47 kilodan 68 kiloya- 1,5 ay.

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve Devon tarafından 12 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle tabiki daha çok erken belki hiç bir şey değil ama her 2 ayda bir felan güncellemek için açıyorum konuyu.
    2010'da başlamıştım spora 47 kiloydum 6 ay gitmiştim. 55 kilo olmuştum. 16 yaşındaydım omuzum 108 kollarım 30 cm olmuştu Şimdi buradaki ilk fotoğrafa bakınca bi 25 cm felanmış kollarım galiba. Bıraktım tabi sonra ara ara 2 ay felan gidip laylaylomdu en son 2012 veya 2013 te tamamen ve üniversite dolayısı ile bırakmıştım. Tam tamına 1,5 ay önce tekrar başladım ve 61 kilo olduğumu görünce şaşırmıştım bu bazılarınıza garip gelebilir çünkü ben hayatımda 60 kiloya ulaşamamıştım. Hedefim irileşmek değil zaten 70 hedefimdi kendimi bildim bileli, son 2 kilo kaldı hedefime sonra kilomu koruyarak ilerleyip yağ oranını düşürüp kas kütlesi eklemek istiyorum.
    1,5 aydaki ölçü değişimleri;
    Boy: 172-174 arası tam emin değilim.
    Kilo 61.5 - 68.
    Omuz: 106,5-117,5
    Göğüs: 88-94
    Kol:31-35
    Bel:79-81
    Bacak:50-55,5.

47 kilo iken;
    1,5 ay önce 61.5 kilo iken
    Şuan;

Falldown bunu beğendi.
  2. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Muazzam gelismissin tebrikler, yas avantajin da var, simdiye kadar ne yaptiysan devam edersen onumuzdeki 3-4 sene icinde cok cok daha iyi bir vucuda sahip olursun

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

3. NeverForget

NeverForget Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Beylikdüzü
    Gelişim çok güzel, neyle beslendin :)

4. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Umarım öyle olur teşekkürler :)
    Yumurta, tavuk, süt, pilav, makarna kısacası önüme ne geçerse yiyorum belli bir kısıtlama yok pek yağ tutmadığım için.

5. Babko

Babko Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Abi dm'ye bakarmısın lütfen !

6. enessimsekk1

enessimsekk1 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Şuan 22 yaşında 16 değil

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Aynen öyle.

8. erenburak01

erenburak01 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Tebrikler. Yalnız verdiğin pozdan tam anlayamadım fakat, "anterrior pelvic tilt"i bir araştır

9. babaoglu31

babaoglu31 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    1.5 ay 11 cm omuz genislemesi garip :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Teşekkürler bakacağım zaten bi postür bozukluğu var bende ama tam nedir bilmiyorum ama bildiğim şey sağ bel tarafımın katlandığı ve omuzları biraz öne atıyorum.
    Yediğim içtiğim oraya gidiyor galiba azıcıkta göğüse gitse :)

11. babaoglu31

babaoglu31 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Allahtan omuzlar kendiliginden 120 bizdedede herşey göğüse gidiyo bacağa gitse biraz keşke

12. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Göğüs güzeldir hocam vücudu belli eder bacak çok kalınlaşmasada olur hatta ben bacaklarımdan memnunum bile diyebilirim boy 172 olduğundan kalınlaştıkça daha da kısa gösterebilir beni. Tabi bunların hepsi tercih meselesi.

13. babaoglu31

babaoglu31 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    180 boy cidden göğüsler gözle görülür gelisiyorda üst vücud iri bacaklar incede iyi durmuyor fazla

14. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Belli bir orantı illaki olacak daha önceden spor yaptığımda bacaklarım hiç gelişmezdi benim ama 4 haftadır squat yapıyorum keşke daha önceden yapsaymışım diyorum ilk kez bacaklarımın kalınlaşıp kaslandığını hissettim leg press leg extension felan fasa fiso :D Eğer yapmıyorsan öneririm.

15. babaoglu31

babaoglu31 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    140 kg squat çalısıyorum bacaklarım iyi durumda sert parçalı ama kalın değil sorun orda

16. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Anladım hocam, kilo ile kalınlaşabilir belki ama onuda denediğinizi veya bildiğinizi sanıyorum :) Başarılar.

17. CompLex1Life

CompLex1Life Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Kardeşim merhaba. Öncelikle tebrik ederim. Bende spora yeni başladım. 1.73 boyunda 58 kilo 21 yaşındayım. Ecto vücut tipim var, bende kendimi bildim bileli senin gibi 60 kiloyu hayatımda görmedim. Salona dün başladım. 103 omuz 87 göğüs 29 kol 77 bel 46 bacak 30 kalf ölçülerim var. Amacım 3 ayda 70 kiloya ulaşmak. yani bana tamı tamına 12 kilo lazım ve 3 ayım var. Antrenman programı olarak 2 gündür salona ilk başlayan herkesin kullandığı duvarda asılı programı uyguluyorum. (Alta fotoğraf ekleyeceğim). 1,5 ayda ki gelişimin yani 6,5 kilo alman beni azmettirdi diyebilirim. Beslenme programını ve 1,5 ay boyunca kullandığın antrenman programını paylaşırsan çok sevinirim. Haftada 6 gün salona gitme imkanım olduğunu da belirteyim. Günlük tüketim olarak aklımda olan besinler ise: tavuk, pilav, makarna, lor peyniri, yumurta, badem, elma, yulaf, patates haşlama, sebze)

Son düzenleme: 16 Kasım 2016
  18. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    https://www.bodyforumtr.com/threads/3250-kalori-170-gram-protein-kilo-alma.130503/ burada beslenme programım var ama tam olarak düzeni oturtup buna uyabilmiş değilim üniden vizelerden dolayı felan ama genel olarak yediğim şeyler orada. Ben önceden spor yaptığım için ölçüler normalin 2 katı derecede arttı süreye oranla eğer spor geçmişin yoksa 1,5 ay sonra bu kadar gelişmeyi planlıyorsan çok zor bir ihtimal gerçekçi olmam gerekirse. 3 ayda 12 kilo alınabilir ve sağlam bir altyapı oluşturabilirsin ama beslenmeni ve antreman sistemini ayarlamalısın. Özellikle beslenme konusu önemli gün içinde alman gereken kaloriyi ve makroları kesinlikle alman gerekecek, kolay bir şey değil ama yapılmayacak bir şeyde değil para ve zaman gerekiyor. Antreman sistemine gelince o antreman programını yırtıp çöpe at. 4x10 yeni başlayan 58 kilo birisi için çok çok ağır bir program 3 haftadan sonra kilo felanda arttıramayacaksındır. Ben ilk 2 hafta full body çalıştım yani tüm vücut şeklinde hamlığı atmak için. Sonra 2 haftada split şeklinde çalıştım ve 2,5 haftada 5x5 yaptım ama bana göre olmadığını vücudumun tepki vermediğini gördüm ki bu kişiden kişiye değişebilir. 5x5 yapabilirsin senin için ideal olabilir eğer split yapacaksanda 3x8 yapmanı öneririm. Ben göğüs, omuz, sırt ve bacaklar için 4 kol için 3 hareket yapıyorum. Geneli temel hareketler bench press, behind the neck press, barfiks, squat gibi. Sen eğer yeni başladıysan 2 hafta full vücut şeklinde kasları alıştırman sonrasında 5x5 yapmanı öneririm split yaparsan da 3x8 öneririm yani benim yaptığım bu.

19. CompLex1Life

CompLex1Life Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Konuyu inceledim. 2 yıl önce 52 kilodayken 5 kg hardline pro gainer takviyesi ile günlük 3500 kalori civarında beslenip 57-58 kiloları buldum 1 ayda. ama aşırı sivilce yaptığı için bırakmak zorunda kaldım. tabi o zaman salonada gitmiyordum, evde dumbell barfiks şınav mekik vs.... Şimdi durum farklı gıda takviyesi almadan salon+beslenme olarak gelişmek istiyorum. Beslenmek için aylık 300 tl civarında bütçem var. Beslenme konusu bir şekilde oturtacağım daha önce macro hesapları yaptığım için tecrübem var. ama salon konusunda hiç tecrübeye sahip değilim. ilk 2 hafta fullbody çalıştım demişsiniz fullbody sanırım tüm vücudu çalıştırmak oluyor. fakat split nedir bilmiyorum. 5x5 antrenman programınıda bilmiyorum. Hareketlerin isimlerini dahi 2 gündür öğrenmeye başladım. Kısacası demek istediğim yarından itibaren fullbody devam etsem 2. haftada fullbody devam etsem daha sonra hangisini uygulamalıyım.

20. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Skolyoz eğilimi mi var acaba? 3-4 defa dikkatli baktım, sanki sağ taraf biraz çekiyor gibi, yada poz verirken mi öyle gözüktü. Herhangi ağrı yaşıyormusun? Gelişim güzel tebrikler

Sayfayı Paylaş