5 Yıllık Boksörüm aklinza takilanlari sorun boksla ilgili.

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Solak Boxer tarafından 25 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 48 üye.
  1. emrecagdas

emrecagdas Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    beyler istanbulda olan varmı aramızda ? herkes birbirini misafir öğrenci olarak kendi salonuna davet edebilir 1 idmanlığına :D

berkay7743 bunu beğendi.
  2. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    şimdide box mu yapacaksın diğer sporları yaptigin gibi şimdi sen onada gidersin 2 hafta durursun baktinki beceremiyorsun kendi kafana göre kendine madalyalar birincilikler verirsin gelir burada gerçekten dövüşen insanlara kafa tutarsin değilmi :D :D :D :D :D senden bir halt olmaz olum
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Ağustos 2016 ---
    Hahahhahahahhahahhahahhagahaha bak daha neleri çıkıyor demek hocana saygisizlik yaptin ha MuayThai de 10. Khan i boylemi aldin zibidi yalancı adi herif lan ne pis insanmissin sen tiksindim lan senden sana yazıklar olsun birde sporcu olacak daha kombo bilmiyor halen yalan söylüyorsun karate yaptım MuayThai yaptım diye sigir herif senden bir yol olmaz olum ugrasma tekniğe bak hele hahahahahahahah sen bir halta yaramazsin olum boşuna spor yapma 3 kağıtçı herif
    Hocam adam salliyor bütün sporları 2 3 ay yapmış beceremeyince kendi kendine madalyalar taktir teşekkür şampiyonluklar vermiş burayada gelmiş kendini Muhammed Ali , Buakaw olarak tanıtıyor salliyor adam

Son düzenleme: 8 Ağustos 2016
    Dvrmchrky bunu beğendi.
  3. noobbuılder21

noobbuılder21 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Ben box değilde savunma sporları (muay thai) hakkında bir soru sorucam umarım cevaplayabilirsin abi. Muay thai diye bir spor olduğunu daha bu sene öğrendim ama çok ilgimi çekti baya araştırdım. 6 7 aydır BB yapıyorum ve bırakıp muay thai ye geçmeyi düşünüyordum . izmirde bir salon buldum hocası profesyonel muay thai dövüşçüsü (Umut Norgaz) fakat salon biraz uzak ve pahalı o yüzden gidersem ancak 2 3 aylığına gidebilirim bu gerekli eğitimi almam için yeterli bi süre mi yoksa BB ye devam etmemi mi önerirsin abi

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle muay thai savunma sporu diye mi geçiyor :D :D
    bb ve muay thai alakasız sporlar :D yani biraz ondan biraz bundan zor olur :D onun için eğer tamamen muay thai de ustalaşmak istersen başla :)
    3 ay da elbette öğrenebilirsin ancak yeterli eğitim nedir ? Yani muay thai da yumruk-tekme-diz-dirsek vardır. Bunların klasik 2-3 şekilde kullanımı ve bunlardan nasıl kaçabilceğini felan öğrenirsin ancak bunda ustalaşmak yıllar alır :)

5. noobbuılder21

noobbuılder21 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Savunma sporu olup olmadığını tam bilmiyorum kusura bakmayın :D Biraz ondan biraz ondan yapmak istemiyorum başlarsam muay thai den devam ederim.Yeterli egitim den kastım da aslında imkanım olsa yıllar gidip ustalasmak isterim ama kısa süre imkanım olduğu için o kadar gidip herşeyi öğrenir miyim yani para boşa gider mi az gittiğim için o anlamda sordum :D BB de protein tozu için para biriktirmiştim 300 400 civarı onla gidebildiğim kadar gitmeyi dusunuyom iste masraflarla birlikte :D

6. Solak Boxer

Solak Boxer Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Valhalla
    Bosver kardesim adam usulca sorularini soruyor dumenci ise kendine dumenci ortalik karistirmayin

7. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim bak sen hakkı ile spor yapan birisin benim sana karşı asla saygisizligim olmaz sporcu olmak sadece yumruk atmayı ogrenmekmidir ? Adam tonla kufur etti tonlada yalan söyleyip beni karalayip millete yanlış saçma sapan bilgiler verdi ama sırf senin hatırına birşey demeyeegim Allah belasını versin ne diyim birde gelmiş bana MuayThai Türkiye musabakalarinda karşılaşırız inşallah diyor :D :D :D hep secmece ya vallahi Allah yardımcımız olsun
    Türkiyede sporcu olmak ayrı bir zorluk

8. nusretschwarzenegger

nusretschwarzenegger Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Abi bodye gidiyorum boksa gitmemi de önerir misin ?

9. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Neden onermeyelim kardeşim ? Body yapiyorsun diye boks kick box MuayThai yapamazmisin böyle bir şart yok

10. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum eğer vucudunun seklının begenmiyorsan belli noktaların zana göre kötü görünüyorsa belli bir müddet yap bb fakat bir spor olarak yapma tavsiye etmem suplement kullanımının fazla abartırsın bady de vede ben sahsen iyi bulmuyorum suplementi fakat box kick boks muai tai bunları yap bunlar senin kondisyon ve dayanıklılıgının arttırır yaşam kalıtesi sunar amma bady nankör bir spordur 3 ay calışma beslenme tekrar basa dönersin sana tavsıyom bir dövüş sporuna odaklan ve iç kas gurubu üstünde dur daha cok core ve pilometrik idmanlar yap ben genç olsam kesinlikle bunları yapardım iki sene salon işletmeciligi yaptım konyada bb salonu amma tavsiye etmem fitness yap amma bb yapma

11. Solak Boxer

Solak Boxer Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Valhalla
    Karaktersizin teki salla
    Fitnessda yapabilirsin bodyde boksda ama yasin ufak galiba vucut gelistirme yap kalibin guzel otursun
    Ben alayini kullaniyorum kesinlikle cok yararlidir suplement bence

berkay7743 bunu beğendi.
  12. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Üsdat elbette sporda cok muhtesem etkileri oluyor fakat abartmamak kaydıylan salanda arkadaşlardan biliyorum once suplementle basladılar sonra daha daha daha derken bi baktık brezilyadan 2500 tl ye igne getirtiyoz dahada buyuyacam diye steroide döndüler elbette belli sınırlarda ceratin gulutamin vede aminoların le carnıtınlerın zararı olmaz amma ben bu bb isinde abartanlardan bahsettim gercekden fazlası pek iyi olacağını tahmın etmiyorum herkesin doğal bir eşiği olduguna inanırım ben hem doğal eşiğinin üstündeki vücüt buyuklüğü bb için konuşuyorum spor dırakıldıgında cok hızlı düşüyor hem para kaybı hem zaman birde vucudun beslenme düzeni bozuluyor yanı cok yemeya alışıkken spor bırakılınca yeme alıskanlıgı bırakılmıyor vede kacınılmaz son oluyor ben nacızane onun ıcın söledım işin pskolojık yanıda var tabı aynalar cok tehlıkeleı mesela bady de hep kendını kucuk hıssedersın şimdi hatırlamıyorum amma kolu 54 cm olan bır arkadaş vardı gecekden hayvan gibiydi benim 44 cm kollarıma bakıp daha cok calışma gerek derdi olum sen delimisin aramızda 10 cm var niye böle komplekse giriyon dediğimde bana kücükmüşüm gibi geliyor dediğini hatırlıyorum ve bunu cok kişiden duydum malesef onun için tavsiye etmiyorum dostlarım ben hee belli bir yere kadar güzel plaj vücüdü yapacak kadar sonrası bence tehlikeli en iyisi boks gibi dövüş sporlerı dayanıklılık ve kondisyon aynı zmanada ceviklik kazanmak bana göre daha avantajlı .

abseto bunu beğendi.
  13. Emircand62

Emircand62 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Muay Thai yapicaksan Umut Norgaz cok iyi hoca ben Bursadan bilene biliyorum cok iyi ogrenciler yetistirdi paraya kiyarsan ilerde Turkiye derecelikler alirsin avrupaya acilirsin amatorde tabi zaten mtnin pro maclari taylant tarafinda genelde kiyak hocadir
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Ağustos 2016 ---
    Kickboks gibi kusak parasi pahali degil ve uzun surmuyor muay thainin burasi guzel (y)

14. Solak Boxer

Solak Boxer Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Valhalla
    Aynen oyle katiliyorum sikinti yok 44 kol nasil yaptin ben kendi kollarimi buyuk sanardim 40cm atsana bi foto varsa

15. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Üniversitede salon işletirken 44 cm idi şimdi 42 cm öle fotolarım yok amma fikir vermek için bi resim bulup atayım sana inşallah üsdat ben aşırılıklara karşıyım amma tabi herkesin yaşam hakkna saygılıyım ben sadece tavsiyede bulundum arkadasa daha genç yapsın boxsunu mis gibi hem güç kazanır hem dayanıklılık ;) Ben hayatım boyunca hiç suplement kullanmadım zaten genetik olarak avantajım büyük 1.75 boy 100 kg yim dediğim gibi amma kimse kiloma inanmıyor 80 ancasın diyorlar tartıya cıkınca olum celik filanmı yuttun sen diyorlar 145 kg benc 100 kg omuz pres simit makinasında 165 kg batırflay ayakta 30 kg lik dambellerle tek tek 10 tek ze barla egik sehbada 70 kg 4 tekrar ulasdıgım en büyük ağırlıklar amma squat ve deatlift calışmasının hiç sevmezdim bacagı hep yalandan yaptım keske bacaga daha fazla yogunlassaydım diyorum şimdi amma bilgisizlik işde bu deneyim sonradan ediniliyor ve evlendikden sonra daha fazla okumaya başladım spor yapamadıgımdan dolayı herhalde ;)
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ağustos 2016 ---
    http://i.hizliresim.com/lEYE4B.jpg
    bu şimdiki halim dosdum salon fotom yok şu anda 30 yaşındayım şimdi 42 cm kollarım hatta dur hemen ölceyim diyer ölculerimim 22 yasında bıraktım sporu boksa balışyalı 1.5 ay oldu yeni yeni düz koşulara başladım senin anlıyacan hemen ölçüyorum omuz 135 cm göğüs 118cm göbek 108cm kalca 110cm kol 42cm bacak 65cm ölçülerim bunlar 8 sene arada sonra bu kadarım ;)

Son düzenleme: 10 Ağustos 2016
    Kid-Dynamite ve Solak Boxer bunu beğendi.
  16. noobbuılder21

noobbuılder21 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Olumlu görüşün için saol dostum bende baktım tayland daki maçlarına falan :D Başlayabilirsem onun salonuna gitcem kesin :D

17. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Araştırmacı ol.İş sende bitiyor. Eski Dünya şampiyonlarına bakıyorum, öğrencileri arasında şampiyon olan çok az.
    Ama uluslararası müsabakalarda pek derecesi olmayan hocalar ise, birçok dünya şampiyonu yetiştirebiliyor.
    Bunu şunun gibi düşün. Hagi ve Maradona, mükemmel oyunculardı ama teknik direktörlükleri ikisinin de sıfırdı. Vasat bile değillerdi. Ama Mourinho gibi futbolu üst düzey oynamamış adam gelmiş geçmiş en iyi teknik direktör.
    Yani, sende başlayıp sen de bitiyor.
    İlla bakacaksan hocanın backgrounduna bak, yetiştirdiği başarılı sporcular var mı diye...

Wolfman87 ve noobbuılder21 bunu beğendi.
  18. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    + aynen yukarıdaki arkadaşıma katılıyorum araştrımacı olmak gerek başındaki hoca söylüyor diye dogru olduguna inanma arastır ve video izle cok maç izle ve özellikle youtubede cözümleme yapan videolar var teknikleri işaretleyip gösteriyorlar ve tartışıyorlar mükemmellik için bunları araştır ve sende antrenmanını kaydet sonra kendine eleştirel olarak bir bak ne yapıyorum ne yapmalıyım diye eksiklerini düzeltmeye calış bence ilk başta tekniğini orturt iyice sonra kondisyon ve güç ileriki aşamada rahat arttırılır amma teknik işi mükemmelliğe götüren özelliktir dosdum ...

noobbuılder21 bunu beğendi.
  19. Mert .

Mert . Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Selamun aleyküm tekrardan. Önce belirtiyim muay thai yapıyorum artık bacak aglıları beni depresyona sokuyor, turnuvalar yaklastıgı için antrenmanları haftada 6 güne çıakrdık ve süreleride uzun örnek veriyorum dün 15dk ısıtma 5km koşu 20 dk merdicen antrenmanı mekik şınav barfiks istasyon ağırlık antrenmanı(ekstra bench press felan da var + karın) ve squat yaptık 2.5 - 3 saatlik antrenman. Bugünde kısa bir koşu açma germe ve muay thai teknikleri çalıştık. Partnerli tekme antrenmanı agırlıklı, bacaga vurulan tekmeleri belden baglanan lapa ile çalıştık ama vuran kişide kaval koruyucu yok vurduğu yeri liflerine kadar hissediyorsun yani :) +90 kgyiz partnerimde bende perişan olduk bende daha önceden de kas aglrıları olduğu için şuan berbat durumdayım 25gün sonra amatör bir turnuvada dövüşücem antrenmanlarımız çok ağır ama bacaklarım çok kötü durumda bunun için bir tavsiyen varmıdır? Antrenmanları azaltma gibi bir şansımda yok hocam saolsun :) Saygılar, sevgiler..

20. Solak Boxer

Solak Boxer Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Valhalla
    Vealeykum selam dostum ben muay thaiden hic anlamam adamin beline zor tekme kaldiririm hatta ama lapasiz koruyucusuz vurmayin okadar kalici aci birakirsin macta etkiler 25 gun kalmis sonicta

Mert . bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş