyebilesin.Bunları yazdım çünkü bunlar olmadan bu iş olmaz.Umarım biraz motive etmiştir.Anlatacaklarım vereceğim öneriler bunlar olmadan zor..Nasıl kilo aldığıma gelirsek.Ben bu işe başlarken araştırarak başladım çoğu kişi karbonhidratları proteinleri ne kadar ne zaman alınacağını bilmez.Ben kilo başına 3-2,5 gram karbonhidrat ve 1,5-2 gram protein almaya çalıştım.En kötü günümde bile özellikle proteinimi almaya özen gösterdim.Sana kendi beslenme programımı yazayım örnek olarak kafanda oluştur kendine göre bir yol çiz

KAHVALTIM
    100 Gram Yulaf Ezmesi
    150 Gram Tavuk Göğsü
    1 Adet Muz
    1 Avuç Ceviz
    2 Bardak Su

ARA ÖĞÜN
    1 Avuç Badem
    2 Bardak Su

ÖĞLE
    200 Gram Beyaz Pirinç
    150 Gram Tavuk Göğsü
    1 Adet Muz
    Salata (Eğer salata yoksa 1 Çay Kaşığı Zeytinyağı)

Akşam yemeği öğlenin aynısı akşam yemeğinden sonra spora gidiyorum spordan dönünce gene öğlenin aynısı.

Yani toplam 5 öğün.

Antrenman programlarıma gelince her ay değişirim antrenmanlarımı set ve tekrar sayılarına fazla takılma ne zaman yanma hissedersen kaslarında o zaman 3 tane tekrar daha ekle üstüne..Olay o yanmadan sonra gelişiyor zaten.Bunu sakın unutma.

İlk ay hızlı sonuçlar alırsın 3-4 aydan sonra gelişim yavaşlar asıl muhabbet ordan sonra başlıyor azim ve sabır o zaman gerekiyor.İşte bu yüzden bu sporun bağımlısı psikopatı olmalısın.Gerçi bağımlılık yapıyor..İstemesende.

Eğer çalışıyorsan yada öğrenciysen yemeklerini ufak kablara koy peşinde taşı.Ama öğün atlama kardeşim..

Umarım bu yorumum benim gibi ektomorf başlayan zayıf arkadaşlara azda olsa yardımcı olur.Ben başladığımda kimse böyle yardımcı olmadı ama zorunlu olduğum için mecburen kendimi motive edip yoluma devam ettim..Çünkü zayıf halimi çok kafama takıyordum intihar edecek durumdaydım.Hayatımda 51 kiloyu görmüş bir insan değildim ama bu spor sayesinde başardım..Halen daha durmak yok ramazandan sonra bulk yapıp temiz 10 kilo daha ekleyeceğim..

emreozgun479 ve feritkayar bunu beğendi.
  10. yanikdagli

yanikdagli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1

Teşekkür ederim kardeşim..Ben sırt çalışmaya son 2 ayda başladım.Nasıl diyeceksin.Ben sırt çalışmamışım bunca zaman kol çalışmışım hep koldan almışım kuvveti, sırtımın yandığını bilmezdim zaten.Birgün araştırdım ve gerçekten çoğu kişinin sırt çalışmayı benim gibi bilmediğini farkettim.Kanat hiç yoktu bende, şimdi şimdi gelişmeye başladılar farkına vardıkça öğrendikçe dahada iyi hale getireceğim..

11. feritkayar

feritkayar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Istegim cok seninkisi gibi ama ara öğün falan koymuşsun ben onları yiyince istahım yok oluyor. Bide senin yaptıgını yapamıyorum biraz maddi sıkıntıdan dolayı her istedigimi yiyip içemiyorum. Ama öglen ara ogunde 100 gr eti lifalif 400 ml sut ve 2 adet muz shake halinde iciyorum ve aksam ara ogununde aynisini yapiyorum butcem sadece ona yetiyor kardesim bunlarla da alabilirmyim? Bi baska sorum da bugun spordan ciktim, birak yanmayi kollarimi kipirdatamiyorum tam 3 saat araliksiz calistim faydalimi sizce?

12. yanikdagli

yanikdagli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1

Kardeşim moralini bozmak bunu buraya yazmam ne kadar doğru olur bilemem ama ilerde hayal kırıklığına uğramandan daha iyidir düzenli beslenme ve yeteri kadar protein almazsan bu iş olmaz.Ama bunlar engel ve bahane olamaz hiçbirzaman.Sadece bir düzen şart bunu bil..Sen sporunu yap yetsede yetmesede..Sakın bırakma.3 saat çalışma fazla bunu 1 saate indir.Fazla hareket fazla set fazla tekrar sana birşey kazandırmaz.Dediğim taktiği uygula ne zaman yanarsa üstüne 3 daha ekle bırak.Her set için geçerli bu.Kollarını kıpırdatama sebebin hamlıktan :) Bunuda 3-4 günde atlatırsın

13. feritkayar

feritkayar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sizce birgün hepsini mi çalışsam doğrumu yoksa 1 hafta omuz, bi hafta göğüs, bi hafta kol vs çalışsam mı daha iyi?

14. Gordon Freeman

Gordon Freeman Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Cok guzel tebrikler.Boy kaçtı?
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Haziran 2015 ---
    Cok guzel tebrikler.Boy kaçtı?

yanikdagli bunu beğendi.
  15. yanikdagli

yanikdagli Üye