4 hareketlik göğüs programına 2 tane alt göğüs hareketi eklemek

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve WStrongest tarafından 26 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    selam millet,

4 hareketlik bir göğüs programım var ;
    bench press 10-8-8

incline dumbell press 10-8-8

makina fly 3x8

crossover 3x8

bu programa makina flyden sonra süper set şeklinde alt göğüsteki yağları yakmak için şu 2 hareketi eklesem ;

decline dumbell press x decline dumbell fly - 3x10

çok fazla yüklenmiş olurmuyum? çünkü alt göğüste birikmiş fazla yağ var bunlardan kurtulmam lazım ve o iki hareketi sü
    perset olarak koymak istiyorum cardio yaparak erimiyo bunlar yardım ederseniz sevinirim.

2. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    1.çok fazla yüklenirsin...tek gün gireceksen göğüsü olabilir ama
    2.pressleri üst üste girme araya fly koy
    başarılar...

WStrongest bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bölgesel yağ yakamazsın kardio yapman gerek bu ekzde genel olarak kilo vericek vücüt direk ordan vermez anlıycağınız belki orda jinekomasti vardır doktora göründünmü

4. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    doktora göründüm jinekomasti olmadığını yağ olduğunu söyledi liposuctionla düzelirmiş ama yaptırmak istemiyorum. pectoralis minoru çalıştırarak ordaki yağları belki yayabilirim diye düşündüm o 2 hareketi koyarak ama fazla yükleniş olurum heralde

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Üç ana tipi vardır: glandüler, mikst tip, lipomatöz. Glandüler tipte büyümeyi gerçek meme dokusu sağlarken, lipomatöz tipte ise yağ dokusu artışı oluşturmaktadır. Mikst (karışık) durumda ise hem bir meme dokusu artışı vardır, hemde yağ dokusunda artış bulunmaktadır.
    Cerrahi tedavi yöntemi olarak liposuction ve meme bezinin çıkarılma teknikleri en uygun tekniklerdir. Bu tedavi yöntemleri memenin muayene bulgularına göre değişir. Meme dokusunda fazla miktarda yağ dokusu mevcut hastalarda liposuction yöntemi ile iyi neticeler alınır.

http://www.jinekomasti.com/index.php/200809051/jinekomasti-nedir.html

sende tek göğüste bu yağ varsa bence başka bir doktora daha görün derim bende 2 doktoa gittim biri var dedi biri yok dedi 3. doktara görünmeye karar verdim

göğüs ahreketleri ile göğüsü toparlarsın ama yağ yakımına yardımcı olmaz kardiosuz.

WStrongest bunu beğendi.
  6. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    sağol bilgiler için ben bi doktora daha görünürüm zaten yağ oranım %12 lerde 6-7 lere hiç düşmedim belki düşersem düzelebilirde bi denemek lazım

7. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    cabarov söylemiş ben yineleyeyim, bölgesel yağ yakımı maalesef mevcut değil. yine cabarov'un dediği gibi göğüs için 6 hareket fazla kaçıyor, göğüs günü ayrı ise belki düşünülebilir.

ille de alt göğüs yoğunluklu bir program olsun diyorsanız şu sırayı izleyebilirsiniz
    bench press 10 10 8 8 (powerlifter tarzı)
    dumbbell flye 3*12
    incline dumbbell press 10 10 8 8
    cable crossover 3*12

ilk hareketi özellikle powerlifter tarzı yapın dememin sebebi şudur, bir powerlifter bench press esnasındasırtına kavis verir, böylece alt göğüs katılımı ve haliyle kaldırılan ağırlık artmış olur.

bu arada decline sehpada yapılan hareketleri önermiyorum, çünkü düz sehpada yapılan hareketlerdeki alt göğüs katılımı %20 daha fazladır. bunun sebebi decline sehpa kullanılan hareketlerde latissimus dorsi'nin katılımının normal bench press'e göre %20 fazla olmasıdır...

Cidade de Deus ve WStrongest bunu beğendi.
  8. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    deniycem bunuda sağolun thums:

9. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    bende de alt göğüste yağ var. hocam bana sonra yüklenirsin dedi alt göğüse. definasyonda o yağlar gitmezse tek çare lipo. :)

10. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    bendeki biraz farklı seni bilmiyorum ama benim gerçekten gitmiyo anlamadım.liposuctiondada öyle ameliyatı olduktan sonra hemen düzelmiyomuş 6 ay kadar falan şişlik oluyomuş. ben hydroxcut hardcore ürününü deniycem belki işe yarar

Sayfayı Paylaş