5 Yıllık Boksörüm aklinza takilanlari sorun boksla ilgili.

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Solak Boxer tarafından 25 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 48 üye.
  1. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Ok üsdatlar çok sağolun bilgiler için ipi hergün atlasam sıkıntı olurmu peki off günlerdede atlasam ?? Birde nefes için belli taktikler varmı ??

2. Kid-Dynamite

Kid-Dynamite Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Atlayabilirsin ancak dikkat et ipinde belli bir kalori yakimi vardir.Nefes icin sana koşuyu öneririm,ozellikle sabah koşusu,bu kosuyu yaparken ya uzun distance hafif tempo(agirlik giyebilirsin ustune)yada 100 metrecilerin calisrigi gibi orta tempo kosarken kisa deparlar yap ama asil onemli olan şey senin stilin ben puan boksoruyum 10 round cikarticak kondisyona ihtiyacim var veya patlayici guce ihtiyacim var dersen durum degisir bana sorarsan burda yapacagin en iyi sey kendine ve kendi tarzına yakin hissettigin ornek aldigin bir pro boksorun çalışma sistemini inceleyebilirsin umarim yardimci olur

3. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Hımmm üsdat ben 175 boyundayım vede 100 kiloyum gecen interval idmanda 30 sn de 75 sınav gördüm ayrıca orta tempoda 8 dakka hiç durmadan yumruk atabiliyorum 5 km koşuda nefesim kesilmiyor 10 tur atıyoruz futbol sahasında kilo ve boyuma nazaran cok ağresif bir tarzım var devamlı üste giderim yani kırısmayı cok seviyorum ve hız olarak gayet iyiyim bu işde yeni olmama ve bizim mekanda cok pro olmadıgı için olabilir tabi bu durum agrasıf yapım tysondan geliyor butun maç ve videolarının izlemisimdir cok seviyorum ve hareketlerimi ona göre uyarlamaya calısıyorum hem ben bu işi hobi olarak yapıyorum maça cıkmak gibi derdim yok combineleri atarken cok zevk alıyorum bokda önemli olanın bitirici yumruk oldugunu düşünüyorum onun için ağır sıklet izlemek daha hoşuma gidiyor. Teknik öğrenmek için hafif sikletlerin maçlarının izliyorum onlarında tekniği muhtesem oluyor. Mesela olimpiyat boks müsabakaları bana daha eylenceli geliyor pro boksdan raund kise puna alamaları gerek ve hızlı maçlar oluyor bilmiyorum ben cok zevk alıyorum. Etrafımda benim bu düşüncede bir boksör yok örnek alabileceğim :(
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Ağustos 2016 ---
    yanlış anlama yukarıdaki bilgileri puan boksörü olmadığımı anlatmak için yazdım eğer ben daha sertini vurabileceksem yumruk almanın gerekli olduğuna inanıyorum.

Son düzenleme: 5 Ağustos 2016
  4. Kid-Dynamite

Kid-Dynamite Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum eger tyson diyorsan hem 12 round cikartip hemde patlayici guce sahip olmak istiyorum diyorsun :) calisirsan herşey olur buarada maca cikmam deme bu isin tadini alamazsin yoksa :)

5. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    tysonun prime zamanlarınde evet 12 raundu cıkartıyordu amma sonraki dönemde 6 raundluk boksöre dönüsdü bilmiyorum yüksek kas yükümü sıkınıt cıkardı bozulan hayatımı amma tyson sitilinde 4 raund bana yeter Allah bereket versin ;) Elinizde bir ağır sikletin antrenman programı varsa bi bakayım nette hiç bir yerde bulamıyorum cok garip geliyor bana o kadar ağırlık idmanı var boks idamanı yok halbuki her erkeğin ilgisini cekmesi gereken bir spor boks amma türkiyede yok denilecek kadar az :(

6. Semih0606

Semih0606 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam s.a boks yapiyorum ayriyeten kilo vermek icin sabah kosusu yapmak istiyorum.Kosunun kac dakika olmalidir,kosudan once ve sonra neler yemeliyim cevaplarsaniz sevinirim.Iyi gunler.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. emrecagdas

emrecagdas Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Beyler herkese iyi forumlar, öncelikle bir şey sormak istiyorum; İstanbulda ulaşımı kolay ve bana lapa tutabilecek hocaları olan bir boks salonu arıyorum. Daha önce wushu karate muay thai yaptım fakat maça çıkmadan bir gün önce hocamla kavga edip salondan ayrıldım ve lisansım salonda kaldı. Fakat ben federasyona istifa bedeli ödeyerek (asgari ücret tutarı kadar) kendi lisansımı elime alıp bir salonla anlaşacağım ve boksta yükselebildiğim kadar yükselmeye çalışacağım. Birazcık kendimden bahsedeyim tekniğim kimsenin beğenmediği bir teknik kabul ediyorum çünkü çok yumruk yiyip rakibime aşırı sert vurmaya çalışıyorum bunun sebebi biraz güçlü olmam ve maç tecrübem olmadığı için kombinasyonlarımın iyi olmaması. Yani kombinasyon yapamadığım için güçlü vurmaya çalışıyorum bende bana kombinasyon yeteneği kazandırabilecek bir salon arıyorum. Mümkünse ne siyasete ne dine ne de sporla alakası olmayan konulara kendini kaptırmayıp sporcularına sadece spor yaptıran ve spor konuşan bir hoca olsun :) herkese şimdiden çok teşekkürler iyi forumlar

8. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Cesurmussun kardes..ben, cok zayif rakibe bile o taktikle saldiramam..benim dovus teknigim, saglam savunma ve firsatini buldugumda ise, rakibime patlayici kuvvetle saldirmaktir..herkesin dovus taktigi farkli oluyor..ama yine de dikkat et,nakavta cok aciksin

9. Kid-Dynamite

Kid-Dynamite Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum avrupa tarafinda atilla hoca ve ertugrul hoca var benim bildiklerim ki benc2 en iyileri, ertugrul hica bahceli evlerde hasan doganda,atilla hoca eyupte eyupsporda
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Ağustos 2016 ---
    Dostum bana floydpattersonu animsatiyorsun:)

10. Solak Boxer

Solak Boxer Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Valhalla
    As 40dk yeterlidir bitince acma germe yap kosuyu ayni tempoda kendini krize sokmadan orta hizda kos low carb diet yap googledan bakabilirsin
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Ağustos 2016 ---
    As
    As dostum benim gittigim salonlar hep gheddo stildi yani cok asiri boks bilen kisiler yoktu kotu hocalarla cok ugrastim
    Ferikoyspor ve perpaspor boksda takildim cöp besiktasta ne ogrendiysem ogrendim orasida secerek alir basarili olman gerek yani malesef
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Ağustos 2016 ---
    Boks teknigi oyle olmaz ama ona bi duzeltme yapman gerek

berkay7743 bunu beğendi.
  11. emrecagdas

emrecagdas Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    herkesin kendine göre bir stili vardır belki benimki kötü ve çok kullanışsız olabilir fakat çenesi en sağlam adamlar bile solumdan çekiniyor. Bencede düzeltmem gerek doğru söylüyorsun ama rakibe napıyo lan bu dedirtecek acayiplikte bi dövüşme tarzım var :D Kötü olabilir ama şaşırtıcı olduğuna inanıyorum :D

Solak Boxer ve berkay7743 bunu beğendi.
  12. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum hani arkadaş ortamında veya amatörce belki iş görürde karşında profesyonel birisi olursa emin ol seni yumruk yağmuruna tutunca elin yüzün yamulur :D yani karşıdakinin darbelerinden kaçmaya çalışıp beklesen sorun değilde hani yumruklara kafa tutmak iyi bi seçenek değil ya :D

13. emrecagdas

emrecagdas Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    karate maçlarına çok çıkmaktan oldu o :D ama birazda kendimi yanlış tanıtmış olabilirim yumruktan güzel kaçarım ama rakibi köşeye sıkışyırdıysam yumruk yemeyi hiç sorun etmeyip saldırırım. Arkamda hiç bokstan anlamayan kişiler olduğu için tekniğim gelişmedi zaten fakat her hocam takdir etmiştir hırsımı. umarım değer veren ve öğretmeye istekli bi antrenörüm olur ve abi kardeş ilişkimiz olur en çok istediğim şey o

berkay7743 ve abseto bunu beğendi.
  14. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    düşününce bende önceden muay thai yapmıştım bende yumruğa kafa atcak tipteydim hatta dengimle değilde hocalarla dövüşmek isterdim (tabi yumruk yumruğa değil mma tarzı dövüşüyoduk :D [yeni başlamıştım ondan pek maça çıkmadım :D] nefesim kesilene kadar dayansamda karşıdaki sağlam olunca affetmiyodu :D yani maçta da eğer karşı taraf daha sağlamsa ordan sağ çıkman zor olur :D :D

berkay7743 bunu beğendi.
  15. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    kickbox ve teakwondo ya sadece 2 ay yazıldım onunda toplasan 7-8 kere gittim kalan zamanlarda gym ye kaçıyodum:D sıkıyordu dövüş sporları karşıma yarım kadar adamı koyuyolar dövüş diyor duvara getirip 2 yumruk çakdam güme gidecek zaten hemde arkadaş gördüğüm adamla maç yapacak adam değilim bi kere :) hoca üstümde bi hareket gösterdi tabi beceremedi yıkamadı beni yere kulağıma gizlice kasma kendini at yere kendini dedi :D hem beceremiyosun devirmeyi vursam 2 tane hocalığın kalmayacak:D hemde bana gizlice dediğin lafa bak öğrencilerin önünde rezil olmamak için biriyle maç yaptırdı dedi yıkmıyosun yere bi sinir oldum adamı tek harekette indirdim aha dedim bişe olmasın diye yıkmadım:D adam sizden çok güçlüyse ve duvar varsa çıkmaz bi yerse boşa uğraşmayın hele powerlifting yapmışsa yada güreşçi ise vurmayı denemeyin bile tutar kemiklerini eline verir:D

Solak Boxer bunu beğendi.
  16. Emircand62

Emircand62 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    5 ay kickboks yaptim kucuk bir ara verip devam etsem prof sekilde ilerlermiyim yas cok mu gec 17 suan cok kisi gordum bu yasta baslayip derece alan 20 de baslasam bile 5 sene ugrassam amatorde illa biseyler olur diye dusunuyorum?

17. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Berkay kardes, dovusmenin powerlifting ya da Halter kökenli olmak ile alakası yok..Her spor dalında merkezi sinir sistemi farklı calışır.Powerlifting de itme kuvveti de calışır., cekme kuvveti de.Ama boks ve kick boks da itme kuvveti üzerine calısırsın..Tabi bunun yanında teknik, dayanıklılık, hız gibi ozellikler de cabası.

Kid-Dynamite bunu beğendi.
  18. Mert .

Mert . Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    berkay sen yine dikkatli olda gerçek bir lisanslı dövüşçüden yumruk yersen dişliksiz beyin sarsıntısıyla seni acile zor yetişrmesinler

19. Solak Boxer

Solak Boxer Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Valhalla
    Tabi seninkide bi still kesinlikle ama cene bu yani net bi yumrukda pat isiklar kesilir zaten kose sikistirinca kesin net bir iki tane vurursun cok acik vurmana gerek yok bence
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Ağustos 2016 ---
    Prof isi hikaye amatorde sampiyon olursun madalya alirisn okadar
    Poweliftcilerde hayvan kuvveti oluyor hulk gibi adamlar ama kanka karsindakide karaciger nasil patlatilir cene nasil kirilir onun egtimini aliyor benim bi arkadasim var sirp powerci ünlu baya (simkepilav) diye onla gurestik ayi gucu vardi :D
    Bu arada sporcu arkadaslar instagramdan takiplesebiliriz Krcn1927

Son düzenleme: 8 Ağustos 2016
    berkay7743 bunu beğendi.
  20. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    izledim videolarını kanka squat biraz kötü ama bench orta seviye deadlift çok iyi:)

Sayfayı Paylaş