400 TL ye temel supplementler

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve mertkln tarafından 16 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba arkadaşlar uzun süre evde vücut geliştirme yaptım ve 1 aydır salona gidiyorum şimdi bayram dolayısıyla 8-9 günlük ara verdim ve dönünce bu işi yeterli seviyede yapmak istiyorum yani sadece spor değil beslenmeyide önemseyerek yapmak istiyorum. Üni öğrencisiyim sabah öğle akşam üzeri ve akşam olmak üzere 4 öğün yiyebiliyorum protein ağırlıklı. Bunun yanında 400tlye alabilceğim temel supplement tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Protein tozunun yanında ne alıyım mesela?

2. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Bence hiçbirşey alma ilk 3 ay forum da genel kanı supplement kullanılmasını uygun görmüyor bir zararı yok ancak faydasıda tartışılır.

Bence sen aylık 400 tl bütçeni kırmızı et organik b,iftek organik yumurta gibi ürünlere harcaya bilirsin.

mertkln bunu beğendi.
  3. _Ersin_

_Ersin_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Çok ağır çalışmalar yapmayacağın için ek besinlere gerek yok şimdilik. Okuyorsan yanında ton balığı, haşlanmış tavuk göğsü gibi gıdalar götürebilirsin.

mertkln bunu beğendi.
  4. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    İlk önce yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Ama evde 7-8 ay çalıştım ve bilinçli çalıştığımı düşünüyorum sürekli bu forumda aktiftim. Yani salon geçmişim 1 ay ama spor geçmişim daha fazla beslenmem son 2 öğünümü kendim hazırlıyorum ve her öğün min. 50gr protein içeriyor ama öğle yemeği ve sabah kahvaltısında ne çıkarsa onu yiyorum zamanım yok çünkü hazırlamak için. Sizden supplement tavsiyelerinizi bekliyorum aklımda whey protein, creatin monohidrat ve glutamine var ama sizden de fikir almak istedim.

5. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Salonda çalışmakla evde çalışmak ayrı şeydir. Salonun kokusu dahi başkadır. O kokuyu aldığında bile sanki kaslarının çalıştığını hissedersin. O demir plakaları eline almak, demirin pasını hissetmek, avuç içlerinde nasır çıkması... Bu yüzden en az 4-5 ay salonda ter dök, sonra supplement alırsın.

mertkln bunu beğendi.
  6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Tavuk al,tavuk gögsü al aylik 400 tl ye bildigim en iyi suplement o:)

mertkln bunu beğendi.
  7. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Onları zaten yiyorum ama onlar eksik olsa zaten supplement muhabbetine niye giriyim.

8. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar beslenmem yeterli düzeyde, beslenmem yetersiz olsa supplementlere yönelmeden önce beslenmemi düzeltirdim, supplement tavsiyelerinizi ek olarak istedim.

9. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    İllaki birsey kullanacak arkadas :) protein tozu al bari. Psikolojik olarak rahatlatsın.. İso100 al dymatize iyidir :)

mertkln bunu beğendi.
  10. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar arkadaşımız takviyenin gerekli olduğuna inanmış biz ona muhalefet yapmamalıyız diye düşünüyorum . Boy kilo ne durumda hacim alıcakmısın gainer olabilir bunun için yani biraz daha açıklayıcı olursan dahada yardımcı olabiliriz forumca diye düşünüyorum

wixxx, berkehan_13 ve mertkln bunu beğendi.
  11. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Sen biraz yanlış anlamışsın bence, heves olarak değil gerekli gördüğüm için almak istiyorum sebebi ise antrenmandan sonra kana hızlı karışan whey proteini tüketmem gerekiyor ama neredeyse protein kaynaklı besinlerin hepsi kana geç karışıyor ya da 5 gr creatin için 2kg et yemem gerekiyor yani eksik ihtiyaçlarımı karşılamak için supplementlere yöneliyorum.

