5 m2 house gym hatalar dogrular

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve alimanavoglu79 tarafından 31 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    6*10 kg,8*5 kg,4*2.5 kg,4*1kg plaka uzun bar,z bar 4 el bari,bench sehpasi koridor barfixi,agirlik cantasi.
    Plakalari vinly almayin arkadaslar,toz dokuyo,oyuk kismi asiniyor,duserse patlama tehlikesi var,cok hacim kapliyor genisligi fazla,bara 10 kg vinly takilan alana 3 tane dokum plaka takilabiliyor.agirligi arttitdiginiz zaman sikinti oluyor,el barlarinda dahada
    problemli.
    Bench sehpasini en basta iyisinden alin,acili diye sattiklari var,hikaye bir kismi yeterli aciyi tutmuyor ve asagi kayiyorsunuz ustgogus hareketlerinde.
    Agirlik tutan kollari cikintili olanlardan alirsaniz dips hareketide yapabilirsiniz.
    Sporu birakanlar 2 elde nette satiyolar,arastirirsaniz cok uygun fiyata bulabiliyosunuz.plaka,bar ve bench genelde beraber satiliyor.
    Barfixi boyunuz kisaysa kapi tipi alabilirsiniz.daha cesitli hareket yaparsiniz.uzunsaniz mecbur koridor barfixi alacaksiniz 100 kg rahat tasiyor.
    Sinav,barfixi agirlikla yapmaniz gerekiyor zamanla, agirlik cantasi ve dips belt fotosunu iyi bir ayakkabi tamircisine goturun onlar saglamindan size diker.
    En buyuk problem squadda fazla agir kiloyu sirtiniza atamiyorsunuz,gelisimi cok etkiliyor.ya rack aleti alacaksiniz yada en basta sehpayi alirken o özellige sahip aletler var ondan alabilirsiniz.(bu cok onemlib[​IMG][​IMG]

2. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    Avantajlar:istediginiz zaman calisabilirsiniz,istediginiz muzigi calabilirsiniz,sira beklemezsiniz,proloru gorup tribe girmezsin.bi kere masraf edersin,yemegin dusun yakindadir,yoldan ve zamandan kazanirsin

3. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    Dezavantajlar:cable hareketleri yok,yardimli o son 2 tekrardan faydalanamazsin,proloru gorup gaza gelemezsin,agirligi dusurursen komsularla sikinti yasarsin,plaka tak cikar vakit kaybi,her halükarda salon gibi olmaz

4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    dezavantajına rağmen bu aletlerle evde çalışmayı salona tercih ederim.

5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Ben o barfiks barını koridora dikersem annemde beni oraya diker :D

6. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    O kastirmali duvari delmiyosun,vida civi yok istedigin zaman cikart,uclari lastikli kumas koymazsan duvari leke yapiyor.zaten benchle plakalari getirince evlatliktan atilabilirsin valide titizse

7. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Valla takip çıkarmali olduğunu bilmiyodum hemen alicam cidden. Peki şeyi sorucam onu vida ile montajlamayinca sıkıntı olmaz mı çünkü 86 kgyim cidden tirsiyorum bide son olarak. O koridor barfikslerinin boyu 130 falan ama koridor 95 geliyor nasıl yapıcaz

8. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    Onlarin farkli uzunlukta olanlari var.icinde bi mekanizma war cewiedikce boyu uzuyor.86 kg da benim 10 kd agirlik takiyorum tasiyo.100 kg diyor zaten tanitimda

9. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Yani 130 cmligi alsam kullanabilir miyim 75 lik kapida

10. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    evde çalışmaya devam ama evet en büyük eksik yüksek ayaklıklar mesela 120 kiloyu squat için nası alacaz sırta. benc sehpasının ayakları uzatılabilir olsa mesela en azından 130-140cm yüksekliğe uzatılabilse yeter gibime geliyor.

11. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    75 cm icin 70 cm lik falan alman lazim.genisliyo o alet daralmiyo.

12. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    Ewet squad sorunlu.ev benim olsa aparat taktiracam duvara.bi cozum daha bulamadim bulan olursa haber etsin

13. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bench sehpasının askısına geri geri yaslanıp barı alamaz mısın omuza? squat için?

14. alcnuvr

alcnuvr Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Hadi squat için sırtına bir şekilde aldın . Geri nasıl bırakacaksın ? Sakatlığa davetiye çıkartmaya gerek yok bence.

15. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    iyi taktik benc sephasına arka arka yaklaşıp almak ama %90 %95 RM ile yapılacak bi squat imkansız hale gelir beli sakatlamak an meselesi olur. keşke bench sehpasının ayakları yükseklik ayarlı olsa. yada biz bir yöntem bulabilirmiyiz sehpa üzerinde oynama yapsak mesela.

16. alimanavoglu79

alimanavoglu79 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    3
    Benim boy 192 denedim o dediginiz olmuyo.birakmasi kolay kanepeye 2 yastik koy bari ortalayacak sekilde birak yavasca.en basta sehpayi iyi almak lazim paraya kiyip

Sayfayı Paylaş