400metre koşu programı(askeri okullar için)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve EMN tarafından 5 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. EMN

EMN Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Herkeze merhaba.17 yaşındayım 170 boyunda 58 kiloyum.askeri okullar istiyorum ve spor mülakatında 400 metreyi en az 75sn de bitirmem gerekiyor.3 aydır evde dambıl ile çalışıyorum.ve havaların ısınmasıyla birlikte statta koşuya gitmek istiyorum.400myi 75 sn de bitirmek için nasıl program izlemeliyim.evde dambıl ile de çalışıyorum bunları göze alarak bana bir program hazırlarmısınız koşu için?birde evde dambıl ile çalışıyorum ama bacak kasları hariç.çünkü boy sorunumda var biraz sizce bacakda çalışmalımıyım?not:koşuya başlayınca protein tozuda kullanacağım.

2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ben 15 yaşında askeri lise mülakatında 400 m yi 63 sn de koşmuştum. Rekor 59 du gerçi.

O zamanlar ağırlık çalışmıyordum. Biraz yağlıydıda vücudum. Tabi zayıf çevik olursan daha iyi koşarsın. Ama koşmasını biliyorsan. Rakiplerim başlar başlamaz deparı vuruyolardı. 100. metreden sonra dökülüyodu hepsi ben tam tersini yaptım. Hızlı başladım 350 m hızlı tempo koştum. Sonra 50 m kala bir depar ki sorma. :)

Ama koşunun kaslarla ilgili alakasını bilmiyorum bilen birileri cevaplar umarım.

EMN bunu beğendi.
  3. adonis98

adonis98 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    bacak ve kalf çalışmanın yararı olucaktır ve int. araştırma yap hızlı koşma teknikleri diye bi araştır yararı olur

EMN bunu beğendi.
  4. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Bende Askeri Okullara Başvurmuştum 1 ay Boyunca Hafif Tempoda 45 dk falan Koştum Hiç Kasmana Gerek Yok Kilolu Değilsen Rahatlıkla O Koşuyu Geçersn. Kendini Sözlü Mülakatlara Hazırla ;)

Fth056 ve EMN bunu beğendi.
  5. adonis98

adonis98 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    pulbiber haklı çok kasmana gerek yok çeviksen ama sözlü mülakatlara hazırlan. Örenğin bizim arkadaşa hangi takımlısın diye sormuşlar, fener demiş komutan cimbomluyum ben gs li olmadan seni geçirmem demiş. bizim arkadaş da tamam gs liyim demiş. komutan da bugün takım değiştiren yarın vatanı satar demiş geçirmemiş elendi arkadaş.

mutlaka sakin ol ve kararlı ol. allahı mı atatürk ü mü daha çok seviyosun derlerse allah demeni beklerler çünkü atatürk ü yaratan allah. Böyle saçma sorulara hazırlıklı ol.

Son düzenleme: 5 Mart 2012
    Fth056 bunu beğendi.
  6. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Saçma Sorular Sadece Efsaneden İbaret Allah Mı Atatürk Mü Falan Filan. Bana Sordukları Sorular Önce Kendini Tanıt Ondan Sonra Atatürk şu Sözü Nerde Söylemiştir Şu Savaşı Kime Karşı Yaptık Falan Filan Tarih Çalışırsan Rahat Geçersin. Bide Heyecanına Dikkat Et Ayaklarını Tepretme Dik Dur Ellerin Dizlerinde Olsun Sakın Titreme Terleme

Fth056 bunu beğendi.
  7. adonis98

adonis98 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    pulbiber bana kankam söyledi öyle bir soru sormuşlar allah demiş birşey dememişler şu an askeri lisede maltepe askeri lisesinde

Fth056 bunu beğendi.
  8. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Öyle Bi Soru Sormak İçin ... Gerek Öyle Rahat Rahat Dini Allah ı Oyuncak Edemezler. Başka Yorum Yapmıcam Bu Konuda. Başarılar Umarım Hedeflerine Ulaşırsın

Fth056 bunu beğendi.
  9. EMN

EMN Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumlarınız için teşekkür ediyorum.yani zor bişey değil diyorsunuz 400m koşu.bu saçma sorular hakkında da bulbiber072 ye katılıyorum.sürekli araştırıyorum bu işleri onlar böyle saçma sorular sormaz sadece konuşmana felan bakarlar gözleri tutarsa alırlar.

Fth056 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş