4 aylık çalışma 6 ay ara ve şimdi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve eerayy tarafından 21 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. eerayy

eerayy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    17 yaşındayım. 5-6 ay kadar önce 4 ay bi spor salonuna gittim. Daha sonradan bırakmak zorunda kaldım ve şimdi tekrardan başlamak istiyorum. Ne yazık ki spor salonuna verecek param olmadığından gençlik merkezi adı altında belediyenin açmış olduğu spor salonuna gitmeye karar verdim. Tabi özel spor salonları kadar imkan yok ama neyse.

Yavaş yavaş soruma geçiyorum. Geçen hafta çalışmaya gittiğimde orda bulunan görevli kişi şu şekilde çalışmamı söyledi; 15 dk bisiklet, mekik, Front Barbell Raises (ama forumda baktığıma göre ellerin omuz hizasında tutulması gerekiyor, bu adam bana elleri bitişik tutmamı söyledi), Lateral Raises (dirsekler kırık değil, tamamen açık adamın dediğine göre), sonra Military Press, Machine Deltoid Military Presses ve Machine Bench Press. Bunların hepsi 4x10 şeklinde. Neyse ben 2 gün bunları çalıştım. Ertesi gün hoca vücudumda ağrı olup olmadığını sordu, yok hocam, ben zaten daha önceden çalışmıştım falan dedim. Neyse 3. antreman gene aynı hareketleri yaptırdı, ağırlığı arttırmak istediğimde, bunlar sana ağır hafif çalış diyordu ama öyle de bi faydasını göremiyordum. 4. gün gittim, bu sefer başka birisi vardı, ona hangi hareketleri yapıyım diye sorduğumda front barbell raisesden sonra makinelere geçmemi söyledi. Birazda başından savmak ister gibi konuştu, bende sinirlendim. Onlara danışmak istemiyorum nasıl çalışmam gerektiği konusunda. Burdan yardım almak istedim :)

Ve kızdığım başka bir olay adama söylediğim halde daha önceden çalıştığımı, sıfırdan başlamış biri gibi muamele etti, gerçi pek bilmiyorum öyle mi olması gerekir ama vücudum gördüğüm kadarıyla ham değildi. Çünkü bu altı aylık arada da boş durmadım. Evde şınav, barfiks çektim. 5 kglık dambıllar vardı onlarda bildiğim hareketleri çalıştım. Ve basit hareketlerle başlayarak 1 aylık vaktimi boşa harcamak istemiyorum.

Size sormak istediğim, bundan sonra nasıl bir program uygulamam gerektiği?
    Biraz uzun oldu ama okuduysanız eğer çok teşekkür ederim :)

2. eerayy

eerayy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bench_O bench_O

Sayfayı Paylaş