4M Doğru Karar mı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ahuramazda06 tarafından 29 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ahuramazda06

ahuramazda06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tüm üyelere sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum ...

Foruma yeni üye oldum, bu ilk mesajım. Aklıma takılan bir çok soruya forum sayesinde cevap bulabildim, fakat öğrendikçe yeni sorularda geliyor hani :)

36 yaşındayım, 183 cm boy, 92 kg ağırlık ve bel çevrem 104 cm baldır (popodan ölçtüm) 107 cm, bilek 18 cm, kol (biceps sanırım ) 31 cm ölçülerim var ...

yaklaşık 2,5 sene trekking ve kaya tırmanışı yaptıktan sonra 3-4 sene önce bu sporu bıraktım ...

2007'de 75 kilo olan ben 2012 sonunda 112 kiloya kadar çıktım ... daha sonra diyetti, akşam yürüyüşleri derken 96 kg'ye kadar düştüm ... şimdi ise 2 haftadır spor salonuna gidiyorum ve ortalama ağırlığım 91-93,5 arası değişiyor ...

hangi vücut tipine giriyorum bilmiyorum ama yukarıda çizmeye çalıştım :)

hareketsiz kalınca kolay kilo alabilen biriyim ... ara ara diyet yapıp kilomu 102 ye kadar düşürdüm ... sonra dukan diyetini denemeye karar verdim ... 10 günde 96 kg'ye kadar düştüm ama sağlıksız olduğuna karar verip diyeti kestim ...

şimdi ise bir spor salonuna gidiyorum ... yaklaşık 12 gün kadar oldu ... ilk haftası kesintisiz günde 2 saat çalışarak geçirdim ...

sonra hoca 2/1/3/1 çalışma günleri olan bir program yazdı ... şu an kilom 91 ile 93.5 kg arasında oynayıp duruyor ...

yukarıda ki çizdiğim resimde de gördüğünüz gibi ilk aşama; kilo verme ve sıklaştırma olarak karar verildi ... 183 boyuma göre normal kilom olan 80 kg'ye düşene kadar da devam edecek ... tahminen çizdiğim resimde ki gibi 9 ayda fit görüntüye kavuşabilirim ...

4M = Moral / Motivasyon / Menzil / Mümin Sekman

1 ay önce şeker,tuz ve yağı hayatımda bitirmeyi; alkol ve sigarayı ölene kadar bırakmayı, tamamen sağlıklı yaşamayı seçtim ... Yaş 36 zararın neresinden dönersek kardır sanırım ...

Sağlıklı yaşamı , yaşam biçimim olmasına karar verdikten sonra bu 4M kuralına inanmaya başladım ...

Sporla beraber moralim üst seviyelere doğru yavaş ama emin adımlarla çıkmaya başladı ...

Sporla beraber motivasyon, odaklanma konularında şaşırtıcı doyumlara ulaştım ...

Menzil; yukarıda da çizdim zaten ... 2 sene abartılı bir rakammı bilmiyorum ama şu an ki tempom ve ileride biraz zorlama ile 2 senede hedefim olan vücuda kavuşabileceğimi düşünüyorum ...

Uzattıysam kusra bakmayın, beni tanıyın istedim :)

Sorum şu ;

4M Kuralım; uygun beslenme programı ( supplementler 3 ay dolmadan vücuduma girmeyecek ) ve aksatmadan hep aynı saatlerde yapılan antreman ( günde bir saat ve akşam 9 ) ile sizce 2 senelik hedef başarılabilirmi ? ya da ne bileyim, yukarıda vücudumun kolay tepki verebildiğinden bahsettim. Düz olan göğüslerim kardiyoda eliptik bisiklet, kelebek ile 2nci haftada ufaktan çıktı (bugün ilk defa bench press yapacağım )... bu iyimi ?

heyacanımı mazur görün lütfen ... Hayatımda gerçektende düzgün bir şey yapmak istiyorum ve benden daha deneyimli üyelerin saygın fikirlerine ihtiyacım olacak zaman zaman ...

saygılarımı sunuyorum ... fazla hayal kurmuyorum umarım ?

Sayfayı Paylaş