1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

4 Yıl Olacak Ama...

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Vadi tarafından 12 Aralık 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Vadi

Vadi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    insaat sektoru
    Yer:
    fransa
    Merhaba arkadaşlar ben bu sporu yaklaşık 4 senedir yapıyorum. Biliyorum beni çok zayıf bulacaksınız çünkü bende buluyorum, ama katletiğim yolu sizinle paylaşıp yorumlarınızı dinlemek istiyorum. Yaşım 30, boyum 1.80 santim Bu spora başladığımdan beri 20'den fazla kilo aldım. Kollarım 37 santim, tabii ilk başladığımda daha ince idiler yaklaşık 22 santim! Adeta kemiklerim sırtımdan dahi sayılıyordu. Şimdi daha iyiyim tabii ama daha yolun başındayım. Çünkü ben kilomdan dolayı maça 4-0 eksi ile başladım. Bakalım ilerleyen yıllar neler gösterecek....[​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]

2. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    4 yıl öncesinin fotografları varsa güzel bir karşılaştırma yapabiliriz.

3. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    20 den fazla kilo aldım demişsin. Şu an kaç kg sun? Hala cok zayif gozukuyorsun ondan sordum ?? :?

4. sercan1980

sercan1980 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Eski halini görsekte görmesekte 4 yıl için çok çok az bir gelişme. Daha önce 35 kilo falandın herhalde ve 4 yılda mı bu hale geldin? Bence biryerlerde yanlış yapıyorsun.

5. BaMbAmBaM

BaMbAmBaM Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ENDÜSTRİ MÜH. ÖGRENCİ
    ben sana sunu sorman istiyorum karbonhidrat takviyeli protein ve gainer kullandın mı ?çünki senin dediğin derecede zayıf arkadaslar genelde hep bu tarz proteinlere yönelirler.

çünki gercekten suan bile seni zayıf buldum!!! nasıl 1 program uyguluyorsun cok merak ettim ayrıca...eski resimlerinin yanına bu bilgileride eklersen daha sağlıklı yorum yapabilir ve haddimiz olursa sana fikir verebiliriz....

basarılar!!!

6. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    çok zayıfsın çok

4 yıldır yapıyorum derken herhalde ara ara yapmışsın yani bu 4 yıllık süre zarfında toplam 10 ay antreman yapmışsın gibi duruyo ya da hiçbirşey yemiyorsun. iyi beslen. bu kilolu halinse zayıf halini düşünemüyorum. neyse beslenmeye dikkat, çalışmaya devammmmm...

7. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Boy 180 ise kilo da şu an 70-75 felandır 4 sene önce 50 kiloymuş demek ki.Kilo almaya devam et bence.

8. Vadi

Vadi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    insaat sektoru
    Yer:
    fransa
    Hala Çok Zayıf Olduğumu Biliyorum....

Ve şunu söyleyeyim ara ara çalışmadım devamlı çalıştım yaz kış demeden. Şu anda 76 kiloyum daha önce 55 kilo idim hatta aynı boyla 48 kiloya kadar indiğim de oldu.
    Beslenmeme dikkat ediyorum halbuki. Süt, yumurta, tavuk ve günde 5-6 öğün yemek yiyorum.Senede de maddi durumum el verdikçe de 2-3 ay karbonhidrat, protein ve amino acid takviyeleri alıyorum.

Şu an ki programım:
    p.tesi : Göğüs+ sırt
    salı : biceps+ omuz
    Ç.ba : triceps+bacak

haftanın 6 günü çaışıyorum perşembe cuma ve cumartesi 1. 2. ve 3. günler gibidir.
    Maalesef başlamadan önce ki fotoğraflarım yok yani poz verirken.
    Zaten olsa da fark etmez çünkü şu anda zayıf buluyorsunuz (ki doğru), ama o yıllarda zayıflıktan şeffaftım :)
    Hızlı kilo almak için herhangi bir öneriniz varsa uygulamaya hazırım...

9. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Bence çok sağlam ilerlemişsin. Hızla yukarı giden aynı hızla aşağı iner. Ancak siz bu gelişimi 4 yıla yayarak bence çok iyi yapmışsınız. Bundan sonraki gelişim süreci 4 yıl almayacaktır. Daha kısa sürede iyi sonuç elde edeceksiniz. Çünkü temel sağlam. Bencen azmin zaferi, sizi kutluyorum...

10. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Hızlı hemde çok hızlı kilo almak istiyorsan bilhassa sabah kahvaltısında olmak üzere Tahin-Pekmez karışımını muhakkak sofrandan eksik etme. Ayrıca makarnayı peynirle veya yumurta ile karıştırarak ye. yani makarna pişerken yumurta kırdır içine bir iki tane. İnan başka hiçbir şeye lüzum yok. Sağlam kilo alırsın.

11. Vadi

Vadi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    insaat sektoru
    Yer:
    fransa
    Teşekkür Ederim GyMania

Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Kısa ama olmlu ve kesinlikle kırıcı değil.
    Pekmez tahin'i bir ara çok kullanıyordum ama akşamları. Şimdi en çok tüketiğim şey yumurta (10 tane) ve tavuk hergün hemen hemen 300 gram. Tabii bir süt içiyorum hergün yarım litre.
    Ayrıca her sabah E-vitamini, C vitamini, B vitamini kompleksi. Yalnız şu son 2 aydır daha çabuk bir gelişme söz konusu ( sizin bahsettiğiniz olay gerçekleşiyor galiba). 1-2 ay daha geçsin yeni resimler koyacağım.
    Saygılarımla...

12. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Re: Teşekkür Ederim GyMania

Dostum resmen küllerinden doğuyorsun gördüğüm kadarı ile. Ancak benim en hoşuma giden şey şu oldu. Çok komplekssiz bir şekilde durumunu anlatmışsın ve çok samimi yaklaşmışsın. Fakat genelin olumsuz veya motivasyon yokedici yorumuna sebep de kanımca şudur, hali ile insan "4 yıldır çalışıyorum yorumlarmısınız" gibi bir başlığa girince muazzam bir vucut görmeyi bekliyor. Ancak resimler ilk etapte işi nereden getirdiğinize bakmaksızın hayal kırıklığına yolaçıyor. Fakat nereden geldiğinizi düşşününce bence büyük başarı ve iyi bir mesafe katetmişsiniz.

13. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    tavsiye olarak..

Weight Gainer 200g. (100g. Antremandan 45 dk önce 100g. antremandan hemen sonra)
    2000 mg. C Vitamini (1000mg'lik tabletten biri sabah kahvaltıyla alınacak digeri antreman sonraki ogunle birlikte alınacak)
    3750 mg FlaxSeedOil (Keten Tohumu Yağı 1250mg. X 3 Her öğünle 1 adet)
    2 Adet MultiVitamin (Kahvaltıda 1 tablet + antremandan sonraki ogunde 1 tablet)
    -----------------------------
    supplement olarak bunları tavsiye ederim sana..
    eğer maddi durumun elverirse weight gaineri 400 g. a kadar cıkarabilirsin..ogun aralarına alabilirsin 100g. lık porsiyonlar halinde..
    FlaxSeedOil 5000mg. alabilirsin aynı şekilde..
    WeightGainer'ı yarım yaglı süt ile değilde tam yaglı sütle ve 100g. weight gainer icin en az 350 en fazla 500 ml süt iyi olur...

benim tavsiyelerim bunlar..

;)

14. Vadi

Vadi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    insaat sektoru
    Yer:
    fransa
    Teşekkür Ederim GyMania...

Arkadaşım bende zaten insanlar hayal kırıklığına uğramasınlar diye "4 yıldır çalışıyorum,yorumlar mısınız" diye başlık atmadım. Özellikle "4 yıldır çalışıyorum ama..." diye başlık attım. Ama bana yazdığın olumlu yorumlar için teşekkür ederim. İnşallah dediğin gibi şimdi herşey başlar....

15. Vadi

Vadi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    insaat sektoru
    Yer:
    fransa
    Teşekkür Ederim Dexter....

Bana önerdiğin beslenme reçetelerin için teşekkür ederim.
    Yalnız şu anda Weight Gainer için biraz zor lakin şu keten tohumunu hiç kullanmamıştım. Tavsiye ettiğine göre denemee değer diye düşünüyorum. Çok teşekkür ederim....

16. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum sana birde Lor önermek istiyorum. Protein oranı çok yüksektir ve peynir altı suyundan elde edilir. Bilhassa antreman sonrası protein ihtiyacını gidermede kullanabilirsin. Macun kıvamına getirene kadar hafif süt ilave et ve ye.

17. BaMbAmBaM

BaMbAmBaM Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ENDÜSTRİ MÜH. ÖGRENCİ
    öncelikle önemli olan beslenmedir karbonhidrat ve protein agırlıklı belneme konusunda arkadaşlarımız bilgiler varmişler.Max özlü proteinler kullanabilirsin onlarda kilo aldırıcı özellik var.GAİNERLERDEDE BÜYÜMEYİ SAĞLAYICI ÖZELLİK VAR.creatinide meyve suyu ile birlikte kullanırsan oa bazı insanlarda kilo alımına neden olabiliyormus bende böyle bir etki yaratmadı onuda söyleyim.ama bunu söleyen arkadaslarım oldu özellikle üzüm suyu ile birleşince kilo alan arkadaslarıma tanık oldum.

BİDE HAFTADA 6 GÜN ANTREMAN YAPILMAZ ARKAAŞIM.KAS YAPACAM DERKEN KAS YAKMIS OLURSUN TABİ BU BENİM GÖRÜŞÜM AMA BU FİKRİ DESTEKLEYEN ARKADAŞLARIMIZI GÖRECEKSİNMALESEF.BAK VÜCUT DİNLERNİRKEN BÜYÜR SOLONDA ÇALISIRSIN ONU EVE GİDİNCE BESLER DİNLENDİRİRSİN O ZMN VÜCUT BÜYÜR.BENCE HAFTADA 4 GÜNLÜK BİR ANTREMAN BODY İÇİN YETERLİ...AYRICA GELİŞİM İÇİN 2 AYDA BİR ANTREMAN PROGRAMINI DEĞİŞTİREBİLİRSİN...

18. mm2000

mm2000 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Manager
    Yer:
    İstanbul
    Mevcut resimlerin ve almış olduğun 20 kg ile sana tek söyleyeceğim harikasın olabilir. Buradaki insanların büyük kısmı müsabık değil ve dahi ii bir vücut, sağlık, güç, itibar v.b. kazanımlar için uğraşmaktalar. Bu müsabık olmayan büyük gurup içerisinde sen bençe çok başarılılardan olmuşsun. (20 kg dan önceki halini ben tahmin edebiliyorum)
    İyi Çalışmalar
    Başarılar

19. Vadi

Vadi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    insaat sektoru
    Yer:
    fransa
    Teşekkür Ederim

Arakadaşlar vermiş olduğunuz yorumlar için teşekkür ederim.
    Tavsiyelerinize uyacağım, bakalım 1-2 ay sonra nasıl bir değişiklik olmuş hep beraber göreceğiz...
    BamBamBam arakadaşıma da söylemek istediğim birşey var:
    Daha önce haftanın 4 günü antrenmanı denemiştim 3 ay kadar milim ölçü bile alamadım.
    Halbuki senin dediğin doğru benim gibi aşırı zayıf insanların da gerçekten az çalışıp bol yiyip, bol dinlenmeliler.
    Ama nedendir bilmiyorum şu anki çalışma programım daha fazla yarar sağladı.
    Ve dahası her antrenmanımın 1 saati aşmamasına dikkat ediyorum...
    Yalnız 2 ayda bir program değiştirme fikrini destekliyorum.
    Teşekkür ederim saygılar....

20. BaMbAmBaM

BaMbAmBaM Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ENDÜSTRİ MÜH. ÖGRENCİ
    anliyorum umarim başarili olursun arkadaşım...

Sayfayı Paylaş