45 yaşında annem spora başlayacak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve vücutcuu tarafından 17 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Merhaba annem spora başlamaya karar verdi.ben yardımı olmak istiyorum.nereden başlamamız lazım? boy 160 kilo tam bilmiyoruz ama 80 var yağ oranı çok yüksek basen ve karında çok fazla yağ var klasik Türk ev hanımı diyebilirim.Kiloları sağlığını etkiliyor.Spor salonu demeyin evde ne yapabiliriz? lütfen düzgün cevaplar yazalım.

kalkan333 bunu beğendi.
  2. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    bi kere cardio için yürüyüş yapması şart, ister eve bi kosubandı alırsınız,
    isterseniz de parkur yada yuruyus yolu varsa orda en az yarım saat gunden gune hafıf tempodan baslayarak tempo arttıra arttıra cardio yapabilir. ağırlık çalışması olarak da küçük dambıllarla (2-3 kg) omuz, biceps, triceps ve göğüs çalışabilir. hatta zamanla dizler yerde şekilde şınav da koyabilir programına. ayrıca uzun bi sopa edinirsiniz, onu bar gibi kullanarak dengesini sağlama amaçlı squat ve deadlift bile yapabilir, boylece bacak da calısmıs olur.

Azi, kalkan333, Zerk ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  3. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Beslenme ile baslaniz lazim ve mevsim de uygun imkan var ise yuzme, yuruyus, bisiklet gibi kardiyo yontemleri ile baslayabilir. Evde ise en kolay yol bir pilates seti almak olacaktir kanimca.

kalkan333 bunu beğendi.
  4. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Söylemeyi unuttum bazı sağlık sorunları var.Dizlerinde menüsküs yırtığı var dizlerinde baya bir sorun var kısacası.Meniere denilen baş dönmesi vs. gibi bir hastalığı var.

Bende doktora gidip kontrol edilmen lazım diyorum.Çünkü spor yapmasını engelleyecek bir sorunla yaparsa daha kötü olur spor zarar verir.

Dizlerini kırmaması lazım düşünüyorum nasıl bacak çalışacak squat yapamaz leg curl extension iyi olurda sehpa olsa.

kardiyo kesinlikle yapmalı biliyorum.

Haftada kaç gün kaç dk yürüyüş yapmalıdır? yürüyüşle başlar ileride jogging yaparız ona daha var tabi.

şimdi sordum dizlerinde kıkırdak aşınması menüsküs yırtığı kas romatizması fibromiyalji kemik erimesi birde baş dönmesi var meniere

Spora başlamadan önce bir kontrolden geçmesi lazım bence sakatlık çıkmasın sonra.birde acayip hamlamış dün biraz kol çalıştırayım dedim bireysel antrenör gibi 4 kg dumbell lar var omuzları dumbell ile ısındırdım zaten bitti yoruldu :) şuana kadar hiç spor yapmadı bu bir ilk olacak sizlerden yardım almalıyım.

hem başarılı olursa sonuçları yazarım herkese örnek olur.

beslenme çok önemli tabi bakacağız ona ayarlayacağım ben.

spora başlamadan önce ne yapmamız lazım??

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:56 ----------

ben spor olarak pilates değilde fitness yapsın diyorum sizce? amacımız sağlıklı olmak formda olmak yağ oranını iyice düşürmek kas büyütmeye çalışmayacağız.vücut sıkılaşsın yeter.
    http://i958.photobucket.com/albums/ae61/weightloss123/fitness-girl-forum.jpg

böyle bir şey istemiyor zaten bende bayanlara yakıştığını düşünmüyorum.fit olsun çok daha iyi olur.fitness cı kızlar kadar olmaz tabi doğal yollarla beslenecek steroid doping ilaç supplement falan kullanmayacak.belki supplement alabiliriz ileride.

bende almayı düşünüyorum L-carnitine iki kutu alırız.bende idmandan boks idmanından 30 dk önce redbull ile beraber içeceğim bir doktor söyledi enerji patlaması için :)

Son düzenleme: 17 Haziran 2012
    kalkan333 bunu beğendi.
  5. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Attığın resimdeki gibi istesede olamaz zaten :) Antrenman öncesi için redbull tavsiye eden doktorada buradan selamlarımı yolluyorum kafa_

Azi, Coentrao ve AngryHun bunu beğendi.
  6. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Ya abi ben şişmek istemiyorum arnold kadar olmak istemiyorum falan filan bunların saçma olduğunu bende biliyorum :) sadece amacımızı belirttim.

redbull enerji veriyor abi neden ki? l-carnitine o aldığım kaloriyi enerjiye çeviriyor.

istersen o doktoru buraya üye yapıp konuşturabilirim yakından selamlaşırsınız :D

kalkan333 bunu beğendi.
  7. hüsüman!

hüsüman! Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    inşallah başarılı olur. Ama bir çok sağlık problemi var ne yazık ki annenizin buradan öncelikle geçmiş olsun. Dizlerde problemi olması dezavantaj gibi,bence de öncelikle doktordan izin çıkması lazım spor yapmasıyla. bence yürüyüş ve beslenme programına dikkat etseniz yeter biraz geç olur ama böylece daha kötü sonuçlar çıkmaz. Başarılar şimdiden.

vücutcuu bunu beğendi.
  8. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Üzerinde kocaman sporcu içeçeği değildir yazdığı için :) Tabi üye olsun ama pek iyi tepki almayabilir forumdan :)

Azi, kalkan333 ve AngryHun bunu beğendi.
  9. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Tıp bilgisi sayesinde forumdan olumlu tepkiler alacaktır ama senden bu konuda pek olumlu tepki alacağını düşünmüyorum :)

Sporcu içeceği olmayabilir enerji veriyor mu veriyor :) L-Carnitine alacağım.

kalkan333 bunu beğendi.
  10. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    18 yaş altı içmesin, sporcu içeçeği değildir diyor. 14 yaşındasın antrenmandan önce alacağını söylüyorsun, sen bilirsin :)

Azi ve kalkan333 bunu beğendi.
  11. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    18 yaş altı içmesin mi? ya bunun içinde alkol yok ki kötü bir şey yok aksine performansı artırıcı şeyler var.kafein var taurin var mesela.

ama çok yararlı bir içecekte denemez.

besin takviyesi olarak doktor L-Carnitine önerdi sağlık ocağından alabilirsin dedi sigorta ile eczaneden alacağım.

Sizce L-Carnitine benim istediğim etkileri yapar mı? ben antrenmanda hemen yorulmamak enerji patlaması yaşamak istiyorum performansım artsın istiyorum.

kalkan333 bunu beğendi.
  12. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Performansı üst düzeye taşıyor buda nabzı normalin üzerine çıkartıyor, yazmışlarsa bir sebebi var demekki. Ben içindeki taurin ve caffeine için redbull içeçeğime taurin ve caffeine alır kombine ederim daha mantıklı.

Carnitine den öyle performans bekleme, aldığın kaloriyi enerjiye çevirmesi falan hikaye bence, yüksek kalorili diyetlerde kullanalım o zaman yorulmak bilmeyiz.

Azi, kalkan333 ve hasanateş bunu beğendi.
  13. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    sağlık sorunlarından bahsetmiyorsun en basta, sonra vucut agırlııgıyla squat yapsın dıyınce nasıl yapacak dıye atarlanıyosun, cahil cahil konusup redbullu ve oneren doktoru savunuyosun, içinde yüksek miktarda şekerden tut da uyarıcılar var. sen doktorunu dinle doktorunu, bu kafayla sana bu forumdan hayır yok.

Azi, eludem, kalkan333 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    tamam abi ne kızıyorsun sağlık sorunlarından şimdi bahsettim işte cevap verebilirdin neyse.

kalkan333 bunu beğendi.
  15. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123

paranıza kıyın bi tane danısman tutun, o yardımcı olsun. verılen cevapları begenmemek 80 kısı bakmıs adam gıbı cevap yok yuh demek terbiyesizliktir. kimsenin bedavaya yardım etmek gibi bi zorunlulugu yok.

Azi, StrongToMan, eludem ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  16. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Azi ve kalkan333 bunu beğendi.
  17. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    http://www.redbull.com.tr/cs/Satell...-İçeceği-021242780297887#/product-İçindekiler

İçindekiler taurin kafein glukuronolakton b grubu vitaminleri sükroz glikoz var steroid kadar kötü değil dimi? :D aksine sporcudan önce içmek yararlı olur diye düşünüyorum.

Evet annem için nereden başlamalıyız? eve kondisyon bisikletimi alalım? bu vesileyle bende evde kardiyo yaparım ramazanda boksa gidemediğim için :)

yada yürüyüşmü yapsın ne yapsın?

ağırlık antrenmanları ile kardiyovasküler antrenmanlar beraber yürümelidir sadece kardiyo ile olmaz vücut şekillenmez.

kalkan333 bunu beğendi.
  18. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Bazi mesajlar silinmis sanirim, bende evde izo squat yapilabilir diye yazacaktim, yuruyus, k. Bisikleti, yuzme, bunlari ayri ayri yapabilirse daha faydali olur, hemde sıkılmamis olur. Ayrica pilates topunu yabana atmayin, o topa ayak koyup izometrik kopru kurmak oldukca etkilidir bacaklar icin. Son olarak eklemler icin, glucosamine iceren bir takviye yani sira omega3 alin.

Azi, kalkan333 ve vücutcuu bunu beğendi.
  19. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    ya liste halinde yapmamız gerekenleri yazarsanız sevinirim.zaten sağlık sorunları var spor yapamayabilir.ben fitness yapsın diyorum 4 kg dumbell lar ile evde.ama sehpa yok.

almamız gereken bir şey var mı eve? pilatesi geç abi :D

glucosamine daha önce kullanmıştı yine alacağız.

1-Sağlık kontrolünden geçecek.Bunu nasıl yapabiliriz? Hastanede nereye gideceğiz?
    2-Eve gerekli ekipmanlar alınacak
    3-Gerekli bilgileri anlatacağım ve spora başlayacağız yavaş yavaş.
    4-Antrenman ve beslenme programı yapılacak.

böyle bir liste istiyorum sizden ona göre başlayalım bu işe.sağlık için formda olmak için yapacak.

kalkan333 bunu beğendi.
  20. Coentrao

Coentrao Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Samsun
    kardeşim burn redbull gibi içeceklerin üzerinde ağır aktiviteler öncesi içmeyin yazarki sen boks antremanından önce içeceğim diyorsun

kalkan333 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş