41 yaşındaki iş adamının ölümü

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Crews tarafından 4 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Şahsi fikrimi belirtmem gerekirse, bence ölen kişinin geçmişinde farkında olduğu veya olmadığı bir kalp hastalığı veya aritmi (ki maddi olarak gayet iyi durumda olduğunu ve düzenli check-up yaptırabildiğini düşünerek bu ihtimal zor) bulunduğu bir durum mevcut ise yoğun spor bunu tetiklemiş olabilir.

Ayrıca yazın yaklaştığını düşünerek, kendisinin yanlış şekilde ephedrine, caffeine veya clenbuterol gibi ürünlerden kombine etmiş olabileceğini tahmin ediyorum. Veya farklı kaynaklardan stimulant alıp, birde jack3d gibi ürünler ile performansını arttırmaya çalıştıysa, yine aşırı uyarıcı tüketmiş olabilir.

Bir doktorun çıkıp, bunun sebebinin protein tozu ile kalp büyümesi olduğunu iddia ediyor olması ise; ülkemizdeki tıp camiasının ne kadar büyük bir trajedi içerisinde çırpındığının kanıtıdır kendi gözümde. Kendini geliştirmekten aciz mühendislerle, doktorlarla, öğretmenlerle dolu bir ülke olup çıktık. Ne kadar acı.

2. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Otopsiden sonra sonuç belli olcakmış. Adam uzun zamandır spor yapıyormuş. Hemşeriyiz bu arada izmirden adam. Allah rahmet eylesin.

3. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Bu günün konusu salonda buydu doğal olarak. Gittiğim salon sahipleri, rahmetli olan kişiyi tanıyorlarmış. Kartal makarna dolayısıyla, Aşırı asabi, stressli bir kişilik olduğundan bahsedildi ve gece hayatı da oldukça tempolu imiş.

4. McNalcaci

McNalcaci Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    Türkiyede bodybuilding ve supplementler hala büyük bir cahillik konusu.Bana sorarsanız bilinçsiz kullanım ve belkide illegal dopingler bile ölüme itmiş olabilir.Bende supplement kullanıyorum ama hem yaşa hemde antreman sıklığına orantılıyorum. Hiçbir spor salonuda ölen biri hakkında doktorlara doping kullandı demez. Haliyle doktor ve günahlarını almak gibi olmasın ama o dopingleri bilinçsizce kullanan insanların suçudur bu. Neyse bakalım otopside çıkar :)

5. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Protein tozu gereksiz boşa para tuzağı deyip, spor salonun soyunma odasında shakerını büyük bir hevesle sallayan prof.dr. ları biliyorum. En azından Pamukkale Üni'de mevcut.

jkdo bunu beğendi.
  6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    hadi çıkıp bilinçsiz steroid kullananlar aniden ölebilir falan deseler anlarımda yahu işi protein tozuna hatta ağırlık kaldırmaya getirmenin ne alemi var normal ağırlık çalışan steroide bulaşmayan bilinçli bir şekilde protein tozu tüketen yaşar uzun yıllar tabi aileden gelen kalp hastalığı vs vardır onu bilemeyiz bende izledim haberleri yok efendim bizim önerdiğimiz sporlar değil protein tozlu şöyle ağırlık kaldırmak böyle sallayıp duruyorlar maalesef doktorlarında çoğu vg sporu hakkında hiçbir şey bilmiyorlar tabi onlarda kıskanıyor çoğusunun göbeği var yağ oranı çok yüksek yada çok zayıf tek yumrukla devrilecek adamlar ama sağlıksız olan vgciler eminim o doktorlardada şeker kolestrol hastalığı vardır bilmiş bilmiş konuşurlar işte halı saha maçı yapılır bacaklar kırılır onlar normal sayılır sabahtan akşama kadar internet başında oturulur kola cips yenilir kimse bişe demez fitness vg yapınca ayağa kalmak tam bir saçmalık neyse önce kendileri sağlıklı yaşasın vücutlarını fitleştirsinler sonra akıl versinler

Son düzenleme: 5 Haziran 2012
    Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  7. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Bu doktorlarin vg ye dusmanligi nerden geliyor bunu arastirmak lazim hangi doktor tandiik gorse beni bu sporu kotuluyor bcaa ve protein tozuna ilac diyorlar bu sporla uzaktan yakindan alakasi olmayan insanlar var salonda bile alakasi olmayan insnlar var orda antreman sonrasi ben gainer icerken ilacla yapilan kas hemen sarkar diyenler bile vardi simdi benden nerden nasil siparis etceklerini soruylar oda ayri mesele ....

8. ifadeci

ifadeci Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    bence tıpta tus sınavında vücut geliştirme ile ilgili bir bölüm açılsa çok güzel olabilir

9. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Gerçekten ben de anlayamıyorum bu düşmanlığı. Milleti öyle dolduruyorlar ki sanki vg yapanlar hayatları pahasına "şekil" yapmak isteyen saldırgan manyaklar. Kasıtlı olarak böyle bir imaj çiziliyor, hem de sözde "bilim" insanları tarafından!

Yıllardır spor yapan çok yakın arkadaşıma dambeli veremiyorum, protein tozu yediremiyorum. Herifi öyle bir formatlamışlar ki, tutturmuş bir saçmalık "vücut ağırlığı" diye 5 senedir bir gram kas yapmadı. Pire gibi çevik orası ayrı da, erkek adamın ne işi var pilates dersinde yahu? :)

10. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    antibiyotiğin yanlış kullanımından ölen sayısını ya da yanlış ilaç tedavisinden ölen ne hikmetse anlatmaz doktorlar ama kendi alanları dışında bir konu oldu mu hemen atlarlar bende sağlık camiasında olduğum için biliyorum bunu spor yapan hekimlerin hepsi bana gelip tavsiye istiyor...yani supplement ve ilaç bilgileri yok...

Kara Kalem, hasanateş ve Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş