5 Ayda Karın Kasları İçin Programım Doğrumu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kursat38 tarafından 10 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Kilo:82
    Boy:170

Göründüğü üzere kilolu biriyim 5 ayda 1 saat yürüyüş+ düzenli beslenme ile 70 kilo olurum gibime geliyor bu konuda zayıflamada neler yapabilirim bana spor salonundan bahsetmeyin çünkü en yakın spor salonu arabayla 25 dakika uzaklıkta + hiç vaktim yok ama yazın fitness'a gitmeyi düşünüyorum kilo kayıp ederken kas kütlesinden gitmesini istemiyorum bu konuda protein alıyorum + karın ve kol kası için egzersizler yapıyorum.

Şınav:2x10
    Üst Karın Kası:Yarım mekik 4x25
    Alt Karın Kası:3x10
    Yan Kaslar:3x10

70 kilo bile olsam vücutta yağ oranım çok olucak yağ oranının fazla olmasına rağmen karın kaslarının birazda olsa sıkmadan belli olabilirmi belli olması için 65 kilo felanmı olmam lazım Bu egzersizleri yeterli buluyormusunuz yoksa sayıyı arttırmalımıyım.Bu tip karın egzersizleri karnı inceltirmi yani sıkılaştırırmı yanlış anlaşılmasın yağ eritmekten bahsetmiyorum sadece bir toparlanma sıkılaşma olurmu onu soruyorum

2. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya

Bu kiloda kaslar gozukebilir, ama karin hareketlerini de agirlik ile yapman gerekicek. Mesela rope push down veya makine karin hareketlerinde agirlik artirabiliniyor. 4x 25 yerine 3x 12-15 ama agirligi artirarak, sanki gogus veya bacak calisiyormus gibi yaparsan, kaslarin buyuyecektir ve yagli da olsa sekilleri belirginlesecektir.

3. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle verdiğin cevap için çok teşekkür ederim rope push down hareketine şimdi internetten baktım bu tip hareketleri evde yapamam ama haziran ortasında fitness'a yazılmayı planlıyorum o zaman bu hareketleri yapıcam.Birde bu mekik veya karın hareketleri göbekli bir insanın karnını sıkılaştırıp şekillendirebiliyormu yağ yakımından söz etmiyorum.

4. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    Yagli kassiz bir gobek ile yagli kasli bir gobek arasinda tabiki fark vardir. Onun icin sen calisabildigin kadar evde calismaya bak. Salona yazilinca da dedigim gibi agirlikli calismalara yonel. Kasli bir karin her zaman kassizdan daha iyi gorunur. Ne kadar gobek bolgesinde yag olsa da.

5. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Bu konuda haklısın ama bazı yazıları okuduğumda çelişkiye düşüyorum.Geçen yılda 1.5 aylık bir karın çalışmam vardı sonra bırakmıştım şimdi yeniden başladım ve daha kararlıyım salona gidince daha ileriye taşıyacağım.Hiç bir egzersiz yapmamış ve Karın bölgesinde daha az yağ olupta karın kaslarını sıkınca ve ben sıkınca ortadaki fark gözle görülür oluyor.Daha önceki çalışmam ve şimdiki çalışmalarımla sıkmadan mide altındaki kas hafifte olsa belli oluyor ama üst karın kaslarına yönelik yaptığım hareketlerde çok daha fazla belli oluyor.Zaten göbek şu anda biraz alt tarafa doğru kaymış durumda.1 saat yürüyüş+dengeli ve yeterli beslenme ile bu göbek olayı çözücem inşallah

6. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    egzersiz ve beslenme programım 2. haftasını bitirmek üzere egzersizden üst karın kasları biraz iyi oldu beslenme programım baya işe yaradı haftada 5 gün 1 saat yürüyüş yapıyorum göbek hala var ama eskisine göre küçüldü daha devam edicem.Bu süreçte eski egzersiz programımla devam ettim ama araştırmalarım sonucunda daha fazla karın hareketi yapmam lazımmış bende araştırdım ve yeni bir program oluşturdum sizden ricam programda çıkartmam yada eklemem gerekenler varsa söylemeniz.

Leg raise:4x10
    Yarım mekik:4x50
    Straight Arm Abdominal Crunches:4x10
    Overhead Abdominal Crunches:4x10
    Yan Mekik:4x10
    Şınav:4x15
    Alt karın bir hareket var ama ismini bilmiyorum:4x10

Birde bunları güne bölmelimiyim yoksa her gün düzenli sabah ve akşam mı yapmalıyım.Bu hareketleri haftanın kaç günü yapmalıyım kaç günü karın kaslarımı dinlendirmeliyim internette araştırdığım kadar 3-4 gün egzersiz yapılıp diğer günler karın kasları dinlendirilmeliymiş.Bunun yanında 1 saat yürüyüş ile yağ yakmaya çalışıyorum yine araştırdığım kadarıyla bir egzersiz en fazla 45 dakika sürmeliymiş 45 dakikadan sonra vücut protein yakmaya başlıyormuş bu yürüyüş içinde geçerlimi 45 dakikamı yürümeliyim yoksa 1 saat iyimi? Şınav çekmeden önce göğüs bölgem daha belirgindi şimdi ise hala var ama etrafa yayılmış durumda ve kıyafetlerimin içinde belli olmuyor yani gözle görülür bir küçülme oldu vücut yağ oranım azatlıktan sonra şınav çekerek göğüs kaslarını geliştirebilirmiyim? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

7. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    4. haftaya başladım tartıya çıkmadım ama pantolonlar büyük gelmeye başladı karın kaslarım sıkınca daha sert olmaya başladı mide tarafım biraz kas şekli almaya başladı yukarıdaki hareketleri günaşırı şekilde yapıyorum.Sorum şu günde 2 saat yürüyorum sabah 1 saat akşam 1 saat olmak üzere sizce bu fazlamı acaba vücut yağ yakımından sonra protein yakmaya başlarmı bu kadar yürüyüşte kaslarım erirmi?

Sayfayı Paylaş