1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

5 senelik amator calismam boy 1,79 kilo 89

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve aesthetics tarafından 2 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    hocam öncelikle tebrikler . benim bir sorum olacaktı forumda aradım ama yeterli bilgi edinemedim . bu karın bölümü iyi güzel packler gerçekten güzel çıkmış fakat şiş bir görüntü var bilmiyorum normal mi ama üst düzey bodybuilding le uğraşan sporcularda karın kasları neden bu duruma geliyor yada karın neden şişiyor .

2. aesthetics

aesthetics Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogremci
    Blonde arkadasim greg plitti cok severim gercekdn super bir adamm simetrisi cok iyi dedigin programa en kisa zmanda bir goz aticam, asina direk klasik programlar uygulamiyorm surekli drop set superset leri kullaniyorm negatiflere da baslaycagim yakinda onuda denemek istiyorum.Loveisball arkadasm karin kaslarnida oteki kaslar gbi dusun calistikca buyuyor ve one dogru atiliyorlar hafif, 2. resimde durusmdan birazda sis cikmis olabilr yada nefs aldigim bir anda cekilms olablr .Bodybuildingcilerde durum daha degisik benim bildigim kadariyla fazla insulin ve buyume hormonu kullanmalarda bir vakidden sonra ic organlar buyume yapiyor bagirsak ,karaciger gbi ve mideyi disariya dogru atik gosteriyor, bir baska nedeni ise profosyonel bodybuildingciler bulk donemlerinde 8000 kaloriye kadar gunlk cikiyor bu kadar uzun sure boyle beslenen insanlarin midesi daha buyuk oluyor ve genisliyor ayrica karin kaslarnin ck gelismis olmasida baska etken.Tabi bunlar benim bildigim kesnlikle %100 dogrdr demiorm daha bilgili arkadaslar vardr mutlaka.tesekkurler

LoveİsBBal bunu beğendi.
  3. YoungModel_35

YoungModel_35 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Bencede gelişim gayet iyi sırt ve calfleri de biraz şişirdin mükemmel olur. Omuz programınızı da merakettim doğrusu. Hangi spor salonuna gidiyordunuz?

4. aesthetics

aesthetics Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogremci
    youngmode tesekkur ederim yorumn icin, aslinda kanatlarim iyi aciliyor ama sirtiin ici dedigniz gbi dolu degil, bidde deadlift yapamiyorum belim agriyor o yuzden alt kisimlarda zayif kalms ama hafif hafif basliycam su an sirtin icini doldurmaya calisiyorum bakalim ins basarabilirm zamanla, ben ingilterede ogrenciyim orda idman yapiyorum ve okul tatil oluncada kibrista salon haytma devam ediyorum.Omuz programimi yukarda paylasmistim.

5. CaqaTaY Kaan

CaqaTaY Kaan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Vay be :) bence çok güzel bir vg yapmışsınız dikkatimi çeken 16 yaşında başladım demiştiniz ben de 16 yaşındayım bana önerebileceğiniz her hangi bir şey olabilir mi yani ben şunu yapsaydım iyi olurdu veya keşke şunu yapmasaydım dediğiniz ??

Bu arada benim arkadaş sivilceler için bir ilaç varmış onu kullandı baya gelişme kaydetti neredeyse hiç bir şey kalmadı eğer size de rahatsızlık veriyorsa bence doktor tavsiyesinde bir ilaca başlayın...

6. aesthetics

aesthetics Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogremci
    cagatay arkadasim, evet ben 16 yasinda basladim ama ne duzgun bir programim vardi ne de beslenmeme dikkat ediyordum o zamanlar sana tavsiyem altyapini iyi kurman smdi hersey daha kolay internetten kolayca arastirabilrsin herseyi oncelikle yemene dikkat edip displinli olmani oneririm ilk zamanlar cok dikkat etmesen bile yeterince protein ve karbonhdrat aldigindan emin ol cunku bu sporda ne yersen o sun ayrica idmanlarnida eger yeterince bilgin yoksa bilen birinden fikir alip sormani onerirm, eksik bolgelerni belirle ve onlari gelistirecek hareketleri uygula birde ben ilk bacak calismiyordum kesinlikle bacak idmanini aksadma ilk zamanlar sevmiyordm ama gelsdkec sevmeye basladim.Ayrica bu benim fikrim eger en az 3-4 aylik bir gecmisin olmussa protein ve amino supplementler gelismende yardimci olucaktir.Sivilce sirtimda yok omzlarmda cikiyor rahatsiz edici bir duruma gelrse yaza dogru kullanmayi dusunuyorm aslinda tesekkurler.

7. YoungModel_35

YoungModel_35 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Bu sporda yeniyim sizin levelinizde deilim belki ama omuz başları için 2 hareket yapmıssınız arnold ve dumbell press fakat arka omuzu vuran bir hareket göremedim? Upright row da yanları çalıştırmıyormuydu?

8. aesthetics

aesthetics Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogremci
    Youngmodel arkadasim estagfurullah hepimiz birseyler ogrenmeye calisiyoruz bu sitede, rear lateral raise de yapiyorum 3 set ama yazmayi untmusum pardon, upright row on omuz, yan omuz ama daha cok arka omuz ve trapez bolgesini calisdiriyor.Ayrica dumbell pressi biraz arkaya dogru kaydiriyorm ellermi arka omuz daha cok calisiyor oyle yapnca.

9. om

om Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sporun sabır gerektiğinin kanıtısın, 5 sene sonunda gayet iyi, herkesin sahip olmak istediği bi vücuda sahip olmuşsun tebrikler.. Yağ oranın baya bi düşük, beslenme konusunda verebileceğin tavsiyeleri bekliyorum, iyi sporlar.

10. aesthetics

aesthetics Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogremci
    5 senede bayaga yanlislar yapdim siz yapmamak icin arasdirmanizi oneririm vakit kaybi yasamamak icn,yag oranim su an o kadar dusuk degil aslinda yazlari diyet yapiyorum su an bulk yapiyorum, kisaca ozetlemek gerekrse herkesin bildigi seyleri yiyorum aksama dogru karbonhdrat alimini kisiyorum , karbonhdrat olarak kompelks karbonhdrat kullaniyorum,tuz cok cok az tuketiyorm, su an 4 ogun karbonhdrat aliyorum 4. ogun daha az aliyorm genellikle 1,2 dilim kepekli ekmek kadar.Seker ve tuzdan uzak durun,sekeri sadece ant hemen sonra kullanin yada cok az sabah metabozmann en hizli isledigi saatler kisacasi duzenli beslenin ve sebzeleri yemeklerin yanina ekleyin acligi basdirmasi icin.Sizede iyi sporlar diliyorum. 2 sene oncesi avatar resmimin buyuk hali diyet yapdigim donem su resimdeki

Ekli Dosyalar:

11. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

paylaştığın fotoğrafta 19 yaşında olduğunu farz ediyorum. bu süre boyunca supplement kullandın mı, kullandıysan hangileri? düzenli beslendin mi, kaç yaşına kadar bacak çalışmadın? 19 yaşına kadar göğüs ve omuz programın neydi ve son olarak 19 yaşına kadar boy uzaması bakımından her hangi bir problem yaşadın mı? muhtemelen bu tip sorular gelecektir,şimdiden cevaplarsan karışıklık olmaz.

12. aesthetics

aesthetics Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogremci
    evet arkadasim o resime 19 yasndaydim, cddi calismamin ilk senesiydi duzenli beslenmeye 2011 eylul ayinda baslaistim bu resim temmuz 2012ye ait,bacak calsmayada o sene baslamistim mayis sonu diyete baslamistim o donem 1 bucuk ayda yag oranim bu kadar dusmustu zaten cok yagli degildim o donemde ama siki diyet uygulamistim karbonhdrat ve yagi bayai kismisdim, antr sonra aksam yemegim 1 buck dilim kepekli ekmekti sonraki ogunde karbonhdrat hic yoktu protein agrlkli ve sebzelerle besleniyordm ilk haftalar zorlanmistim ama sonra alistim, supplement olarak animal pak,whey protein,bcaa,glutamin, bsn nitrix , animal stak,animal cut ve casein protein kullaniyordum ayrica hatada 3 cardio yapiyordum ve superset programi uygulyordum ama bu isin basi beslenmedir yemegi iyi yersen gerisi sadece ekstraya girer diyette kas kaybni onlemek icin ise yariyorlar.Sporun boyumu etkildegni bilmiyorum 16 yasnda baslamistim o zman boyum 1,75 kilom 57ydi smdi 1,79 belkide biraz daha uzayabilrdim onu bilemiycem ama babamin boyu 1,89 buyuk ihtmal ben annemin tarafina cektim diye boyum cok uzamadi,salonun pek etkisi oldgnu dusnmuyorm.Tesekkurler yorumn icin.
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Şubat 2014 ---
    bacaklarim cok zayifti esitemek icin bayagi ugrastim haftada 2 basladim ama bu seferde cardio yapamaz oldum bacaklar butun hafta tutuk geciyordu yaza dogru yine haftada 1 e indrmeyi dusunyorm cardio yapablmek icn ama haftada 2 idmanin bayagi faydasni gordum bacaklarni gelstirmek isteyenlere tavsiye ederim beslenmeleri ve supplementleri yeterli seviyedyse buda bacaklardan birkac resm soguk ve sicak karisik

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 7 Şubat 2014
  13. aesthetics

aesthetics Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogremci
    buda 2011 temmuza ait arkadaslar resim icin kusura bakmayin ev haliyle cekilmis oylesine eski bir resim 18 yasimdaydim :D bu donem bacak hc calismiyordum ust vucudda dedigm gbi yanls beslenme vs yuznde bu durumdaydi. bir before after guzel olrdu ama yaza artik diyete girince =))

Ekli Dosyalar:

14. hllkkl

hllkkl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    herkesin de dediği gibi her bölge iyi ama kanat baya eksik kalmış bence bacağa sonradan başlamana rağmen gayet başarılı.Bir de ayakkabın çok hoşuma gitti markasını öğrenebilir miyim??

15. aesthetics

aesthetics Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogremci
    sirt ve kanat antrmnlarna ekstra onem vermeye basladim yaza yine foto paylasicam ins bir gelsme kaydedebilrm, bana gore sorun biraz daha sirt bolgesinde kanatlrdan ziyade ayakkabilarin markasi fred perry ama alali bayaga oldu ekim giibi almstim.Tesekkrler yorumnz icn.

16. Serratus

Serratus Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Aydın
    5 yılda gayet güzel bir gelişim. Bu sürede bu az diyenler genelde yeni başlamış olanlar oluyor. 1, 2 yılda dev olucaz sanıyorlar.

17. aesthetics

aesthetics Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogremci
    Serratus arkadasim Tabi sporda birinin sizi yonlendirmesi onemli 5 yil boyunca daha disiplinli ve bilgili bir kisi tarafindan calistirilms vucut daha iyi olurdu tabiki ama sanirm yeni arkadaslar her ay kollarnin veya bacaklarnin 1 cm buyuyecgni dusunuyorlar zamanla eger birakmazlarsa tecrube edip onlarda bu sporun zorlugnu gorecektir.Avantajim erken baslamam fena olmyan bir altyapi kurdugma inaniyorm yasim daha 21 sonucta yaza guzel bir diyet ve deisk progrmlr uygulycam vucudun durmna gore 2015de fitness yarismasina katilp sansimi denemek istiyorum ins vucudum bu yaz dusundugum gbi olur yormn icn cok teskkr ederm.

mst çkr bunu beğendi.
  18. freud

freud Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    izmir
    Göğüs bölgeniz çok başarılı, göğsü zayıf sporculara ne önerirsiniz?

19. aesthetics

aesthetics Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogremci
    gogus bolgem icn yapdgm ozel bir program yok, sonucta vucut bir butun siki antr ve beslenmeyle her kas gbi oda buyur, ben gogs ant genelde bar ile calsrm ve gens tutarim ama artk dumbellara gecdim degistirmek icin ayrica biraz daha dar dutup yukardaa birlestriyorm ic kismada daha iyi vuruyor, oncelikle bench press yada incline pressle baslarim , izoleleri sonlara dogru yapmayi seviyorm ornek vermk gerkrse bugnu gogs antmnim dumbell press,incline press,dumbell fly,incline fly, decline press ve cable crossdu.Zayif olan bolgenizi belirleyip haftada 2 calsabilrsinz iyi beslenip dinlenme sartyla araya ama antrmnlrn arasna en az 3 gun koyma sartyla.Tesekkurler.

20. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    5 yıla göre gaayet iyi, tebrikler. anlam veremedıgım 2 senesı normal 3 senesı cıddı olan bır zaman içinde insanlar neden ronie coleman bekliyor ? bazı yerlerın vucuduna gore geride ama eksik denilicek kadar değil. kulak asma derim, ki eminim sende he deyip geçiyorsundur :)

Sayfayı Paylaş