450 gram karbonhidrat için beslenme önerisi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gafaga tarafından 18 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gafaga

gafaga Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaslar gunde 450 gramlik bir kh ihtiyacim var ancak bunu hangi besinlerle karsilayacagimi tam belirleyemiyorum. En saglam besin yulaf ancak onu da 100 gramdan fazla yiyemiyorum gunde. Siz yulaftan ayri hangi besinlerle kh ihtiyacinizi karsiliyorsunuz?

Son düzenleme: 18 Eylül 2015
  2. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    yeşil mercimek :) 100 gramında 50 karb var. Yemeğini yap

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    yulaf,bulgur,pirinç,patates,baklagiller karbonhidrat kaynakları zengin aslında hangisini tercih edersen

4. gafaga

gafaga Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Eyvallah iyi bir tarifin var mi? Bide pismis degeri mi boyle? Yani pismis 100 gramda mi 50 var?
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Eylül 2015 ---
    Eyvallah da bu pirincte falan kafam karisiyor. Pismisinde ne kadar var, dogru duzgun bulamiyorum bir yerde. Ben pirinci pilavinin 100 gramini 170 kalori 30 gram krbonhidrt saniyordum ama oyle degilmis herhalde. Ya da benimki dogru ama tam emin olamiyorum iste.

5. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    yok 100 gram mercimek yemek olarak baya bir artıyor ama benimki çorba gibi oluyor öyle daha lezzetli geliyor. İstersen bir dene youtube ta fityemek kanalının tarifi var yeşil mercimek yemeği adında.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    100 gram pişmemiş pirinçte ortalama 70-75gr karb bulunur genelde

7. gafaga

gafaga Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bakacagim sag ol.
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Eylül 2015 ---
    Pismemis uzerinden konusmak cok mantikli degil bence. Forumda bakitim hemen herkes karbonhidratlarin pismemis degerlerini yaziyor. Bunlar zaten pakatte de yaziyor. Pismis degerleriyle ilgili saglikli bir bilgi bulamadim. 100 gram pirinc pilavinda kac gram karbonhidrat var? Ben bunu merak ediyorum ama bulamiyorum valla ben mi denk glemiyorum anlamiyorum.

8. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    20 gram olması lazım kalori hesaplıyacaksan pişmemiş hesaplaman senin makrolarına daha uygun gelir.

9. TahaBey

TahaBey Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Makarna ve pirinç'in pişmiş olarak gramını bilemezsin çünkü herkes farklı pişirir örnek verirsek biri 20 gr yağ atar 5 bardak su atar suyu çekince oranı farklı olur diğeri 20 gr yağ atar aynı şekilde ama 3 bardak su kullanır yine kalori olarak bir farklılık olur o yüzden en temizi bir ev tartısı almak ben şahsen hesap yapmıyorum ama yapacağım zaman ise önce tencereyi ölçüyorum 300 gr diyelim sonra pişmemiş pirinç'i ölçüyorum 200 gr mesela piştikten sonra tartıyorum 1 kg geldi mesela bunun 300'ü tencere zaten kaldı 700 gr bunu da 200 gr pirinç'e göre hesaplıyorum oranını işte sorun ortadan kalkıyor karışık oldu herhalde umarım anlamışsındır.

Sayfayı Paylaş