40 Günlük Low Carb diyetim

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Kriyus tarafından 3 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Kriyus

Kriyus Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Merhaba arkadaşlar ketojenik diyeti denedim önceden ve bir takım nedenlerden dolayı bırakmak zorunda kaldım şuan low carb diyetine başlıyorum beslenme programım şu sekilde bugün 3. günüme gireceğim

50 gr yulaf 300 ml süt

200 gr tavuk 150 gr esmer makarna

200 gr tavuk 200 gr esmer makarna

300 gr yarım yaglı yogurt

tavukları 20 gr zeytınyagında pısırıyorum ve gunde 2.5 lıtre cıvarı su tüketiyorum bunlar yaklaşık 2000 kalori yapıyor 1900 civarı heralde kilom 72 başlamadan önce eksiklerim varsa düzeltirseniz çok sevinirim ilk defa yapacagım ıcın. iyi forumlar herkese :)

68 gr yag
    155gr karb
    170 gr protein

1968 kalori yapıyormuş burası fatsecrete göre :)

2. hercules13

hercules13 Üye

Beğenileri:
    281
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Birkaç öneride bulunmak istiyorum izninizle :) 70 kg bir insanın bir öğünde 30gramdan fazla protein sindiremediğine dair bilimsel araştırmalar mevcut. Tavuğu 2x200 yerine 4x100 tüketebilirsiniz ya da 75-100-150(spor sonrası)-75 şeklinde. Bir de karbonhidrat gramajları yüksek gibi, ben şu an 95 kiloyum ve 50 gram yulaf 100-150 gram bulgur tüketiyorum. Tabi diyete direk bu şekilde başlamadım 600 gram karbı her hafta %20 azaltarak kademeli şekilde düşürdüm. Böylesi hem daha sağlıklı ve hem de vücudun şoka uğrayıp ilk fırsatta daha çok yağ depolamasına engel oluyor. Akşam 8de sonra karb almamanız sizin için daha iyi olur. Bunun yanında yağı yemekte kullanmak yerine çiğ tüketmek çok daha faydalı :)
    İyi akşamlar

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme: 3 Mayıs 2015
  3. Kriyus

Kriyus Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    saat 8 den sonra herhangı bı karb almıyorum genel olarak karb olarak pısmıs oludugu ıcın rakamlar yuksek gelebilir toplamda 155 gr var karb cok dusuk tutarak basladım sizce düşürmem mi gerekiyor ? yani çok kas kaybı yaşarmıyım ondan biraz korkuyorum ozellikle kol olculerımın dusmesınden korkuyorum

4. hercules13

hercules13 Üye

Beğenileri:
    281
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben 104 kg idim 44cm kollarım vardı şu an 95 43cm kayıp yaşamadım diyebilirim özellikle belin incelmesine göre. Bence bu konu abartılıp insanlar gereksiz korkutuluyor definisyonda çok ölçü kaybedilceğine dair. Sonuçta kaslarınız o kadar kolay oluşmadı o kadar kolay da yok olmaz :) ek olarak bcaa kullanırsanız bence içiniz daha rahat olur bu konuda

jackal6961 bunu beğendi.
  5. Kriyus

Kriyus Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    cok tesekkur ederım yardımların ıcın senıde yordum kusura bakma :)

6. hercules13

hercules13 Üye

Beğenileri:
    281
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Rica ederim her zaman elimden geldiği kadar yardım etmeye açığım :)

7. Valine

Valine Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Oncelikle diyetinde basarilar dilerim umarim istedigin olculere ulaşirsin.
    @dogukankilic sitemlerimi kendi uzerine alinma ama senden 30gramdan fazla proteinin sindiripmedigine dair bilimsel arastirmalarin linklerini istiyorum.

Yaratilmis en donanimli varliklariz, ben spor yapan biriysem, yakiyorsam vucudum niye 30gramdan fazlasini cope atsin ki, vucudumuz her seye cok guzel adapte oluyor. Senden benden zeki. Benim o zaman bir ogunde 130gr dan fazla tavuk tuketmemem gerekiyor ki bu tavuk benim disimin kavugunu doldurmaz, karnimi doyurmayan şey beni nasil buyutsun. En sevdigim laflardan biridir 'kuş gibi yiyerek aygir gibi calisamazsin'.. Bana hurafe geliyor. Neden surekli insulinimle oynayayim ki 4ana ogun yerim spordan once ve sonra 250ser gram tavuk, ara ogune hic bulasmam o zaman benim bu iki ogunden kârim 120gram yerine 60gram mi olacak yazik derim.. Saygilar

8. hercules13

hercules13 Üye

Beğenileri:
    281
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    http://www.bodyforumtr.com/threads/bir-porsiyonda-en-fazla-kaç-gram-protein-alınmalıdır.46375//

Forumda bile ufak bir araştırmayla ihtiyacın olan bilgiye ulaşabilirdin :) tabiki kilona, genetiğine, spor geçmişine göre bu miktar değişir ama büyük bir farklılık da bekleme. Yaratılmış en donanımlı varlıklarız evet ama bunun sebebi sadece aklımız, beynimiz. Kuş gibi yiyerek aygır gibi çalışamazsın demişsin ama unutmuşsun ki bu sporda artık 'eat big to get big' dönemi geçti artık 'eat smart to get big' çağındayız. Yani ilkinde(eski görüş) senin deyiminle aygır gibi ye ve büyü diyor, günümüzdeyse popüler olanı ve bilimsel olarak kanıtlananıysa büyümek için akıllıca ye diyor. Başka bir noktaya gelirsek vücut neden kullanmasın demişsin ancak şunu bilirsin yediğimiz her besinin, proteinli gıdanın belli bir tüketim oranı vardır. Mesela yumurta 100dür yani tüm aminoasitleri sindirilir ve popülaritesinin altında bu yatar ama bitkisel proteinlerin genelde kullanım oranı 50dir. Kalan 50lik kısıma ne oluyor dersen amonyağa ve ürik asite dönüştürülüp vücuttan atılıyor ve bu süreçte böbreklere bol bol yük olmaktan başka kazancın olmaz. Bu örneği neden verdiğimi sorarsan fazla protein alımında da vücut bunu atığa dönüştürüp atar yani 'dişinin kovuğunu doldurmaya(!)' çalışırken böbreklerine hasar vermen yüksek bir olasık. Neden böyle diye sorarsan da vücut her şeye dediğin kadar kolay adapte olmuyor. Basit örnekle gh'ın, melatoninin gece salgılandığı saatler vardır ve bu hormonlar milyonlarca yıldır güneş ışığına göre artık salgılanacağı saatleri belirlemiştir insan vücudunda. Yani sen bir ömür bile uğraşsan belki bu hormonların salgılanma saatinde ufak bir fark bile yaratamayacaksın. Her şeyin üstünde vücut önce kendini korumaya ve yaşamaya çalışır. Bu yüzden ki plato evresi vardır, bu yüzden ki antrenmanda duruma göre kasın içindeki lösini yakaribilir yani senin kas yapman çokta umrunda değildir beynimizin. Her şeyden önce amacı vücudumuzu korumaktır.

İyi günler :)

9. Valine

Valine Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Oncelikle attiginiz linkleri acamadim. Forumdaki linkte isede ayni keza, zaten o baslik kabul goren bir baslik degil. Basliga kizanlar var, amerikada dalga gecilen bir soylenti bizim formumuzda sabitlenmis bir baslik seklinde.. Bir ogunde 30gr proteinin kabul gormesini supplement firmalarinin isguzarligi oldugunu dusunuyorum. Hepsi reklam. Kus gibi yiyerek aygir gibi calisamaktan kastim duzensiz ve yanlis beslenme degil yanlis anlamissiniz. Antremanda meydana gelen mikro yirtiklari proteinler onarirken yani ihtiyaci varken 30gramdan fazlasini kullanamam diye fazlasini kullanmamazlik yapacak hali yok, dediginiz gibi vucut kendini koruma altina alir. Biliyorsunuzdur belki HGH hormonu arttiginda igf-1 calismaya basliyor. HGH ta her besin tuketildiginde dusuyor. Bu yuzden gunde 7-8ogun yemek faydali degil zararlidir. Cevabiniz icinde ayrica tesekkurler.

oviedo bunu beğendi.
  10. hercules13

hercules13 Üye

Beğenileri:
    281
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Eğer her zaman mikro yırtıklar onarılabilseydi plato evresi olmazdı. Herkes büyürdü, herkes arnold olurdu :) HGH her besin tüketildiğinde düşmüyor proteinlerin etkisi yok denecek kadar az, yağların etkisi var ancak HGH seviyesine asıl etkiyi karbonhidratlar yapıyor. Sonuçta işin mantığı basit insülinle-gh ters çalışıyor, insülini de en çok etkileyen faktör karbonhidratlar. Karbonhidratı az ve doğru tüketirseniz sorun olmaz. İgf-1'ın çalışma prensibi içinse farklı teoriler mevcut ve hangisinin doğru olduğuna karar vermek içinse şu an deneme yanılma sistemi uyguluyorum belki ileri de bir gün igf-1 konusunda daha sağlıklı bir yorumda bulunurum. Şu anda bu konuda ciddi tartışmalar var.
    Neyse asıl ben teşekkür ederim böyle güzel bir tartışma için bu sporda görüş ayrılığı da bitmez kişisel tekniklerde; o yüzden herkesin en başarılı olacağına inandığı(tabiki bilimsel verilere dayanarak) yoldan gitmesi en mantıklısı.
    Sporlu sağlıklı günler

11. jackal6961

jackal6961 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Karbonhidratı azaltmaktan ziyade eğer kullandığınız suplemente bağlı olmakla beraber, suplement kullanımını keserseniz ölçülerde küçülme yaşayabilirsiniz.Kastettiğim olay su tutmalarda oluyo . Bende öyle oldu.

12. Kriyus

Kriyus Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    her hangi bir supplement kullanmıyorum kullanmam gerekli mi sizce ? tavsiyeleriniz var mı kas kaybını minumum tutmak için
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Mayıs 2015 ---
    Bugün sabah kalktım biraz cardio yaptım antrenman olarak 2 gün yapıp 1 gün ara bügun tatil günüm o yüzden sabah hafif bir cardio antrenmanı yaptım aç karna sonra 50 gr yulaf 300 ml süt tükettim şuan 2. ögünümü tükettim 150 gr kavurma dana eti 140 gr makarna yanında az biraz salata ve 250 ml civarı ayran tükettim son ogun olarakda 250 gr tavuk 140 gr makarna(makarna pişmiş ağırlık) 300 grda yoğurt tüketeceğim arada yağsız yeşil çay ve kahve iciyorum 2 litrede su tüketiceğim ortalama bügun böyle geçicek

ayrıca ölçülerimide yazıyım diyet sonrası ölçüleride yazarım tekrardan

omuz : 130
    gögüs : 108
    bel : 87
    kol : 38
    bacak : 58

boy 179 kilo 72.4

13. jackal6961

jackal6961 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kullanmıyosan sıkıntı yok ama kardiyo yapıyosan kardiyoyu uzun tutma sadece

14. Kriyus

Kriyus Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    20150321_152847.jpg [​IMG]

Resimlerin boyunu tam ayarlayamadım heralde :D son form halim budur cocuklugumdan beri spor yapıyorum fakat salona fazla gitmedim genelde evde dumbel ve uzun barım var o tarzda yapıyorum salona 3 4 ay gittim temel hareketleri ögrenmek için gerisini kendim hallettim :)
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Mayıs 2015 ---
    kardio yu kesinlikle uzun tutmamaya çalışıyorum yani 8 dk lik youtubede ünlü abs videosu var onu yapıyorum karın için genel olarak günüm çok hareketli geçtiği için kardiyo yerine geçiyor saolsun teşekkür ederim tavsiyelerin için

15. Kriyus

Kriyus Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Bugun sabah 9.30 da kalktim hemen 50 gr yulaf yaninda 200 ml sut ictim sonra spor spordan sonra 140 gr pismis makarna yaninda zeytinyagli ton bagligi yedim 100 gr aksam 6.30 gibi 250 gr tavuk yaninda 140 gr makarna yiyecegim sonrada 300 gr yogurt ve yarim avucda badem tuketip gunu noktaliyacagim 4. Gunum fakat belimden 2 cm vermisim biraz daha duzeldigini goruyorum vucutumun kollarimda iniyo gibi olcu olarak ayni fakat kuculdu gibi geldi bakalim ne olacak

16. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0

17. hercules13

hercules13 Üye

Beğenileri:
    281
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hocam Savaş Cebeci'yi severim ama katılmadığım görüşleri de var, bu videodaki gibi. Öncelikle bir şey soracağım pek anlamadım bu noktayı, nitrojen dengesinde proteinin sindirilmiş olup olmadığı önemli mi? Araştırdım pek bilgi de bulamadım bu konuda.
    Neyse videoya gelirsek verilen ilk üç araştırma çok eski, tam metinlerini bulamadım. Son araştırmayı yabancı dil bilgimin yettiği kadarıyla anlamaya çalıştım. Öncelikle deneklerin spor geçmişleriyle ilgili bilgi göremedim. Yanlış anlamadıysam 6 öğün yiyen kişiler kas kaybetmiş, güç artışına örnek olarak sadece belli hareketler baz alınmış. Bunlara bakınca açıkçası araştırmayı biraz art niyetli buldum, sanki üç öğün beslenmek daha iyidire odaklanarak yapılmış gibi. Bir ara her siyasi tartışmanın sonu bunlar Amerikanın oyununa gelirdi. Artık vg tartışmaları da o kıvamda, her konu supplement şirketlerinin oyunu bunlara geliyor. Sık öğün tezini de destekleyen bir sürü bilimsel araştırma var, sadece vücutçular-supp. şirketleri diye kestirip atmak yanlış. En doğrusu herkes deneyip görsün, en azından şunu diyebilirim ben 100gram 6 öğün tükettim şükür kas kaybetmedim :)

18. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Savaş hoca bir farkı olmaz diyor, kas kaybedersin demiyor. Bana göre günlük alınan total makro önemlidir. 6 öğün metabolizma hızlı olur diyorlar ama bana görede zırt pırt yemek yiyip insülinle oynanmaması gerek. Ayrıca sabahtan akşama kadar yemek saatlerini bekleyip azıcık azıcık yemek yersem ben sinir hastası olurum. Siz böyle yapıyorsanız helal olsun ne diyeyim :)

19. hercules13

hercules13 Üye

Beğenileri:
    281
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yok onu anladım da zaten; protein alım miktarına göre değişen bir şey mi, yoksa günlük protein ihtiyacının saptanması için bir metod mu? Bu kısmı anlamadım. Savaş Hoca bazen araştırmaları işine geldiği şekilde kullanıyor :D insülinle oynamamak adına 3 öğün karblı ,3 öğünse sadece proteinli beslenilebilir ama dediğin gibi daha sosyal bir hayat yaşayıp, kafan daha rahat olsun istiyorsan 3 öğün daha mantıklı :)

20. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    752
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben günde 2 öğün yiyorum her öğün 80 gr protein çokda guzel sindiriyor :D
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Ağustos 2015 ---
    Diyeti yapan arkadas before after varmi acaba bide bu nasil low carb anlamadim loe carb dedigin kg basina 1 gr ve daha az arasi karb oluyor

hercules13 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş