40 - 50 Yaş Üstü Erkeklerde Spor Yaparken Şapka Takma

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Ahmed tarafından 11 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Ahmed

Ahmed Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    23
    Yıllar önce spor yaptığımız stat da belli yaşın üstünde ki erkekler de yaz, kış, bahar, güz yazlık şapka taktıklarını farkettim. Yıllardır gözlemlerim 40, bilhassa 50 yaş üstü erkekler genellikle şapka markası, estetik kaygısı gütmeden şapkalarını takıp müthiş bir konstrasyonla spor yapıyorlar. Belki sizde farketmemişsinizdir, çevrenize bakın örneklere şahit oldukça bana hak vereceksiniz.

Kabataslak 70 li yıllardan önce doğan erkekler acaba bazı film ve şahsiyetlerden dolayı mı şapkayla konsantre oluyorlar. Bu kültür onlara nasıl yerleşti? Ben küçükken bandana takma modaydı. Günümüzde öyle pek göze çarpan spor modaları yok yada ben pek fark etmiyorum.

Salonda bir amca var, göbeği hayli büyük, sevimli, spor aşkını ve şapkasını gördükçe motive oluyorum. Abi, amcamız sert duruyor yanına yanaşmaya çekiniyorum. Her an azarlayacak, tersleyecek, üstüne gidersen kafa atacakmış gibi bir hali var. Ama bir gün yanına saygılı bir şekilde yanaşıp, selamı verip muhabbet kurmak istiyorum. Birgün bir makinede ki hareket bittikten sonra, başıma dikildi ve bitti mi diyerek bir bakış attı ki sular seller duruldu. Korktuğumdan değil de, her neyse :D

40 yaş üstünde olupta spor yaparken şapka takan abilerimiz varsa, lütfen söyleyin neden takıyorsunuz?

Son düzenleme: 11 Ekim 2011
  2. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Sporu gençleşmek/genç kalmak için yapıyorlarsa şapkayı da keli kapatıp görüntüyü tamamlamak istiyor da olabilirler.

Sayfayı Paylaş