5. ayım bitiyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Nikiforenko tarafından 7 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Nikiforenko

Nikiforenko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herşey geçen yaz trafik kazasından sonra başladı. 2014 temmuz ayında Motorsikletle kaza geçirdim, omurgam kırıldı. Belime 8 tane titanyum vida yerleştirildi. Çelik korse kullandım 4 ay. Çok hareketsiz kaldım. Evde geçirdim zamanımı mecburen. 191 boyum var kaza yaptığımda 93 kiloydum. Tabi sonrasında hızlıca kilo almaya başladım. Psikolojim bozuldu sürekli yiyordum. 110 kiloya çıktım 1 senede. 4 ay önce spora başladım. Bu geçtiğimiz ayıb 15inde tam 4 ay oldu ve 95 kiloydum tartıldığımda. 10 gun sonra yine tartılacagım 92ye duşerim herhalde. Hedefim 85 kg inmek. Sıkı fit vucuda sahip olmak. Haftanın her günü yürüyüş yapıyorum yarım saat bayır yukarı hızlı tempoda. Hemen yuruyuşun ardından 200 tane yana esneme 5er kgluk damblla, 3*35 yarı mekik, bir de bel hareketi 3*15, 2*20 Haftanın 5 günü yürüyüşten bel hareketlerinden sonra ağırlık çalışıyorum.1 gün göğüs ve on kol göğüs press 3*12 göğüs birleştirme 3*12,sandalyede on kol ayakta on kol 3*12 2 gun omuz yana açış 3*10 arka kol sandalyede enseye indiriş 3*10 . Sırt kanat çalışmıyorum belimde vidalar olduğu için zorlamamak adına. Bunu haricinde ekmeği tamamen kestim. Sigarayı bıraktım 3 ay oldu. Yumurta, süt, tavuk vb tamamen protein ağırlıklı besleniyorum. Gece yatarken hiç bişe yemiyorum. Gazlı içecekler, cips gibi zararlı yiyecekleri çıkardım hayatımdan. Arada kaçamak yaptığım oluyor tabi.Bu arada şu anda sağlığım yerinde çok şükür. Doktorum kilo almamam gerektiğini söylemişti. Ben de doktorumu dinliyorum. Sorum şu yaklaşık 15 kilo verdim fakat basen bolgesi belden daha şişkin kaldı yani gobegın çoğu gitti yuzum küçüldü göğüsler küçüldü basen buyuk kaldı diğer bolgelere gore. Basen en zor eriyen bolge mi? Onerileriniz nelerdir? Programım nasıl , değiştirmem grekir mi?

2. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle geçmiş olsun. Beslenmenin çok iyi olması lazım iyi gibi zaten, zayıflarken kas yakmaman için. Ağırlık olarak forumda dambılla evde çalışma programı var onu uygulayabilirsin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nikiforenko bunu beğendi.
  3. Nikiforenko

Nikiforenko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    saol dostum teşekkürler.

Sayfayı Paylaş