Boyum 1.89 kilo 81 son ölçülerim omuz 125 göğüs 104 sağ kol 36 sol kol 34.5 (kollar sıkılı halde ölçüldü) bel 91. Amacım 3-4 kilo daha almak ve kas kütlesini arttırmak.

12. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer

Kana çabuk karışma izole wheylerin genelde karbo degeri çok düşük oluyor. Ya karbo ile kompleks bir protein alacaksın. Ya da karbonhidrat ve protein desteklerini ayrı ayri
    Muscletech Nitro tech iceriginde keratinde barindirir. Oda iyidir..

Son düzenleme: 16 Ekim 2013
  13. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Karbonhidratı nasıl dahil ettin konuya anlamadım :) İzole whey konusunda sana katılıyorum ama gainer kullanmayı düşünmüyorum %20 civarı şeker içeriyorlar, complex k.h ihtiyacımı beslenmeden karşılıyorum. Bu arada kreatin ve protein tozunu ayrı ayrı almak istiyorum çünkü kreatini ant. dan 30-40dk önce ve sonra almayı düşünüyorum protein tozunu ise sadece antrenmanlardan sonra tüketicem.

14. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
  15. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    A.A konusunu bende çok düşündüm ama wheyde aynı işlevi görmüyormu? Whey içmek varken kapsül kapsül amino acid içmeye ne gerek var?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:33 ----------

Ya da sizi dinleyip supplementleri biraz daha ertelesemmi diye düşünüyorum, parayıda biraz artırıp martın 15inde felan sağlam bir supp kombinasyonu yapıp yaza öylemi girsem ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:58 ----------

OPTIMUM GOLD STANDARD WHEY 2273 GR 169TL
    MUSCLEPHARM CREATINE 300 GR (300 gr) 50TL
    UNIVERSAL ANIMAL PAK 44 PAKET (44 paket) 131.5TL
    GASPARI GLUTAMINE POWDER 300 GR (300 gr) 55TL
    GASPARI BCAA 6000 180 TABLET (180 tablet) 77TL

TOPLAM 483TL

Mart ayına kadar supplement kullanmadan çalışsam mart ayında da böyle bir kombinasyon yapsam nasıl olur sizce? 1.5 ayda rahat 3-4kg alırım gibi.

16. silyum

silyum Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    amix beef proteın yanınada scivation xtend ya da aminofx alırsın yeterlı olur bnce simdilik.

mertkln bunu beğendi.
  17. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Bana kalırsa kademeli olarak gitmelisin. Duruma göre protein tozuna başlaman için hiç bir engel yok şu anda. Şu aşama da antreman sonrası kullanmak üzere, ayrıca sabah bol proteinli bir kahvaltı yapamıcaksan sabah da kullanmak üzere whey protein alabilirsin.

3 ay sonra yanına bir creatin eklersin. Ondan 3 ay sonrada glutamine ya da aminoasit takviyesi ekleyebilirsin. Böylece kademe kademe supplement kullanımını arttırarak her birinden maksimum faydayı alırsın.

Edit: Şu aşamada bence kesinlikle animal pak düşünme. Paranın çoğu boşa gider. Daha ilerki seviyelerde kullanmalısın.

mertkln bunu beğendi.
  18. wextor35

wextor35 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    aminoyu weiderden al 2200 al güzel olur

mertkln bunu beğendi.
  19. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    alma diyeceğim ama neyse. animal pak gereksiz,glutamine gereksiz. protein creatin bcaa yeterli. creatin i de mp alma bence normal bir mono formda al. tabii bunlar benim görüşlerim. saygılar

mertkln bunu beğendi.
  20. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Teşekkürler animal pakin gereksiz olduğunu düşünme sebebiniz nedir ? Henüz kullanmak için yetersiz seviyede olmammı yoksa gerek olmadığı içinmi?

Sayfayı Paylaş