4x12 / 3x10 hacim için iyi midir ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve car_26 tarafından 10 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. car_26

car_26 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
  2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    838
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Hacim için program yapıyor ama 4 set 12 tekrar barbell curl tekniğini kullanıyorsunuz.Göğüs ile omuzda temel hareket seçtiği hareketleri piramite çevirmiş ama genede bence bacak , sırt , biceps antremanları hiçte hacimlenmeye yönelik değil.Hacimlenmede aslında 10 tekrarı geçmesen bence çok daha yararı olur yani orda dumbell pullover nasıl 10 tekrar verdiyse , diğer bazı hareketleride 10 a düşürse ve göğüste üst göğüse yüklenmek yerine dumbella bench press yapılmayıp halterle benc press piramit girilse temel olan hareketi piramit girmek o güne daha uygun olabilir.Ne kadar vücudunu görmeden yorum yapsamda üst göğüs yerine benc yüklenmek daha iyi olur.

3. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    180
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    benim önerim 3x 6-8'dir . piramit şeklinde. 10bile fazla bırak 12yi.

4. car_26

car_26 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
  5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    838
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yağ oranın az gibi , hacimlenmeye yönelik bir programla daha belirgin yapabilirsin göğüsleri , göğüsler zaten belirginmiş , kaslarını her zaman farklı yöntemlerle zorlamalısın ki verim alasın.Her 1,5 ayda program değiştir , senin antremanında ilk yorumunda hangi gün hangi bölgelerini girdiğini göremedim ama bir göğüs antremanı önericem.

-Bench Press 12-10-8-6-4
    -Dumbbell Fly 12-10-10-10
    -Incline Barbell Press 10-8-6-4
    -Cable Crossover 10-10-10
    -Dips 10-10-10
    Göğüs için bu programı uygulayabilirsin hacimlenmeye yöneliktir.
    Burdanda bu programı uygulayan üyeyle iletişime geçebilirsin , http://www.bodyforumtr.com/vbforum/...ma-rehberi-videolu-ornek-programli-58406.html hacim için konu açmıştı detaylı bilgi vardır.Ben bi ara uyguladım , dipste ağırlık 10kg alarak başlarsan verim bomba :D Üst göğüs tavan yapıyo..

Sayfayı Paylaş