4 aylik bodyci: beslenme tavsiyesine ihtiyacim var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sechkine tarafından 11 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. sechkine

sechkine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 4 ay önce body ye yazıldım kilo alma amacıyla .hem kilo alıyım hem vücudum güzelleşsin hayaliyle yazıldım.

Ve ben lise mezunu öss ye hazırlanan bir gencim. WEb site işleriyle ugrasıyorum. Demek istediğim internetten kendi harclıgımı rahatca kazanıyorm.

Ve body de 4 ay once whey protein kullandım 1.5 ay sonra 3 hafta tatil arası verdim. geldim tekrar 1 whey protein + amino asit aldım. tekrar 1 ay daha body yaptım. tabi bu arada hiç kilo aldıgım yok sadece kazandıgımı bunlara basıyorm.

sonra 20 gün elimi kırdım ara verdim. tekrar basladım. ve en sonunda illet ettim body salonumu değiştirdim. burada ki abi daha ilgili ve bana şimdiye kadar hata yaptıgımı protein değil kilo almak için önce karbonhidrat kullanmamı soyledi.

bende karbonhidrat getirttim. 1 hafta once ve 1 haftada 1 kilo aldım.

demek istediğim 4 ayda son 1 haftada 1 kilo aldım sadece. ve birde ilk gittiğim badi den fiyatları da iki katına kazık yedim. sonradan öğrendim ama iş işten geçti.

son 1 haftada kilo aldım fakat bu seferde sivilcelerim arttı. :s eskiden 1 2 nadir oluyordu şimdi birden artttı buda uyuz etti beni :S cok kötü bi durum.

Arkadaşlar yol gösterin artık bıktım illet ettim. gerçekten yardımlarınıza ihtiacım var. su anda beslenmem ise

sabah zorla yarım poaca peynir meyve suyu sabah 8 de ve ardından evden cıkarken 250 ml süt 2.5 ölcek karbonhidrat 2 kasık bal

öğle aksam ve yatarken günlük 4 öğün saglam yiyorum. birde yatarken aynı sabahtaki gibi karbonhidrat kullanıyorum.

yatarken patates salatası yiyorum. hergün makarna beyaz et kırmızı et yada pilav bunlara dikkat ediyorum yemeye. ekmeksiz zorla yiyorum.

neler yapmalıyım :S gerçekten yardımınıza ihtiacım var :S

2. gargey

gargey Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ben 2 ay once basladım ve 2 kilo aldım tabi vucudumdaki yaglar gitti onuda hissediyorum oyle cok ekstrada ugrasmadım sana gelince
    1.kendin soylemissin durmadan ara veriyorsun duzene sokman lzm bence
    2.sabah ogunlerin az geldi bana yemek duzenini degistirmen gerekebilir
    3.proteinde lzm karbonhidratta 2 sindende gunluk alman gereken bir miktar var o yuzden hangisini kullanman gerekir gerekmez konusunda bi yorum yapamayacagim
    hocalarımız daha iyi yorumlar yapacaktır

3. sechkine

sechkine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocalardan yorum beklemekteyim ve son bir haftada yüzüm kızamk gibi oldu. sivilceden aşırı rahatsız oluyorum bu durumdan . :s bunun da yorumunu beklemekteyim. umarım yardımlar gelir.

4. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    forumda beslenme programlarını iyice oku hangi vakit neler yemen lazım iyice öğren bu işler hemen olmaz çok sabırlı olman lazım beslenmen çok zayıf supplementlerden medet umuyorsun daha yeni başlamışsın çok acelecisin ilk etapta doğal beslen aldıkların ek gıda ama senin doğru bir beslenmen yok ki buna ilave yapasın bol bol okumanı tavsiye ediyorum sadece, bilinç olmazsa bu sporda hiç birşey olmaz.

aneximandros bunu beğendi.
  5. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Gargey dogru demiş düzene oturtmak çok önemli. Ben 20 aydır yapıyorum ve sadece yaz tatilinde il dışına çıkınca ara veriyorum. Oralarda da kendim şınav, barfiks falan çekiyorum. Sivilcelerinde stressten olabilir o kadar kazık yedikten sonra olması normal bence :p Ayrıca yüzün için gül suyu kullan çok iyi bir yüz temizleyicisidir. Ayrıca yağlı yemeklerden uzakdur. Cexenes de doğru demiş direk supplement yerine makarna, pilav ağırlıklı beslen, bol bol ekmek ye. Ayrıca protein miktarını sakın azaltma kas kaybı olmasın.

6. ilbilge_11

ilbilge_11 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    hemen suplmnt başlayacağına iştahın kapalıda olsa karb zengin besinler bizim mutfagımızın özellikleri onlarla beslen et süt ürünlerini bol tüket

7. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    6ay gitmiştm ara vermiştm 1 senedr gitmiyordum ve3hafta oldu başlayalı gainfast aldım başlar başlama iyi kombine etti 64 kilodan 70 kiloya çıktım öyle süreklide yemiyorum işe gittigim için sabah kahvaltısı evde yapıyorum ögleni iş yernde ve body e gitmeden önce kızarmıs tavuk alıyorum yarısını yiyiyorum gainerı içip idmana gidiyorum cıkıncada hemn aynı sekilde gainerı içiyorum muzumu tavugumu yiyiyorum eve gidiyorum evdedenevarsa atıyorum agızıma öyle 6-7 ögün yedigim söylenemez cok kasmıyorumama 6 kilo aldım 3.5 kilosu kas olarak ama önmüz kış zaten kmse yagı kası farketmeyecek yaza kadar 75e cıkmayı planlıyorum ve diyete gireceğim daha sonra..

8. victor1

victor1 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknik SErvis Experi
    Yer:
    istanbul- BAYRAMPAŞA
    kılo almak için genelde 2 haftadan sonra suplemente geçılmesı gerekli olduğunu duymuştum. kılo almak için başlangıçta Gainer la başlamak daha iyi bir seçim olabılrdı. .********* sıvılce konusuna gelıncede suplement içindeki maddeler vucudun gelişmesini koruklemek isteycektır. bu gelişimde hormonal salgılarla beraber olacağı için, senın hormon dengen değişmiş ve bu değişim sıvılce yapmış olabılır. -- ve ayrıca tavsıyem varsa, yağ oranı yuksek yemekleri- aşırı kuruyemiş yemeyi - margarin - baharatlı soslardan- mayonez vs tuketımını kontrol altına al. kılo alıcam maksadıyla yeme dengeni bozma. kaliteli ve düzenli beslen.

9. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    kilo almak için cok düzenli antreman yapmak gerekiyo antremanın ne kadar iyi olursa karın açlığında o kadar ortaya cıkacak ve idmandan sonra ne bulursan yiyeceksn idmanlardan sonra karın aclıgı olmuyorsa gün içinde almış ıoldugun karbonhidratları calısarak tüketememişindir cok iyi idman cıkar ve gainer kullan cok ye az ye demiyorm kendimden söylüyorum cok sık yemek yiyemiorum ama yiyincede karnım doysa bile zorlıyorum kendimi birazdaha yemek için yumurta bile yemiyorum düşünün ama 3 haftada 6 kilo ve 3.5 kg kas bana göre gayet iyi boyum 173 kilom 64dü

10. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    sivilceler için çinko kullanabilirsin.

11. sechkine

sechkine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yorumlar için teşekkür ederim. arkadaşlar soylenenleri dikkate alacam fakat başka uzmanlarda yardımcı olursa sevinirim.

Sayfayı Paylaş