49.5 Kilo :)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kastek tarafından 17 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kastek

kastek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba oncelikle 35 yasindayim, yaklasik 1 sene once spor salonuna gitmeye basladim, salona basladigimda boyum 1.76 ve 47 kilo civarindaydim, ilk 2 ay tum vucut calisacak sekilde antreman yaptim son 1 ayda 2 bolge antremana gecmistim ancak salon kapandi. Bu 3 aylik surec sonunda 54 kiloya kadar yukseldim ve vucutta yag olmadg icin :) gozle gorlulir bir sekilde kaslarda degisim olmustu.

Sonrasinda baska salon olmadigi icin ( olan salonda saat 8 de kapatiyordu) mecbur biraktim ve dogal olarak eski kiloma geri dondum.
    Simdi ise eve z bar, normal bar, plakalar, 2-6-10 kg dambillar, sehpa, ve kapiya asilan bardan aldim. 2.5 aydir evde calisiyorum, ilk basladigimda 47 kiloydum, 2 ay tum vucut calistim, son 15 gundur falanda 2 bolge calisiyorum su anda 49.5 kilo oldum ve kaslarda yine gozle gorulur bir degisim oldu.

Ancak tum vucuttan 2 bolgeye gecince sanki yavaslama hissediyorum, salona giderkende aynisi olmustu. Sitenizden baya arastirma yaptim ancak kafam daha fazla karisti, genelde programlar belli bir kiloya sahip kisiler icin soylenmis ve konusulmus ben biraz daha istisna oluuorum sanirm.

Sizce tum vucutmu devam edeyim, yoksa 2 bolgemi devam edeyim, birde 2 bolge calisirken ornegin 3 gogus hareketi, 3 biceps hareketi yapiyorum, tum bolgede ise her bolgeden 2 hareket yapiyorum ve 3×12 seklinde calisiyorum.

Bu konuda tecrubeli arkadaslardan fikir almak istiyorum, nasil daha dogru ve verimli calisabilirim.

2. Boss54

Boss54 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Bende 47 kilo baslamistim spora suan 58 kilo civariyim 2 bölge calisiyorum bende set sayisini 4 e cikarip 12 10 8 6 calissan daha iyi olur her sette kilo arttirman iyi olur kuvvetlenme acisindan falan :)

kastek bunu beğendi.
  3. kastek

kastek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba duzenli olarak devam ediyorum bir hafta bir salon maceram oldu ancak salon hosuma gitmedigi icin biraktim. Bu surecte spordan once ve sonra kullanmak uzere 5 kiloluk 2 kutu hardline karbonhidrat ve 5 kiloluk 1 paket dynamite karbonhidrat bititrdim. Her 15 gunde kol bacak bel gogus ve olcu aliyorum 1.5 - 2 cm arasi gelisme oluyor ancak kilom 49.7 49.8 49.9 arasi gidip geliyor tarti yanlismi olcuyor acaba diye 6 kilo dambil koyuyorum dogru olcuyor 15 gunde bolgelerde bu sekilde gelisme olurken kilo neden artmiyor anlamadim :)
    yaptigim program gogus icin 2 hareket biri fly diger, sirt icin 2 diger bolgeler icin 1 hareket olmak uzere full body uyguluyorum.

Sayfayı Paylaş