5-6 aylık body süreci başarısızlığı !

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve desperados tarafından 7 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. desperados

desperados Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    pc operatör
    Yer:
    istanbul
    1.70 boyunda 68 kiloda zor kilo alabilen açık tenli bir yapım var. 6 ay kadar sitenin ve flexor hocanın verdiği haraket listesine ve tavsiyelerine beslenme ve dinlenme tekniklerine eilmden geldiğince uymaya çalıştım 6 ay boyunca. Hocama sonsuz teşekkürler ve emeği geçen herkese.

Sorunum, bu altı ay boyunca zayıflamış, ama güçlenmiş olmam. Kaslarım biraz çubuklaştı. GAliba yeterince beslenemiyorum ve ya fazka yüke giriyorum bilemiyorum.Bu ay Whey in 2 kiloluk protein + karbonhidrat karışımlı kilo aldırıcısını kullanmaya başladım. Sanırım bir 6 aya kadar suplement kullnamak doğru değildi. Bu bir aylık bir takviye. 1 Ay sonra protein kullansam olurmu. Şimdilik aldığım suplement bir kilo aldırıcı ama proteinde içerdiği söleniyor.Kilo aldırıcıyı web bir başka sölüyor üzerindeki kullanma etiketi başka sölüyor nasıl kullanmam gerekiyor sabah ve akşam veya spordan önce veya spordan sonra ne kadar. Tşk..

Bu 6 ay süreçten sonra bana önemli ne gibi tavsiyeleriniz olacak merak ediyorum teşekkürler herkese..weightlifter

2. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    1.önce resmi görünce ben böyle bir başlık açmadım dedim.
    2.sorunum 6 boyunca zayıflamış ama güçlenmiş olmam derken birşey anlamadım.
    ama kilo alamadıysanız 6 ay boyunca,beslenmeniz ve dinlenmenizin yetersiz olduğu açıktır.ikinci 6 aylık dönemde bunlara dikkat edin başarırsınız,
    ii çalışmalar ;)

desperados bunu beğendi.
  3. desperados

desperados Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    pc operatör
    Yer:
    istanbul

Sanki yağlar çekildi hatlar çok açık görülmeye başladı gibi bir şey.. Bu arada avatar değiştirebilirim önemli değil. Tşk.weightlifter

4. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    gerek yoktu.sonuçta bruce lee nin resmi ve kullanma hakkı bana ait değil :)
    yağların çekilmesi iyi olmuş.protein alımınızı günlük iyi hesaplayın ve hergün nizami 8 saat uyursanız kısa sürede kilo alırsınız.ayrıca 170 e 68kg yağsız halde.bu vucudunuzun iyi durumda olduğunu gösterir.bikaç kiloyla hacim yaparsınız.
    ben kendi adıma konuşiim,sabah kalkar kalkmaz protein tozu içiyorum.1,5 saat kadar sonra da 2tam yumurta 2 adette yumurtra beyazı yiyorum.
    antremandan sonra aminoasit kullanıyorum.o günkü durumuma göre de akşam yatmadan 1 saat kadar önce yarım ölçek protein tozu içiyorum.

desperados bunu beğendi.
  5. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    haftanın 4 günü sabah antreman yapıyorum.o günlerde yumurta öğününü öğleden sonraya kaydırıyorum.
    yani protein tozu kalktıktan sonra...sonra antreman.antremandan sonra da aminoasit.
    haftanın 3 günü de yukarıdaki gibi(ki sizin için de o uygun olabilir antremanlarınızı sabah yapmıyorsanız eğer)

desperados bunu beğendi.
  6. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Bu sporda beslenme uyku dinlenme tabiki şart kesinlikle tartışmasız ama megaloman olmak ta şart :) yani abartmamak şartıyla.İlk önce vucudun nasıl olursa olsun vucudunu sevmesini bileceksin. 6 ay da bişey olmadı demek yanlış neden ? Hiç çalışmamış bir 6 aylık vucuda göre mükemmeldir.Demekki az yada çok bir farklılık vardır.Bana sorarsan kafan hiç karışmasın düzenli beslenme ve dinlenme programlarınıda aksatma düm düz devam et.Beslenemiyorsanda devam et beslenmeyi tam yapacağın zamana yatırım yapıyormuş gibi düşün :)

desperados bunu beğendi.
  7. desperados

desperados Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    pc operatör
    Yer:
    istanbul
    [​IMG][​IMG]
    Arkadaşlar en son halim bu. 6 ay gibi bir sürede kısıtlı imkanlarla ancak bu kadar. Şu anda Whey kilo aldırıcı kullanıyorum. Bittiğinde veya ek olarak protein tozu almaya başlayacağım. Uzmanlar 6 ay boyunca suplement kullanmayı tavdiye etmiyorlardı antreman boyunnca.Görüşlerinizi bekliyorum...Herkese emeklerinden dolayı teşekkürler..

8. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    bence harika bir vücudun var bende böyle parçalı bir vücutla spora başlamak isterdim eğer karamsarlığa kapılmayıp disiplini elden bırakmazsan ileride çok iyi bir vücuda sahip olacağını düşünüyorum

desperados bunu beğendi.
  9. tirebel

tirebel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    abi kusura bakma ama 6 ay içinde mükemmel gelişmişsin bunun için bırak 6 ayı 2 sene çalışanlar varrrr

desperados bunu beğendi.
  10. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    ekto - mezomorf bir yapın var. spora başlamadan önceki veya başladıktan hemen sonra çekilmiş resimlerinide koyabilirsen gelişimin hakkında daha iyi fikir sahibi olabiliriz.

vücut ölçülerinide eklersen iyi olur kol ,omuz , bel , göğüs vs..

fotoğraflarda fitinde ötesinde sağlam definisyonlu bir vücut görüyorum ben! gelişimden memnun olmadığına göre ya zor tatmin olan birisin veya mütevazılığın kulağına su kaçırıyosun..

desperados bunu beğendi.
  11. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    protein kullanmanı tavsiye edeerim ancak önümüzdeki yaz aylarında çok fazla hacim albileceğini sanma ,yavaş yavaş büyüme olacak bir vücut yapısına sahipsin.Bunun için şanslısın.

desperados bunu beğendi.
  12. GallienoFerri

GallienoFerri Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Kesinlikle zor tatmin olan birisin, vücudun 6 aylık bir çalışmaya göre oldukça ileri seviyede, yağ oranın da düşük. 5-6 aylık body süreci başarısızlığı gibi karamsar bir ifade senin durumunu özetleyen bir başlık değil.
    Uzmanlar ilk 6 ay destekleyici önermiyor gibi bir açıklamanın doğru olmadığı kanaatindeyim. Ben bodye başladığım günkü antreman sonunda protein kullanmıştım. Özellikle yazın supplement kullanımının artırılmasının faydalı olduğu görüşündeyim, özellikle protein tozlarının.

desperados bunu beğendi.
  13. kainat

kainat Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    vucut ağırlığıyın iki katı gr olarak protein al ama karbonhidrat şart yumurta beyazı beyaz et whey protein bunlarla 140 gr civarı protein alımı yaparak ihtiyacın olan proteini karşılarsın arkadaşın dediği gibi 2 yumurta beyazı + 2 tam yumurtayla ve yarım ölçek whey le bunu tutturamazsın daha geniş bilgi için suplament kullanımı ve beslenme hakkında sitede yeterince bilgi var ama gelişimin ve vucuduyun son görüntüsü iyi bence ilk halini bilemiyecem ama alınan verim ortada

desperados bunu beğendi.
  14. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    gram hesap kitap işine girme 3 saatte bir yemek ye :D

desperados bunu beğendi.
  15. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    Böyle yağ oranın var daha ne istiyosun ki 6 ayda? Hacim almaya bak birde kanat ve trapezlere biraz daha ağırlık ver gelişim gayet güzel ;)

16. brhmcr

brhmcr Guest

Hacim lazım :) iyi beslenme programı :)

17. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer: