4x8 tekniği hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve elite35 tarafından 16 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Son 2 haftadır bu tekniği uyguluyorum.
    Çoğu harekette 10 tekrarın üzerine çıkmıyorum.
    İşin güzel yanı basamadığım ağırlıkları basmaya başladım fakat hacim konusunda 6-8 tekrar yetersiz olacakmış gibime geliyor.
    Bakıyorum salonda millet çalışırken kan-ter içinde kalıyor. Ben de yoruluyorum acı hissediyorum fakat o kadar fazla efor sarfetmiyorum bu az tekrarlı setlerde.
    Sürekli antrenman tekniği değiştirmek istemiyorum. Bir programa kaç hafta müddet vermeliyiz ?
    Ya da ufak değişiklikler yapmak bizi geriye götürür mü ?
    Piramit sistemi denemeyi düşünüyorum.
    Önerilerinizi, yorumlarınızı almak istiyorum.

2. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Bende bu teknige gectim..agrimayan goguslerim artik agriyor...devam edelim bakalim..sonucu en iyi kendimiz gorucez yine

3. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Haklısın telepati. Denemeden bilemeyiz fakat zaman kaybı yaşamak da istemediğimden bi sorayım dedim.
    Artık her hafta ağırlık arttırmaktan salonda dumbell kalmadı.
    Sırf ağrı hissedeyim, max. ağırlık olsun diye.
    E haliyle 6-8 tekrar yapınca insan katlanıyor ağır kilolara. Yoksa 12 tekrar yapacak olsam bir hayli ağırlık düşürmem gerekecek.
    Bu ağırlık düşümü beni endişelendiriyor. Ağırlık düşürmeyi pek sevmem çünkü.

4. Enver Can

Enver Can Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul/Kartal
    Omuzda açma hareketi ve bacakta kalf'ta sakın 6-8 tekrarda kalma. Gelişemezsin :)

5. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Ufak degisikliklerle uzun sure devam edebilirsiniz bu sekilde 8 tekrarla 10 tekrar arasinda muazzam bir fark yok inanin, tekrar araliklarini biraz dusurup hareket surelerini yavaslatirsaniz baski artacaktir ve daha agir calisabilirsiniz zaten anladigim kadariyla hareket terminolojisini bilen birisiniz.

Lg Smart World

elite35 bunu beğendi.
  6. Enver Can

Enver Can Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul/Kartal
    Hayır omuz açma hareketlerinde ki kasın yapısı yüksek gerilim ister ve yana açış lateral rais gibi ve arka omuz hareketinden bahsediyorum. Kendimizi ağır kaldırmak yerine biraz daha hafif kilolarla 12-15 tekrar arası çalışmak size en çok verimi sağlayacaktır.

7. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Omuz ve kalf vücudumda en memnun olduğum bölgelerim zaten. Onları işin içine katmadım çünkü onlarda zaten 6-8 tekrara düşülmeyeceğini ve düşmeyeceğimi düşündüğünüzü düşündüm.
    (Cümle çok komik oldu) :) Benim asıl sorunum bu büyük kas gruplarındaki temel hareketlerde girilen max. ağırlıklar ve az tekrarlarla ilgili.

columbu bunu beğendi.
  8. Enver Can

Enver Can Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul/Kartal
    Kaslarını şaşırtmaya yönelik çalışabilirsin, inan seni geriye değil 1 adım ileriye götürecektir :) Ve zaman ilerledikçe hızlı kaldırıp indirme süresini yavaşlatmanı tavsiye ederim. 0 Saniyede kaldırıp 3 saniyede indirmek gibi. Bu sana gerilimi daha fazla yaşatacak ve üzerinde ki baskı 2 katına çıkacaktır.

elite35 bunu beğendi.
  9. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Bir süre daha yavaş yapmayı ve gerilimi maximuma çıkarmayı deneyeceğim.

10. impassionedsailor

impassionedsailor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    En Güzeli 8 tekrar ama ağır kiloda 6. Tekrarda zorlaman lazım son iki de iyice yırtılacak kaslar hareketi yedire yedire 8 tekrar yarım yamalak 20 tekrardan iyidir

11. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
  12. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Piramit yapmaya başladım. Hem düşük hem yüksek tekrar içeriyor. 12 10 8 6 giriyorum. Sadece kalf ve omuz hareketlerinde bu sayı artıyor.

13. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Ben Genel Olarak 4 Set 8 Tekrar Yapıyorum Fakat Omuz Harreketlerinde Açışlarda 4 X 12 Presslerde 4 X 10 Yapıyorum Göğüste Falan VS. Açış (FLY) Hareketlerinde Her Zaman 2-4 Arası Tekrar Fazla Yaparım Bacaktada Çoğu Hareket 4 X 8 Bazıları 4 X 10 Onlarda Açış Olarak Ve Yanması İçin Calfta 3 X 15 Yapıyorum 1 Sette Drop Set 10-12 Tekrar Arası Biceps-Triceps Sırt VS. Falan 4 X 8 Fakat FLY Yani Germe Açış Hareketlerini Her Zaman 2-4 Tekrar Arası Fazla Yaparım Özellikle Yanması İçin Haftada 5 Gün Tek Bölge Çalışıyorum Ard Arda Dinlenme Yok 5. Günden Sonra 6. Gün Dinlenme Var 1. Gün Göğüs Bilek 2. Gün Sırt 3. Gün Omuz Karın 4. Gün Bacak Ve 1 Hareket Calf Çünkü 1 Sette Drop Set Yapıyorum 1 Hareket Yetiyor 5. Gün Biceps-Triceps Buna 1 Hafta Oldu Başlayalı Gelişmeleri Yazıcam..
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Kasım 2014 ---
    Ben Genel Olarak 4 Set 8 Tekrar Yapıyorum Fakat Omuz Harreketlerinde Açışlarda 4 X 12 Presslerde 4 X 10 Yapıyorum Göğüste Falan VS. Açış (FLY) Hareketlerinde Her Zaman 2-4 Arası Tekrar Fazla Yaparım Bacaktada Çoğu Hareket 4 X 8 Bazıları 4 X 10 Onlarda Açış Olarak Ve Yanması İçin Calfta 3 X 15 Yapıyorum 1 Sette Drop Set 10-12 Tekrar Arası Biceps-Triceps Sırt VS. Falan 4 X 8 Fakat FLY Yani Germe Açış Hareketlerini Her Zaman 2-4 Tekrar Arası Fazla Yaparım Özellikle Yanması İçin Haftada 5 Gün Tek Bölge Çalışıyorum Ard Arda Dinlenme Yok 5. Günden Sonra 6. Gün Dinlenme Var 1. Gün Göğüs Bilek 2. Gün Sırt 3. Gün Omuz Karın 4. Gün Bacak Ve 1 Hareket Calf Çünkü 1 Sette Drop Set Yapıyorum 1 Hareket Yetiyor 5. Gün Biceps-Triceps Buna 1 Hafta Oldu Başlayalı Gelişmeleri Yazıcam..

elite35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş